Přejít k hlavnímu obsahu

Zábavný japonský test osobnosti: Vaše 4 odpovědi vypovídají o tom, jak vnímáte minulost

Info ikona
kniha fantasy

Chtěli byste se dozvědět zajímavé věci o tom, jak vnímáte některé situace z vaší minulosti? Pak vyzkoušejte tento jednoduchý zábavný test osobnosti z Japonska. Prozradí o vás zajímavé věci, stačí si přečíst příběh a odpovědět na 4 otázky.

Jak test provést?

Tento test osobnosti pochází z Japonska a patří mezi testy, kde je daná základní příběhová linka, kterou vy jenom doplňujete tím, že odpovídáte na zadané otázky. V jednotlivých částech příběhu se vždy budete muset rozhodnout a dotvořit jej podle svého uvážení, což o vás ve výsledku prozradí zajímavé věci. Je důležité, abyste nad odpovědí dlouho nepřemýšleli, na otázku odpovězte hned poté, co ji dočtete, musí to být první odpověď, která vás napadne. Tentokrát se bude příběh týkat nalezené staré knihy. Níže naleznete příběh, kterého se dnešní test týká. Pokud si nejste jisti, že si své odpovědi na otázky zapamatujete, radši si je někam zapište. Pod příběhem pak naleznete výklad testu.

Test: Odpovězte po pravdě na 6 otázek a zjistíte, zda je váš partnerský vztah šťastný

svetzeny.cz

Příběh o staré knize

1. Jednoho dne jste se rozhodli, že se vydáte na delší procházku. Spokojeně si vykračujete, když se najednou ocitnete na staré cestičce, která vám přijde odněkud povědomá. „Tudy už jsem někdy určitě šel,“ pomyslíte si. Najednou na zemi spatříte starou knihu. „Ta už toho hodně pamatuje,“ mumláte si sami pro sebe. Zvědavost vám nedá nechat ji tam jen tak ležet. Knihu zvednete ze země, oprášíte ji a začnete listovat stránkami. A nyní přichází otázka číslo 1: Jaký typ příběhu se v knize odehrává?

2. Do knihy se posléze začtete. Během toho, jak jste listovali stránkami, ulpěl váš zrak na vašem jméně. Uvědomíte si, že tento příběh je o vás, vy jste jeho hlavní postavou. A nyní přichází otázka číslo 2: Jakou postavu jste v příběhu ztvárnili?

3. Teď, když už víte, že se v knize píše od vás, tak se nemůžete od čtení odtrhnout. Sednete si proto s knihou do trávy a pokračujete ve čtení. Najednou ale zjišťujete, že má kniha následující stránky poničené. Snažíte se to přečíst, ale je to téměř nemožné. Zde přichází otázka číslo 3: Jaká část dle vašeho mínění v knize chybí?

4. Chybějící stránky vás rozhodně neodradí od toho, abyste četli dál. Kniha pohozená na staré cestě pojednávající o vás – to prostě musíte dočíst, a tak se také stane. Zde se dostáváme k otázce číslo 4: Jak příběh skončil?

Toto je poslední otázka, která test uzavírá. Pro jistotu si zapište odpovědi a pokračujte na výklad jednotlivých otázek.

Info ikona
Stará kniha

Zábavný test: Vyberte si jednoho z šesti motýlků a zjistěte, zda jste citlivý, dravý nebo moudrý člověk

svetzeny.cz

Výklad testu

Jak jistě tušíte, ač je příběh smyšlený, vážou se otázky a odpovědi k vaší minulosti. Na začátku jsme vám to nemohli hned prozradit, ale nyní už to není tajemství, týká se to konkrétně vašich školních let. Pojďme se tedy podívat na to, co o vás vaše odpovědi vypovídají.

Otázka číslo 1: Jaký typ příběhu jste si představovali? Byl to romantický příběh o lásce, horor či humorná sbírka povídek? Tento příběh představuje to, jak vzpomínáte na vaše školní léta.

Otázka číslo 2: Když jste zjistili, že jste hlavní postavou příběhu, měli jste si vybrat, jakou roli v knize ztvárníte. Tato role symbolizuje to, jakou úlohu jste kdysi ztvárnili během školních let ve třídě. Například pokud vaší postavou byl klaun, byli jste třídním bavičem, který všechny rozesmál.

Otázka číslo 3: Tato otázka směřovala na obsah vytržených stránek. Scéna, kterou jste si představovali jako chybějící, symbolizuje situaci, která vás v mládí zranila.

Otázka číslo 4: Měli jste si vybrat, jak kniha skončí. Konec knihy symbolizuje, jak se na vaše školní léta a dospívání zpětně díváte. Pokud kniha měla šťastný konec, znamená to, že rádi vzpomínáte na toto období. Pokud byl konec knihy vyloženě negativní, znamená to, že jste rádi, že máte školní léta už za sebou.

Zdroj: Youtube

Psychologický test: Odkryjte nejhlubší pocity ohledně svého života

svetzeny.cz