Přejít k hlavnímu obsahu

Pozitivní myšlení, které vám změní život: V jeho sílu věřil i Stephen Hawking, jak si jej osvojit?

Pozitivní myšlení je klíčem k úspěchu. Věřil v něj i Stephen Hawking, který byl důkazem, že člověk s tímto typem myšlení to může dotáhnout daleko, v jeho případě mezi elitní světové vědce. Jak si osvojit pozitivní myšlení a začít žít spokojenější život?

V sílu pozitivního myšlení věřil i Stephen Hawking

Jakkoli se může zdát život špatný, vždy se dá něco dělat a uspět. Dokud existuje život, existuje naděje,“ řekl kdysi slavný vědec Stephen Hawking. Sám byl důkazem, že nezlomná vůle a touha plnit si sny má neuvěřitelnou sílu. Od mládí trpěl ALS (amyotrofickou laterální sklerózou), která jej upoutala na invalidní vozík. Tehdy mu bylo pouhých 21 let a život se mu obrátil vzhůru nohama. Lékaři mu tehdy oznámili, že mu zbývá pouhých pár let života, jeho vyhlídky nebyly dobré. Taková diagnóza by srazila na kolena většinu lidí, ne však Stephena Hawkinga. Ačkoliv byl většinu svého života paralyzovaný a neschopný mluvit, dokázal toho mnohem víc než leckterý zdravý člověk. Byl matematikem, fyzikem a dodnes je považován za jednoho z největších vědců v historii. Co je klíčem k jeho úspěchu? Dle Stephena Hawkinga mu pomohlo zaměřit se na trénink mozku. „Pokud je člověk tělesně postižený, nemůže si dovolit být také duševně postižený,“ řekl kdysi Stephen Hawking. Jeho citáty jsou plné naděje, hlavní je prý nevzdávat se, kdysi prohlásil: „Pamatujte, že se máte dívat ke hvězdám a ne ke svým nohám. Pokuste se pochopit to, co vidíte a přemýšlejte o tom, co vesmír udržuje v chodu. Buďte zvídaví. A jakkoliv se může život zdát složitý, vždy je něco, co můžete dělat a uspět v tom. Důležité je nevzdat se.“

Mohlo by se vám líbit

Zábavný japonský test osobnosti: Vaše 4 odpovědi vypovídají o tom, jak vnímáte minulost

Chtěli byste se dozvědět zajímavé věci o tom, jak vnímáte některé situace z vaší minulosti? Pak vyzkoušejte tento jednoduchý zábavný test osobnosti z Japonska. Prozradí o vás zajímavé věci, stačí si přečíst příběh a odpovědět na 4 otázky.
svetzeny.cz
Info ikona
Štěstí

Jak si osvojit pozitivní myšlení?

Pozitivní myšlení je dřina, snáze se to řekne, než udělá. V situaci, kdy vám připadá, že se celý svět spikl proti vám a pomalu vám ujíždí vlak, se pozitivně myslí těžko. Avšak s trochou cviku se to naučíte i vy, a uděláte tak první krůček na cestě k spokojenějšímu životu. Je třeba si uvědomit, že se říká, že pozitivní myšlenka má mnohem větší sílu než ta negativní. Je v pořádku, že vás občas ovládnou strachy, úzkosti a obavy, ale nesmíte se jimi nechat převálcovat. Ani se však za tyto myšlenky neodsuzujte, je lidské se bát budoucnosti. Snažte se naučit soustředit se na to dobré. Je velmi snadné nechat si zkazit den tím, že vám ujel autobus do práce a cestou jste se ještě polili kávou, tyto otravné myšlenky se vám v hlavě dokážou cyklit celý den.

Mohlo by se vám líbit

Test: Odpovězte po pravdě na 6 otázek a zjistíte, zda je váš partnerský vztah šťastný

Odpovězte po pravdě na následující otázky, a hned budete mít jasněji! A pokud by vám vyšlo, že to mezi vámi není nic moc, vraťte se k testu znovu – třeba vám napoví, jak situaci zlepšit.
svetzeny.cz

V důsledku toho se pak nesoustředíte a necháte se ovládnout negativitou. Příště to hoďte za hlavu. Kvůli vašemu zpoždění firma nestrachuje a kvůli skvrně na tričku se svět nezboří. Zaměřte se na to hezké, co vám ten den udělalo radost? Dalším bodem, který je třeba zmínit, je vděčnost. Mnohdy se příliš soustředíme na to, co nemáme, přičemž si neuvědomujeme, jakých darů se nám dostává. Zvlášť v době sociálních sítí je snadné propadnout depresi. Instagram je plný zdánlivě dokonalých lidí s perfektními životy, právě v této době vznikají výzkumy, které naznačují, že nás sledování těchto „pohádkových životů“ vhání do depresivních stavů. Mnohdy zapomínáme, za co bychom mohli být vděční, proto se naučte děkovat za vše, čeho jste dosáhli, važte si svého zdraví a blízkých. Další bod, který je velmi důležitý v cestě k pozitivnímu myšlení, jsou lidé, kteří vás obklopují. Říká se totiž, že člověk je průměrem svých pěti nejbližších lidí, takže pokud máte kolem sebe samé negativisty, pozitivně se vám bude myslet jen těžko. V momentě, kdy se naladíte na pozitivní vlnu, je dalším krokem naučit se správně si přát, tom jsme psali v tomto článku.

Zdroje: Williamswatercolors, iRozhlas

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku
Mohlo by se vám líbit

Kroužky dle znamení zvěrokruhu: Beranům sedne sport, Ryby jsou tvořivé

Dnes začíná škola a to je také čas, kdy rodiče zapisují děti do kroužků. Možná i vy přemýšlíte, jak nejlépe rozvíjet talent svého dítěte a tápete, které lekce jsou ty pravé pro vašeho potomka. Poradit vám v rozhodování může i astrologie, který kroužek je nejvhodnější?
svetzeny.cz