Přejít k hlavnímu obsahu

Galerie: Jak vybrat správnou podprsenku pro velké poprsí: Expertka radí nepodceňovat tyto zásady

Jak vybrat podprsenku, aby vám dobře seděla, byla pohodlná a hezká? Tuto otázku řeší mnoho žen, zejména těch, které příroda obdařila prsy velikosti D+. Podle expertek na výběr spodního prádla, nosí špatnou velikost podprsenky dokonce až 80 % žen. Jak jste na tom vy? Nepatříte náhodou k ženám, které si kupují podprsenku jenom podle velikosti košíčků?

Obchody včetně těch internetových se jen hemží krásným spodním prádlem, které se ale obvykle prezentují na štíhlých slečnách s úzkým hrudníkem a prsy „tak akorát“. Právě takové ženy a dívky mají nákup a výběr snadný. Ty, které mají vyvinutější hrudník, mají situaci o poznání složitější.

Je třeba vzít v potaz, že se naše tělo v průběhu života mění a prsy samozřejmě nejsou výjimkou. Obvykle se jejich velikost a tvar mění po těhotenství a kojení, ale také v souvislosti s přechodem. Vlivem úbytku estrogenu v těle se mléčné žlázy mění na těžší tukovou tkáň a prsy se zvětšují. Pak není divu, že i když jste si celý život kupovala například podprsenku 80C, najednou vám prodavačka v prodejně spodního prádla vybere 85D.   

Hříchy v oblékání žen nad 50 let: Vyvarujte se černé od hlavy až k patě. Trika s velkými nápisy raději vyhoďte

Móda sama o sobě je svobodná a neexistují v ní pravidla, která by musela striktně platit. Každý ať si nosí, co chce. Na druhou stranu, existují určitá pravidla, která se v oblékání nepromíjí, kterých se dopouští hlavně ženy po 50. Například černé prádlo pod bílou halenkou, vykukující ramínka podprsenky u tílka, nebo třeba ponožky v sandálech. Některé kousky vám mohou zbytečně přidávat kila i roky navíc.
svetzeny.cz

Správnou velikost podprsenky nepodceňujte

Klíčem k úspěšnému nákupu podprsenky je tedy ujistit se, že skutečně znáte svou správnou velikost. Pokud si nejste jistá, je nejlepší navštívit tzv. braffiterku v prodejně se spodním prádlem. Jde o expertku, která vám v každém ohledu poradí. Většina žen s velkým poprsím si vybírá podprsenku menší velikosti. Jako by bály čísla a písmena na visačce. Navíc je rozšířený i názor, že pokud budete mít menší velikost, prsy se „stáhou“ a budou působit drobnějším a pevnějším dojmem. V kabince to na první pohled tak může skutečně vypadat, ale při běžném nošení se dočkáte otlaků, poprsí se bude všemi možnými směry tlačit ven a ve výsledku budete trpět a pod oblečením se budou rýsovat prazvláštní tvary. Jestliže si musíte během dne podprsenku na těle pravidelně upravovat, je to signál k tomu svoji velikost přehodnotit.

Při výběru podprsenky věnujte pozornost obvodu  

Správně padnoucí podprsenka bude mít širší boční pásek, který přiléhá k tělu, ale nezařezává se do kůže v podpaží a na zádech. Správnou velikost obvodu zjistíte tak, že si zasunete pod boční pásek podprsenky dva prsty a zatáhnete. Pásek by se měl natáhnout 2,5 až 5 cm od těla.

 „Menší obvod vás bude tlačit, větší obvod pak způsobí, že tíha prsou padne z větší části na ramínka, která se pak zařezávají do ramen. Namáhaná ramena pak mohou začít bolet a spolu s nimi také krční páteř. Při správně zvoleném a pevném obvodu podprsenky se toto nestane, protože většina váhy prsou se rozloží do obvodu,“ vysvětluje Zdeňka Sahulová, brafitterka značky Astratex. Až si budete podprsenku v kabince zkoušet, zapínejte si ji na prostřední háček. Pak nebudete mít problém, kdy trochu zhubnete nebo přiberete a zapínání tak posunete na první nebo poslední háček.

Galerie: Nejlepší jarní módní kousky 2024 pro plnoštíhlé ženy. Upnuté džíny zahoďte, áčkové šaty vám vykouzlí dokonalou figuru

Při výběru oblečení bychom se měli zaměřit nejen na aktuální trendy, ale také na to, jaký typ postavy máme. Právě střih oblečení hraje totiž tu nejdůležitější roli. Můžete si obléct sebekrásnější kousek, ovšem jakmile nebude střih korespondovat s vaší postavou a tvary, celkový dojem prostě nebude lichotivý. Přinášíme vám tipy na ty nejlepší kousky pro plnoštíhlé dámy, ve kterých na jaře naprosto zazáříte. Inspirujte se v naší galerii.
svetzeny.cz

Jak by měly sedět košíčky u podprsenky

V první řadě by se neměly krabatit a odstávat od prsou. Měly by je krásně obejmout. Malé košíčky poznáte lehce. Budou se vám do prsou zařezávat a nepěkně je rozdělí. Prsní tkáň tak bude utíkat bokem i horem, což nevypadá hezky a není to ani příjemné.

Pozornost věnujte také ramínkům

Pro větší prsy doporučují odborníci volit pevnější a širší ramínka, která unesou váhu plnějších prsů. Měla by sedět pevně, ale ani se nezařezávat, pokud nastavíte jejich největší délku. Ieální je, když se vám pod ramínko vejdou pohodlně dva prsty. Nošením mohou ramínka také časem povolit, proto je důležití upravovat si případně jejich délku.

Kostice a výztuhy podprsenek zajistí velkým prsům oporu

Podprsenky větších velikostí nabízejí různé „vychytávky“ jako jsou například zpevněné boční díly, jež pomáhají rozložit váhu prsou. Chytrým řešením jsou také podprsenky s vyšším středem, které jsou ušity ze tří dílů do písmene T. Tento typ podprsenky pak dodá prsům kulatý tvar a drží je pevně na místě. Majitelky větších prsů se nemusí obávat ani kostic a push-up vycpávek.  Nejde přitom poprsí opticky zvětšit, ale zpevnit. To je žádoucí zejména pro povolené prsy po kojení nebo po přechodu. Vyztužené podprsenky mají velkou výhodu v tom, že dokážou prsy pěkně vytvarovat a poskytnout jim podporu. Vyhnete se tak bolestem ramen a hrudní páteře.  

Galerie: Nejkrásnější podprsenky pro velké poprsí
Zdroj článku