Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší knihy tohoto léta: Které z nich přečtete jedním dechem?

Info ikona
Čtení knih

Čtete rádi? Pak pro vás máme tři zajímavé tipy na knihy, kterém přečtete jedním dechem a nebudete se moci dočkat, až zjistíte, jak příběh dopadne. Tyto tři tituly nás zaujaly svým originálním námětem a poutavým příběhem. Dáte přednost mysterióznímu thrilleru o podivné smlouvě, příběhu odehrávajícím se za 17. listopadu, nebo psychothrilleru, ze kterého mrazí?

Smlouva na lásku

Tato kniha se bude líbit všem, kteří milují mysteriózní thrillery. Pokud se vám líbila Zmizelá či Dívka ve vlaku, rozhodně bude váš šálek čaje i kniha od americké spisovatelky Alessandry Torre. Jmenuje se Smlouva na lásku a vypráví příběh Nathala Dumonta. Ten je mezi místními obyvateli moc dobře známý, má pověst sukničkáře, ale také vynikajícího obchodníka. Ne vždy však býval ve vztazích nestálý, v minulosti byl zasnoubený, ale jeho milovaná před 4 lety zmizela beze stopy. Tento muž udělá místní striptérce velmi zajímavý návrh. Nabídne jí smlouvu, ve které jí slíbí bezstarostný život plný luxusu a nicnedělání. Jelikož je pohledný a bohatý, dotyčná bez zaváhání souhlasí. Jenže postupně začne vyplouvat na povrch, že Nathal Dumont má řadu tajemství, o která se s ostatními rozhodně dělit nechce. Čeká jeho novou partnerku stejný osud jako jeho snoubenku? To se dozvíte v knize.

Info ikona
Smlouva na lásku

Listopád

Zkusili jste si někdy představit, v jakém světě bychom dnes žili, kdyby se události 17.listopadu 1989 odehrály úplně jinak? Jedna z nejúspěšnějších českých spisovatelek Alena Mornštajnová si s touto myšlenkou pohrála a vytvořila celý příběh, který vepsala do své knihy Listopád. Děj se odehrává v porevolučním období, kdy bohužel protesty skončily neslavně, režimu se podařilo je potlačit. Hlavní hrdinkou románu je Marie Hajná, která se demonstrace účastnila. Bohužel byla zadržena a uvězněna. Stihl ji přísný trest, za mřížemi si bude muset odpykat 20 let vězení. Je bezradná, pomalu jí dochází, že nebude mít šanci vidět vyrůstat své děti. Jedinou světlou chvilkou jsou dopisy, které dostává. Druhá dějová linka příběhu se točí kolem dívky jménem Magdaléna. Tu také postihl nelehký osud, byla odebrána rodičům a umístěna do ozdravovny, což je eufemistický název pro centrum, kde jsou děti převychovávány. Jak sami jistě dobře tušíte, osudy Marie a Magdalény se protnou.

Info ikona
Listopád

Domeček pro panenky

Dlouho očekávaná kniha od autorky Morgan Phoebe vyjde v druhé polovině srpna. Bude se líbit všem, kteří mají rádi nyní tolik populární žánr psychothriller. Vypráví příběh Corinne, jejíž život zvenku vypadá naprosto dokonale. Pravdou ale je, že má Corinne za sebou už několik nevydařených pokusů o umělé oplodnění a začíná si zoufat. Jednoho dne se však stane něco, co Corinne považuje za znamení – najde před domem malý kousek z domečku pro panenky. Její radost však netrvá dlouho, brzy zjistí, že to rozhodně nebyla náhoda, protože před domem začne pravidelně nacházet další kousky z domečku pro panenky. A co víc, zjišťuje, že ten, kdo nastražil houpacího koníka a panenku v červených šatech před její vchod, musel být v jejím domě. Kdo ji sleduje a s jakým záměrem? Thriller čtenářům slibuje nečekané rozuzlení. V zahraničí je už dostupný a získal od čtenářů vysoké hodnocení. „Kniha má temnou, strašidelnou atmosféru, nemohla jsem ji odložit,“ píše jedna ze čtenářek.

Info ikona
Domeček pro panenky