Přejít k hlavnímu obsahu

Za sluncem: jak se připravit na opalování?

Nepodceňujte správnou přípravu pokožky před opalováním. Za odměnu budete mít po dovolené krásnou, opálenou a zdravou pleť!

Nejdůležitější rada zní: na sluníčko choďte postupně a dodržujte základní pravidla opalování. Jedině tak budete mít jistotu, že vaše pokožka bude zdravá a připravená na zátěž způsobenou sluněním. Začněte krátkými intervaly a s dostatkem opalovacího krému. Ten je potřebné nanést alespoň 20 – 30 minut před opalováním, tedy ne až tehdy, kdy dorazíte na sluncem zalitou pláž. Nezapomeňte ani na řádnou přípravu před dovolenou, na vaší pokožce to bude znát! 

1. Peelingujte!

Peeling celého těla před létem si dopřejte zhruba tři týdny až jeden měsíc před sluněním se na pláži. Můžete jej provádět i častěji, klidně dvakrát do týdne. Týden před dovolenou sáhněte po hloubkovém peelingu i na tváři. Odstraníte tak starou vrstvu pleti, černé tečky a nečistoty a aktivujete tvorbu nové vrstvy. Probudíte ji k aktivitě a vitalitě. Mnohem lépe pak snese případné následné poškození způsobené přílišným sluněním. Dobrou službu vám poskytne cukrový peeling od L’Oréal Paris Smooth Sugars Scrub. Zanechá vaši pleť jemnou, hydratovanou a prozářenou. Vybírat si navíc můžete ze tří druhů a letních svěžích vůní - v podobě kiwi, hroznu a bambuckého másla.

Cukrové peelingy na pleť

2. Detoxikujte!

Jedině detoxikovaná, hydratovaná a čistá pleť je připravená opalování bez následků. K absorpci veškerých nečistot z vaší pokožky a pórů a k eliminaci zánětů a nedokonalostí pleti vyzkoušejte masky L'Oréal Paris Pure Clay. Znovu si můžete zvolit tu, která bude nejvíc odpovídat typu vaší pleti a konkrétním problémům. Zkuste Detox Mask s aktívním uhlím, Purity Mask s výtažkem z eukalyptu, Glow Mask s výtažkem z červených řas nebo Blemish Rescue Mask s výtažkem z mořských řas.

Jak používat masku?
Maska se nanáší v tenké vrstvě na čistou pleť celé tváře, kromě oblasti okolo očí a rtů, ideálně dvakrát do týdne. Po nanesení je důležité nechat masku zaschnout po dobu 5 – 10 minut. Po úplném zaschnutí je nejlepší masku jemně odstranit teplou vodou nebo vlhkým ručníkem a na závěr tvář osušit.

Pleťové masky

3. Hydratujte!

Hydratace je velmi důležitá nejen při opalování, ale rovněž před ním. Pokožku zpevní, napne a do boje proti UV záření tak vstupuje dostatečná silná. Pokud je kůže dehydrovaná a bez dostatečné zásoby vody, rychleji se spálí. Proto hydratujte svoje tělo ve dvou úrovních. Tou první je voda – vypijte minimálně dva litry čisté vody denně. A jako bonus přidejte i tělová mléka, krémy a séra s vyšší mírou hydratace. Doporučujeme hydratační pleťovou péči od L’Oréal Paris Hydra Genius, sérum, které obsahuje extrakt z aloe vera a kyselinu hyaluronovou.