Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vypadá duše? Vzhled lidské duše je pro každého jiný, její váha je pár gramů

Lidská duše je věc, která nepřestává lidi fascinovat. Ať už se duchovnem zabýváte, nebo ne, možná jste se někdy zeptali, jak vypadá duše? Má nějakou barvu? Nebo snad speciální tvar? Vypadá úplně obyčejně? Nebo září? A má každý člověk jinou barvu duše? Spousta otázek, na které neznáme odpověď. Nebo snad ano?

Noční oblohu osvětlí v těchto dnech padající hvězdy: Jak a kdy je pozorovat? Perseidy vám splní tajná přání

Říká se, že když vidíte padat hvězdu, splní se vám přání. V těchto dnech máte jedinečnou příležitost něco takového zažít. Tak jako každý rok můžete na obloze vidět Perseidy, jejichž historie sahá hluboko do minulosti a promítá se v kultuře a mytologii různých civilizací.
svetzeny.cz

Duše je ta část lidského těla, která je součástí Boha, takže je beztvará, neviditelná a nijak nevypadá. Na rozdíl od těla ji nejde jakkoliv chytit, sáhnout si na ni. Alespoň podle Nayaswami Savitri, která je duchovní poradkyně, bývalou spoluzakladatelkou programu Ananda a učitelkou jógy. Duše jako taková nemá vždycky pevný tvar a vzhled, každý si ji představuje a vykládá jiným způsobem. Americký vědec Duncan MacDougall, lékař z Massachusetts si přál vědecky určit, zda má duše váhu. Ta podle něj váží 21 gramů. Tomuto experimentu se také přezdívá 21 grams experiment a ve vědecké komunitě byla tato teze odmítnutá, přesto se však váha dostala do povědomí mnoha lidí.

Vzhled lidské duše je pro každého jiný

Duše nemá konkrétní tvar. Nevypadá tedy jako kruh, čtverec, není oválná, hranatá. Pro někoho to může být jen shluk barev, které mají jinou intenzitu, pro druhé je to jen zhmotněná energická záře, která vyzařuje hřejivé teplo. Podle mnoha ezoteriků by si každý člověk vytvořit ve své představivosti vlastní vzhled duše. A může to být zrovna bílá nebo černá, podle toho, jakou kdo duši má.

Info ikona
duše

Jak stará je vaše duše určuje měsíc narození: Nejmladší ji mají Berani, jsou zcela nevyzrálí

Jak stará je vaše duše dle horoskopu? Nejmladší duši mají Berani, kteří se umí chovat pěkně dětinsky. Zjistěte, zda jste jejich pravým opakem, nebo máte stejně jako oni ještě duši dítěte. Horoskop zahrnuje všechna znamení zvěrokruhu.
svetzeny.cz

O duši se musí pečovat

Občas lidé přetěžují nejen sebe, ale také své síly. Tělo vám to dává najevo tím, že odmítá pracovat, je unavené nebo se objeví nějaké neduhy či nemoci. Duše vám možná na první pohled nedává “jasné” signály, ale i ta se může vyčerpat. Musíte o svou duši pečovat, nastavovat jasné hranice, které vás naučí nejen tvrdě pracovat, ale také odpočívat a pečovat o sebe.

Jak pečovat o svou duši?

Naučte se říkat ne. Někdy to jinak nejde, nemůžete se rozdat na svůj vlastní úkor. Pomoc druhým je hezká věc, ale nesmíte zapomínat na sebe. Nastavte si vlastní hranice, komu pomůžete, kdy se druzí bez vaší pomoci budou muset obejít. Nesetrvávejte v neharmonickém partnerském vztahu, nemějte okolo sebe přátelé, kteří vás jen využívají. Nedá se to obvykle změnit ze dne na den, ale postupně se velkých změn dá dosáhnout. Vydejte se na novou cestu, otevřete novou kapitolu života. Dovolte si svůj život dát na první místo.

Poslouchejte svou intuici

Ať už si ji pojmenujete šestý smysl, vnitřní hlas, intuice nebo předtucha. Nabízí určitá varování v podobě pocitu, nepříjemných myšlenek nebo jen něčeho, co neumíte identifikovat. Máte prostě tušení, že máte udělat to či ono, nebo to naopak nedělat. Naučte se dbát na své pocity a také na intuici, která k vám a k vaší duši promlouvá. Buďte k sobě a své duši laskaví, nezapomínejte na svá přání a své sny, které jsou důležité pro váš život.

Zdroj článku