Přejít k hlavnímu obsahu

Generacemi vyzkoušené bylinky, které vám pomohou otěhotnět

Info ikona
Bylinky

Toužíte s partnerem po miminku a ne a ne se zadařit? Než přistoupíte k braní léků nebo dokonce k umělému oplodnění, zkuste ještě předtím doplňky stravy z bylinek, které vám mohou pomoci otěhotnět. Umí doslova divy, zjistěte která bylinka vám stabilizuje hladinu hormonů, jaký čaj podpoří vaši ovulaci a který doplněk stravy by měl vyzkoušet váš partner.

Drmek obecný pro rovnováhu hormonů

Drmek je ideální bylinkou, která vám pomůže otěhotnět. Je totiž schopný regulovat hormonální nerovnováhu a příznivě působí na pravidelnost menstruačního cyklu. Jeho účinky zná lidstvo už dlouhá století, již ve starověku ho ženy užívaly, aby zvýšily svou šanci na otěhotnění. Rovněž se jeho braní doporučuje ženám s endometriózou, které mají obecně snížené šance na otěhotnění. Brát jej lze v různých formách, existuje čaj z drmku či kapsle s výtažkem z této léčivé rostliny.

 

Pupalka dvouletá pro usnadění cesty k vajíčku

Pupalka je léčivá rostlina, která původně pochází z Dálného východu, ale populární se stala zejména v Severní Americe a v Evropě. Ženy ve snaze otěhotnět vnitřně užívají pupalkový olej, lze jej přidávat do polévek, salátů, mléčných a kysaných produktů. Doporučená dávka jsou dvě lžičky denně. Jeho hlavní benefit je v tom, že dovede vytvořit příznivou poševní mikroflóru a spermie se tak snadněji dostanou k vajíčku. Bonusem je, že zároveň ženám uleví od bolesti při premenstruačním syndromu i migréně.

Co nám přináší sex? Zdaleka nejde jenom o zábavu a rozkoš

svetzeny.cz

Maliník obecný pro podporu ovulace

Maliník obecný je rostlina, kterou běžně najdeme v českých lesích a zahradách. Jeho chutné plody má rád asi každý z nás, ale málokdo už ví, jaké skvělé léčivé účinky mají jeho listy. Ženy ocení, že maliník je schopen stabilizovat hladinu hormonů a zajistit normální fungování ženských orgánů. Z maliníku se vyrábí čaj, který je vhodné pít, pokud se chystáte otěhotnět. Podporuje totiž tvorbu ovulačního hlenu. Avšak pozor na užívání. Maliníkový čaj pijte od prvního dne cyklu až do ovulace, po ovulaci je třeba jej vysadit, jelikož také podporuje děložní stahy, což není dobré pro uhnízdění vajíčka.

 

Kontryhel obecný při dlouhodobých problémech s otěhotněním

Pozitivní účinky kontryhelu jsou známé už od středověku, kdy jej využívali pro své lektvary tehdejší alchymisté. Tuto bylinku lze doporučit ženám, které mají už dlouho problém otěhotnět. Kontryhel má blahodárné účinky na ženské zdraví, posiluje dělohu, pomáhá při poruchách cyklu, zvyšuje šanci na početí a funguje i jako prevence proti potratům. Také se nasazuje jako podpůrná léčba při zánětech ženských orgánů. Šálek kontryhelového čaje na podporu otěhotnění se doporučuje pít dvakrát až třikrát denně po doušcích. Pokud otěhotníte, doporučuje se nadále v jeho pití pokračovat až do samotného porodu, jen se dávka snižuje na jeden až dva šálky denně.

 

Ženšen pětilistý pro kvalitu spermií

Této mimořádně léčivé bylince se pro její účinky někdy přezdívá „bylinka nesmrtelnosti“. Původně pochází z Číny, ale dnes roste i v jiných asijských zemích. V tradiční čínské medicíně je ženšen hojně užívaný zejména jako afrodiziakum a k léčbě poruchy erekce. Některé studie naznačují, že

ženšen je schopný navýšit počet spermií, což zvyšuje šanci na otěhotnění. V době, kdy vědci varují před tím, že jsou zde náznaky toho, že počet spermií u mužů celosvětově klesá, je vhodné se nad užíváním ženšenu zamyslet. Rovněž by ženšen měl i pozitivně působit na pohyblivost a životaschopnost spermií, což jsou mimořádně důležité faktory pro početí. Ženám se však ženšen nedoporučuje, ty mohou vyzkoušet bylinky zmíněné výše.

Pravidelná ústní hygiena nestačí. Bakterie v ústech mohou napadnout i srdce. Osvojte si správné návyky

svetzeny.cz

Naučte se správně si přát: Co musíte udělat aby se vám splnily všechny sny?

svetzeny.cz