Přejít k hlavnímu obsahu

Návod, jak být krásná na dovolené: Které věci byste měli stihnout před odjezdem a jak o sebe pečovat během pobytu?

Info ikona
krásná na dovolené

Blíží se čas dovolených. Víte, které kosmetické procedury byste měli stihnout ještě před odjezdem a jak o sebe pečovat během vašeho pobytu na dovolené? Sepsali jsme pro vás manuál, který vám pomůže na nic důležitého nezapomenout.

Před odjezdem

Všichni chceme, aby nám to na dovolené slušelo. Lze tomu jít naproti tím, že už před plánovanou dovolenou podstoupíte zkrášlovací procedury. Pokud si barvíte vlasy, je dobré kadeřníka navštívit měsíc před plánovanou dovolenou. Určitě ke kadeřnici nechoďte těsně předem, na sluníčku pak může vaše barva vlasů blednout. Klidně si nechte dát o odstín tmavší barvu, musíte počítat s tím, že vám sluníčko vlasy zesvětlí. Vlasy před dovolenou důkladně hydratujte, častěji aplikujte vyživující masky. Zhruba 10 dní předem je pak vhodný čas na exfoliaci pokožky těla. Tou zbavíte kůži odumřelých kožních buněk, vaše pokožka bude hladší a zářivější. Také tímto předejdete tomu, že byste se na dovolené začali loupat.

Dezerty, po kterých nepřiberete: Tyto 4 dobroty si můžete dopřát i při dietě a naprosto bez výčitek

svetzeny.cz

Na tuto proceduru nebudete potřebovat žádné speciální peelingy, skvěle funguje krystalový cukr smíchaný s mletou zrnkovou kávou kávou. Sepište si seznam všech přípravků, které si chcete na dovolenou vzít. Zapomenutý opalovací krém se vám může vymstít, mnohdy člověk zapomene úplně tu nejzákladnější věc. Zvažte, zda si nenechat obarvit a natočit řasy. Sice existují i voděodolné řasenky, ale není lepší se na dovolené nestarat vůbec o nic? Tzv. Lash lifting řasy krásně natočí a je k nim šetrný. Obarvení řas zase ocení blondýnky. Také nezapomeňte na obočí, pokud je dobře definované, bude váš výraz celkově lepší. Nebojte si dát o něco tmavší odstín, než obvykle, na sluníčku vám totiž vyšisuje. Také zvažte, zda si nezajdete na depilaci cukrovou pastou do kosmetického salónu. Je to přírodní a šetrný způsob, jak se zbavit chloupků. Navíc po pravidelném chození na tuto proceduru rostou chloupky pomaleji. Jen na proceduru nechoďte těsně před odletem, po depilaci nesmíte 24 hodin na sluníčko.

Info ikona
Depilace

Jak snadno zamaskovat větší bříško: Tohle oblečení schová všechny vaše nedostatky a ubere vám kila

svetzeny.cz

Během pobytu

Po náročné cestě budete unavení a dost možná i nevyspalý, proto je dobré u sebe mít masku na tmavé kruhy pod očima. Kdybyste ji náhodou zapomněli, nic se neděje. Stejně dobře funguje i led zabalený do látky a přiložený pod oči. Chlad zmírní otoky a stáhne cévy pod kůží, a vy tak budete zase vypadat svěže. Rovněž je dobré pleť vyčistit a hydratovat. Pokud se chystáte opalovat, samozřejmostí jsou opalovací krémy s faktorem 30+, u moře jedině faktor 50. Ochráníte tak pokožku před stárnutím, dehydratací i rakovinou kůže. Nezapomeňte si mazat i obličej, uši a na vlasy použijte též ochranný sprej. Aby vaše pokožka zůstala hydratovaná, je třeba pít hodně vody, jinak bude působit unaveně. Make-upu nanášejte minimum, aby se vám zbytečně neucpávaly póry. Vhodné jsou lehké hydratační make-py s nižším krytím. Pokud chcete ještě více zvýraznit své opálení, vezměte si sebou hydratační olej s malými třpytivými částečkami. Dodá vaší pokožce krásný lesk a navíc většinou úžasně voní. Vybírejte takový, který nemá lepkavou a mastnou texturu. Během opalování na sebe nestříkejte parfém, určité éterické silice mohou se sluncem reagovat, což může vést k tvorbě skvrn na kůži.

Info ikona
Opalovací krém

Jak na krásné a zdravé opálení bez rizika? Dejte si pozor na nejčastější nástrahy oblíbeného opalování

svetzeny.cz