Přejít k hlavnímu obsahu

Psychologický test: Odkryjte nejhlubší pocity ohledně svého života. Tento test odhalí vaše pravé já

Psychologický test, který odkryje ty nejhlubší myšlenky a pocity. Zjistěte, jak se vám v životě daří, jak se doopravdy bez vnějších vlivů cítíte. Poznejte stránky života, s kterými nejste spokojeni a naopak se pochvalte za ty, kde se vám daří.

Test, který vám možná změní život

Jsme v záplavě myšlenek od rána do večera – telefonujeme s kamarádkou, mluvíme s kolegy a klienty v práci, sledujeme nejnovější trendy, televizi, mobil, až někdy zapomeneme na sebe. Na svůj život, na svoje myšlenky. Díky tomuto testu se můžete navrátit do svého nitra a poznat, jak se vám v životě vede.

Začínáme

Vezměte si do ruky papír a tužku, jděte na klidné místo, kde vás nebude nikdo rušit alespoň 15 minut. Čeká vás šest otázek. Na každou z nich odpovězte slovy nebo větami, které vás jako první napadnou. Představte si danou situaci a napište svoje první myšlenky.

1. Představte si poušť. Co vidíte? Napište si, jaké máte na poušti pocity, jak vám je, co vidíte.

2. Představte si cestu a popište, jaká je, kam vede, jak je široká, jak je dlouhá a nezapomeňte si uvědomit, jak se na cestě cítíte. Bezpečně? Vidíte její konec?

3. Kostka. Zavřete oči a v prostoru uvidíte kostku. Jak je veliká? Z jakého je materiálu? Je věští než vy nebo malá? Kovová, železná nebo jen nakreslená?

4. Představte si koně. Kde je, jak vypadá a především, jaký z něj máte pocit? Bojíte se ho, díváte se na něj nebo na něm přímo jedete?

5. Před vámi jsou schody. Kam vedou, z jakého jsou materiálu? Vidíte jejich konec? Jsou široké, vratké, pevné nebo vedou někam do sklepa? Popište přesně, co vidíte.

6. Zeď. Představte si zeď – jak vypadá, jak je vysoká, z jakého materiálu a kde se nachází vy? Případně co vidíte za zdí?

Mohlo by se vám líbit

Psychologický test: Určete pomocí 20 otázek stupeň svojí empatie. Jste jako skála nebo spíše emoční houba?

Udělejte si test, který vám ukáže, jak moc empatičtí jste. Emoce jsou podstatnou součástí každého člověka a společnosti jako celku. Jsou to emoce, které nás činí lidmi. Je zásadní nejen vyjádřit emoce, ale také porozumět pocitům partnera.
svetzeny.cz

Rozřešení

1. Představili jste si poušť. Pocity, které zažíváte při pohledu na poušť odráží váš pohled na aktuální stav vašeho života. Cítíte se šťastní a vidíme před sebou nádheru nebo umíráte žízní a hledáte vodu. To vše vypovídá o tom, jak jste šťastni se svým životem.

2. Cesta jednoduše symbolizuje vaši kariérní a životní cestu. To, kam směřujete. Měli jste cestičku bez kamínků a stoupající vzhůru nebo plnou překážek? Cítili jste se dobře a viděli jste konec cesty nebo jste sklíčeně šlapali někam bez nějakých cílů? Někdy je uvědomění reality nepříjemné, ale prvotní pocity a to, jak jste si vizualizovali cestu, vypovídá o vašem životě mnohé.

3. Kostka představuje vaše ego. Máte ego, které se vejde do ruky a můžete ho ovládat nebo máte kostku větší než vy? V tom případě se těžko rozhodujete a neděláte věci, které vás činí šťastným. Pouze krmíte svoje ego. Z jakého je materiálu? Pevné a stabilní z ocele nebo křehké a nestabilní?

4. Představa koně symbolizuje to, jak vnímáte svého partnera. Musíte psát víc? Asi není třeba. Vidíte krásného koně, kterého třeba hladíte nebo se bojíte a běžíte od něj pryč. Variant je milion, jisté je, že pocit, který máte odpovídá pocitům vůči vašemu partnerovi.

5. Schody symbolizují náš vztah s přáteli. Představili jste si krásné pevné schody třeba do nebe? Máte štěstí a přátelé kolem vás jsou ti praví. Nebo jste šli po nestabilních shnilých dřevěných schodech někam o sklepa? V tom případě byste se měli zamyslet nad tím, koho ve svém okolí máte.

6. Smrt. Zeď symbolizuje smrt a vaše pocity ohledně stěny značí, jaký máte postoj ke smrti. Bojíte se, je ta zeď nekonečná, co vidíte za ní, a jak moc byla vysoká? Hledejte souvislosti a poznejte svoje pravé já.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon
Mohlo by se vám líbit

Jak vysoká je vaše emoční inteligence? 7 znaků, které vám pomohou to zjistit

Znáte pojem emoční inteligence? Ta totiž ovlivňuje nejen to, jak jednáte s lidmi, řešíte problémy a rozhodujete se, ale i jak přistupujete k životu.
svetzeny.cz