Přejít k hlavnímu obsahu

Letní fashion trend – vylepšete svůj look gradientními slunečními brýlemi!

Info ikona
Žena se slunečními brýlemi

Sluneční brýle jsou během letních měsíců nutností. Jaké značky budou letos v módě a proč? A čím zaujmou gradientní (tónované) čočky? Odpovědi najdete v našem průvodci fashion trendy. Na své si přijdou milovníci klasiky, funkčnosti i luxusu.

Gradientní sluneční brýle - módní trend 2023 

Váš outfit v horkém letním dni by nebyl kompletní bez slunečních brýlí. Který typ bude letos opravdovým hitem? Ty gradientní! Gradientní sluneční brýle mají tónované čočky, které jsou nahoře tmavší a směrem dolů se zesvětlují. Tato vícetónová, často až dvoubarevná skla nabízí nositeli pohodlí na slunci, ochranu před UV zářením a jsou vhodné jak k nošení v exteriéru, tak i v interiéru.  

Užitečné mohou být i při řízení - dokáží vyvážit rozdíl mezi vnějším a vnitřním osvětlením, lépe tak zvládnete přečíst informace na přístrojové desce auta. Kromě toho jsou stylovým doplňkem. Jsou k dostání i v jiných než tradičních černých a hnědých provedeních, například tónované oranžově žluté čočky, modré a jiné.  

Které známé značky také podlehly tomuto trendu?  

Sluneční brýle Ray-Ban - elegance a nadčasový design  

Kdy sáhnout po brýlích značky Ray-Ban? Odpověď zní - kdykoliv. Ray-Ban brýle jsou totiž nestárnoucí klasikou již od svého vzniku. Jsou nadčasové, elegantní a moderní. Věděli jste, že jejich první model byl navržen již v roce 1937 pro piloty US Air Force? V současnosti nemusíte řídit letadla, abyste jimi vhodně doplnili váš outfit, ale směle je můžete kombinovat s elegantním i sportovním modelem oblečení. Oblíbenou variantou letošního léta budou právě gradientní sluneční brýle. Značka Ray-Ban jich má v nabídce hned několik, záleží na vás, jaká kombinace barev u vás vyhraje. 

Sluneční brýle Polaroid - skvělé vidění za každé situace 

Další ikonou na poli slunečních brýlí jsou ty od značky Polaroid. Přijdou vám vhod nejen za volantem, stejně jako ty gradientní, ale také při procházkách městem či přírodou. Díky technologii polarizační vrstvy, jež se nachází mezi čočkami, uvidíte jasně za každé situace. Pokud vám vrtalo hlavou, odkud se vzal název Polaroid, jedná se o zkrácení slov polarizační celuloid - ten se stará o to, že v polarizačních brýlích vidíte dobře i při řízení na mokré silnici nebo ve sněhových podmínkách.  

Sluneční brýle Gucci a Prada - luxusní ochrana očí 

Synonymem kvality a luxusu jsou značky Gucci a Prada. Milujete-li luxusní zboží, pak se nebojte sáhnout právě po brýlích od těchto značek. V nabídce obou módních domů najdete jednoduché sluneční brýle s nápaditými detaily, ale také nadčasové kousky, které zaujmou okolí na první pohled. 

Info ikona
Gradientní sluneční brýle

Které sluneční brýle to u vás letos vyhrají? Vsadíte na nadčasový design značky Ray-Ban, svěříte se do rukou značky Polaroid a jejich polarizačních brýlí nebo do rukou luxusních značek, kterými jsou například Gucci a Prada? Ať už si vyberete libovolnou značku, ve vaší sbírce by letos měly mít své místo i gradientní modely.  

Měření