Přejít k hlavnímu obsahu

Čtyři záludné hádanky, které potrápí vaše mozkové závity: Kolik z nich zvládnete vyřešit správně?

Info ikona
Policie

Máme pro vás připravené čtyři záludné hádanky, které potrápí vaše mozkové závity. Vyřešit je dokážou jen ti nejbystřejší. Jedna vyžaduje logické myšlení, další dvě důvtip a při řešení jedné z nich budete muset dávat velký pozor na detaily příběhu. Kolik z nich zvládnete vyřešit?

Hádanka číslo 1: Otrávené pilulky

Je celkem osm očíslovaných pilulek (1-8). Všechny mají stejný vzhled – velikost, barvu i tvar. Jedna z nich váží jen o trošku víc. Tato pilulka je jako jediná otrávená. Musíte ji najít. Máte k dispozici staré laboratorní váhy. Ty můžete použít maximálně dvakrát. Jak s jejich pomocí najdete otrávenou pilulku?

Info ikona
Váhy

Výlety na strašidelná místa v Čechách: 5 míst, z kterých vám bude běhat mráz po zádech!

svetzeny.cz

Řešení hádanky číslo 1

Nejdříve umístíte pilulku 1, 2 a 3 na jednu misku vah a pilulky 4,5 a 6 na druhou misku vah. Pokud jsou misky vah v rovnováze, umístíte pilulku číslo 7 na jednu misku vah a pilulku číslo 8 na druhou misku vah. Ta těžší bude otrávená.

Může však nastat situace, že po umístění pilulek 1, 2, 3 na jednu misku váhy a 4, 5, 6 na druhou misku váhy, nebudou strany vyvážené. V ten moment lze stále najít řešení. Předpokládejme, že pilulky 1, 2, 3 jsou těžší než pilulky 4, 5, 6. Odstraníme z misek vah tedy všechny pilulky. Umístíme pilulku 1 na jednu misku vah a pilulku číslo 2 na druhou misku vah. Pakliže v ten moment budou misky vyvážené, znamená to, že otrávená je pilulka číslo 3. Pokud misky vah nebudou vyvážené, víme, že těžší pilulka je ta otrávená.

Hádanka číslo 2: Uhodni, o co/koho se jedná

Mám moře bez vody.

Mám lesy bez dřeva.

Mám pouště bez písku.

Mám domy bez cihel.

Kdo, nebo co jsem?

Info ikona
Otazník

Řešení hádanky číslo 2

Mapa

Hádanka číslo 3: Rozbitá soška

Petr zavolal policii kvůli tomu, že se mu měl do domu vloupat zloděj a při útěku rozbít milovanou sošku jeho manželky. Policistovi popsal, že narušitele viděl utíkat z místnosti, vyběhl za ním na ulici a snažil se ho dohnat. Jenže se mu skla brýlí zamlžila kvůli chladnému počasí, a lupič se mu tedy tím pádem ztratil. Policista Petra poslouchal a po skončení jeho vyprávění mu sdělil, že pátrání po pachateli nezahájí, jelikož je přesvědčen, že příběh je smyšlený a byl to právě Petr, kdo oblíbenou manželčinu sošku rozbil a nechce to přiznat. Uhodnete, zda byl Petrův příběh skutečně vymyšlený a případně proč?

Info ikona
Policie

Tyto potraviny do ledničky opravdu nepatří: Vsadíme se, že tam některé z nich dáváte a divíte se, že jejich chuť není dobrá

svetzeny.cz

Řešení hádanky číslo 3

Ano, Petr si skutečně vymyslel báchorku o zloději, který se k nim vloupal a následně ho měl zkoušet dopadnout přímo na ulici. A jak to policista poznal? Skla brýlí se totiž při přechodu z teplé místnosti do chladnějšího prostředí nezamlžují. Policista postřehl, že jeho příběh nesedí a správně vyhodnotil, že se touto historkou snažil Petr jen maskovat své vlastní provinění, protože se bál, že se na něj manželka bude zlobit.

Hádanka číslo 4: Uhodni předmět

Vaším úkolem je dle popisu uhodnout předmět.

Člověk, který předmět zhotovil, jej posléze prodal.

Člověk, který předmět koupil, jej nikdy nepoužíval.

Člověk, který předmět používal, jej nikdy neviděl.

Co to je?

Info ikona
Otazník

Řešení hádanky číslo 4

Rakev

10 znamení, kterými dává tělo najevo, že jíte přiliš mnoho cukru: Rozpoznejte je a zasáhněte, dokud je čas

svetzeny.cz

Rada nutričních specialistů, jak reálně zhubnete jednou a provždy: Tajemství není v dietách

svetzeny.cz