Přejít k hlavnímu obsahu

Okouzlete ve slunečních brýlích

Čeká nás několik měsíců, kdy hraje slunce hlavní roli a sluneční brýle se stanou nepostradatelným doplňkem. Vyberte si modely, díky kterým vás nikdo nepřehlédne.

Aktuálně jsou velmi oblíbené kočičí tvary, které se nosily hlavně v 50. letech. Vzpomeňte si například na brýle, které nosila úžasná Audrey Hepburn ve filmu Snídaně u Tiffanyho. Pokud chcete jít v jejích stopách, vsaďte na model Juliette od značky Muscat inspirovaný tímto filmem, a kočičí tvar obrouček z vás udělá femme fatale. Nebojte se experimentovat, vyzkoušejte, jaká barva vám rozzáří obličej a zpoza jakých skel bude pohled na svět „růžovější“.

Buďte za hvězdu ve slunečních brýlích

U výběru brýlí dbejte hlavně na kvalitní UV filtr, měly by mít ideálně UV filtr 400. Základním požadavkem přece jenom je, abyste oči chránily před UV zářením, které škodí oční čočce i rohovce. Nejproblematičtější jsou UV paprsky, které se v létě odráží od vody, písku nebo jiných hladkých povrchů. Kvalitní sluneční brýle navíc chrání pokožku okolo očí a ušetříte si tak některé zbytečné vrásky.

Alespoň jedny brýle mějte v kabelce neustále a ideální je pořídit si jich radši několik - do víru města k šatům si vezmete asi jiné, než v kterých vyrazíte třeba na kolo. Při výběru se zaměřte na to, aby vám dobře seděly, netlačily vás za ušima a na spáncích a vaše řasy by se neměly dotýkat skel.