Přejít k hlavnímu obsahu

Chraňte se před sluníčkem i na horách

Už plánujete, kam s dětmi vyrazíte o vánočních prázdninách a v zimě? Některé míří do exotických končin, jiní dají přednost horám. Všude je však nutné pokožku dětí chránit před škodlivým UV zářením, ať dovádějí na pláži nebo řádí ve sněhu.

Rozhodně není od věci si opalovací kosmetiku připravit na cestu už teď, abychom ji nemuseli shánět na poslední chvíli, nebo na ni dokonce úplně zapomněli. Účinné produkty, speciálně vyvinuté pro citlivou dětskou pokožku, nabízí například značka Garnier pod označením Ambre Solaire Kids. Děti před UV zářením vynikajícím způsobem chrání a zároveň snižují riziko vzniku slunečních alergií. Jsou tedy ideálním společníkem na cestu do hor i k moři.

U moře

První 2 až 3 dny dovolené u moře nenecháváme malé děti na slunci mezi 11. a 14. hodinou a jejich pokožku natíráme nejlépe hypoalergenními přípravky s nejvyšším stupněm ochrany. Ideální je voděodolné ochranné mléko Ambre Solaire Resisto Kids SPF 50+ nebo ochranný sprej Ambre Solaire Sensitive Advanced SPF 50+. Nezapomínáme svoje potomky mazat každé dvě hodiny bez ohledu na to, zdali se koupali nebo ne. Teprve po několika dnech, kdy se u dětí vytvoří dostatečná pigmentace, můžeme použít ochranné mléko s nižším UV filtrem Ambre Solaire Kids SPF 30.

Na horách

Stejným slunečním paprskům jsou děti vystaveny při zimních sportech nebo během turistiky na horách. Navíc sluneční záření působí ve vyšších nadmořských výškách intenzivněji než v nížinách a jeho intenzita se ještě násobí odrazem od sněhu! Ochranu pokožky byste tedy rozhodně neměli podceňovat. Ačkoliv je dítě zabalené od hlavy po paty, má odkrytý obličej. Lyžařské brýle ho před spálením nezachrání. V tomto případě dítěti namažete celý obličej vyživujícím ochranným krémem Ambre Solaire Sensitive Advanced SPF 50+. Tuba obsahuje 50 ml produktu, díky tomu se vejde i do kapsy a můžete ji mít všude s sebou.

Opalovací krémy Ambre Solaire Kids