Přejít k hlavnímu obsahu

Tělo, mysl i duše se mění každých sedm let: V jaké fázi nyní jste?

Info ikona
Každých sedm let se měníme.

Člověk se jako lidský tvor mění a vyvíjí. To, co vám dělalo radost před deseti lety, už nyní nemusí být vůbec pravda. Měníte své životní zvyky, názory, práci a všechno, co vám najednou nedává smysl. Neustále se měníte a snažíte se být nejlepší verzi sama sebe. Duchovní probuzení, nové zkoušky na vaší cestě, výstup z komfortní zóny. Tělo, mysl i duše se mění každých sedm let. Kde jste vy na této cestě?

Tělo, mysl i duše se mění: 0 - 7 let

První roky života zahrnují velký a významný růst a rozvoj. Učíme se novým věcem, dovednostem a sedmileté dítě je po všech stránkách vyvinutější než novorozenec. Dostanete se na tento svět bez zkušeností a znalostí, to vše si osvojujete. Děti jsou spokojeni s tím, že mají zajištěné základní potřeby a to nejen ty fyzické, ale také duševní. Učí se prvním pojmům - láska, uvědomění, vědomí, emoce, kreativita a mnoho dalších.

Tělo, mysl i duše se mění: 7 - 14 let

V tomto věku jsou děti stále ještě závislé na rodičích, ale postupně si začínají uvědomovat své vlastní já a své schopnosti. Tvoří si vlastní názor a mohou přicházet první rozpory. Děti plynule přechází do puberty a mohou být velmi nejisté. Objevují se mnohé změny, ať už tělesné nebo duševní, zranitelnost, strach, problémy.

Tělo, mysl i duše se mění: 14 - 21 let

Během této fáze se obvykle lidé nachází, zjišťují, kdo vlastně jsou, co je baví, co ne, kdo je činí šťastnými a kdo ne. Věnují se mnoha koníčkům a hledají mezi nimi to, co je bude bavit a naplňovat. Fyzicky se vyvíjejí a uvědomují si svou přitažlivost a také okolí. Objevují se první představy o životě, o jeho smyslu, lidech okolo sebe, osobních limitech a podobně. Období obsahuje často mnoho chyb ze kterých se mladí poučí.

Tělo, mysl i duše se mění: 21 - 28 let

Tato část života se může brát za zdokonalovací fázi. Jde o období života, kdy se vzděláváte, osvobozujete od svého dospívání, od rodičů a začínáte se připravovat na fázi dospělosti. Lidé v tomto věku začínají chápat a přijímat svou vlastní a jedinečnou osobnost, i když to není podle pravidel a podle toho, co chtějí ostatní kolem nich.

Podle starověkého Egypta má každý člověk sedm částí: Ka je váš duševní dvojník, který se po smrti oddělí od těla

Starověký Egypt je známý svou bohatou kulturou, fascinující architekturou a zajímavým náboženským systémem. Starověcí Egypťané věřili v koncept člověka jako bytosti, která je složená z různých částí. Jedna z těchto částí, nazývaná Ka, zastávala zvláštní roli jako jakýsi duševní dvojník jednotlivce. Poznejte blíže všechny části.
svetzeny.cz

Tělo, mysl i duše se mění: 28 - 35 let

V předchozí etapě věříte sami v sebe, nyní se otevírají dveře ke skutečnému zkoumání života a všeho okolo vás. V této době mnoho lidí dělá velké životní kroky jako postup v kariéře, manželství, zakládání rodiny, hypotéky a podobně. Objevují se otázky jako proč jsem tady, kdo jsem. Nebojovat s tím, ale učit se je nejlepší řešení. Jde o období růstu a uvědomění si nových věcí.

Tělo, mysl i duše se mění: 35 - 42 let

V této životní fázi lépe rozumíte všemu, co jste se naučili a je potřeba tyto znalosti dále rozvíjet a sdílet. Může to znamenat, že si najdete mentora, budete se zapojovat do komunitních akcích, rozvíjet své děti popřípadě se snažíte ovlivnit druhé, kteří vám budou naslouchat. Přehodnocujete rozhodnutí, která jste až doteď udělali a můžete vážně změnit svou kariéru i osobní rovinu.

Tělo, mysl i duše se mění: 42 - 49 let

V tomto věku se dějí změny, které se často označují za ty největší a nejdramatičtější, jež v dospělém věku zažíváme. Přichází velké uvědomění si, že ne všechno se v životě splnilo a vaše sny obvykle šly stranou, ať už kvůli dětem, rodině, práci a podobně. A nyní, alespoň podle vás, přichází čas na to si všechno splnit. Někteří se vrátí do svého mládí, jiní upadají do letargie a deprese.

Tělo, mysl i duše se mění: 49 - 56 let

Jde o období, kdy už síly ubývají. Přehodnocujete pohled na sebe a mnohdy zpochybňujete své návyky, kterých se držíte roky. Snažíte se užít si život, ale také ho prodloužit. Lépe jíst, pravidelně cvičit a podobně. Mohou se objevovat problémy ve zdravotní oblasti a to vám dává jasně najevo, že smrt jako taková je nevyhnutelná.

Každý z nás má v sobě skrytou sílu: Probuďte svůj šestý smysl a budete žít šťastnější a spokojenější život

Šestý smysl má každý člověk, někdy se mu také říká třetí oko. Ne každý ho má však aktivní, proto některým lidem unikají nové fascinující možnosti, které třetí oko nabízí. Naučte se jej aktivovat, díky čemuž se budete snadněji a efektivněji rozhodovat a zbavíte se svého strachu.
svetzeny.cz

Tělo, mysl i duše se mění: 56 - 63 let

V této fázi života můžete začít maličko bilancovat a ohlížet se na všechno, co jste v životě udělali. Přijmete všechno to, co jste v životě udělali, smíříte se s věcmi, které se staly. To všechno přináší mír a klid, který potřebujete. Může se objevovat nová životní kapitola s odchodem do důchodu. Odpadá vám každodenní chození do práce a nastávají nové možnosti.

Tělo, mysl i duše se mění: 63 - 70 let

Začíná se objevovat hlubší přijetí života a ohlédnutí se zpět na to, co se v životě stalo a prožilo. Jde také o fázi, kdy lidé začínají rozlišovat rozdíly mezi lidmi okolo nich. Přichází smíření se smrtí. Člověka už zpravidla nezajímají lidé, kteří ho mohou soudit, protože mu záleží jen na těch, které považuje za důležité a blízké. 

Tělo, mysl i duše se mění: 70 - 77 let

Člověk si v této životní fázi může velmi často uvědomovat, že život je velmi krátký. Začínáte se radovat i z těch nejmenších věcí, drobností, které běžně v mladším věku nevnímáte. Vážíte si vztahu s blízkými, rodinou, chcete s nimi trávit čas častěji, protože si uvědomujete, že je to vzácné. Snažíte se sdílet své znalosti, zkušenosti, životní pravdy. Fyzička je stále křehčí, ale duševní oblast může být velmi silná.

Tělo, mysl i duše se mění: 77 a více let

Procházíte-li touto fází života, pak to znamená nejčastěji ohlédnutí se zpět. Co jste se naučili, čemu rozumíte, čemu jste čelili, co jste rozhodli, kde jste udělali chybu, co naopak bylo správné rozhodnutí. Sebeuvědomění může být určitým způsobem uklidňující a dodává odvahu a možnost přijmout vše tak, jak se to seběhlo.

Zdroj článku