Přejít k hlavnímu obsahu

Tyto negativní myšlenky vás ničí a ovlivňují celý váš život: Poradíme vám, jak se jich zbavit

Negativní myšlenky nám umí pěkně znepříjemnit život. Nejhorší je, že mají tendenci se neustále vracet a je velmi těžké se jich zbavit. To nás pak může činit smutnými a nešťastnými. V článku vám poradíme, jak zahnat tři časté typy negativních myšlenek, které nám ničí život.

Neustále se podceňujete

„To nezvládnu. Na to nemám. To ani nemá cenu, to není pro mě. Stejně bych se mu nelíbila, nač se snažit.“ Poznáváte se v těchto větách? Neustálými pochybnostmi o sobě se nejenom vnitřně trýzníte, ale také vám tyto myšlenky zabraňují ve vašem růstu. Vždy máte tisíc důvodů, proč se do něčeho nepustit a ve vaší mysli se objevuje strach z neznáma. Co s tím, jak si dodat odvahy? Vyzkoušejte metodu, kdy si vybavíte své dětství. Pamatujete si ještě, jak jste se báli jezdit na kole? To bylo strachu! Jak spadnete, rozbijete si koleno, že nikdy nedokážete jezdit na kole jako rodiče. Ale zvládli jste to, že? Věřte, že ani v dospělosti to nebude jiné, stále máte na to naučit se nové věci či vyzkoušet jiný způsob života, nezáleží na tom, jak je vaše myšlenka velká. Dodejte si odvahy a realizujte jí, jako tehdy v dětství. A co když to nevyjde? Opět si vzpomeňte na zážitky v dětství, co jste udělali tehdy? Správně, zkusili jste to znovu, pořád dokola a nakonec jste to dokázali. A kdy vám to šlo nejlépe? No přece s podporou rodičů a kamarádů, pokud se vám jí nedostává, nebojte se ozvat i v dospělosti s žádostí o pomoc, není to žádná ostuda.

Mohlo by se vám líbit

Životní úděl dle znamení zvěrokruhu: Kdo chce ovládnout svět a čí vynálezy prospějí lidstvu? Tohle je skutečný důvod, proč tady jste

Hledáním životního údělu se lidstvo zabývá od nepaměti. Pro každého z nás si osud přichystal unikátní životní cestu. Ta se řídí i dle našeho znamení zvěrokruhu, to určuje, jakým směrem se vydáme a také, jakými dovednostmi jsme obdařeni. Zjistěte, kam směřujete vy.
svetzeny.cz

Pocity hněvu

Pocity hněvu je velmi těžké zkrotit, jsou to silné emoce, které s námi umí zacloumat. Flegmatik se bude trápit tím, že je dusí v sobě, cholerik „vybouchne“ a svůj hněv obrátí proti svému okolí. Ani jedno samozřejmě není dobře. A zvláště vás to bude vnitřně užírat, pokud máte tendenci se zlobit neustále – na lidi, svou minulost, nebo vás dokonce naštve i počasí a dlouhá fronta u pokladny. Tyto negativní myšlenky časem zničí vás i vaše vztahy. Jak se hněvu zbavit a vyhnat negativní myšlenky jednou provždy? Skvělým místem, kde si vybijete svůj hněv, je posilovna. Raději tuto energii vložte do sportu a posilování, než byste se celý den vztekali. Zde také budete mít dostatek času zamyslet se nad tím, co vás tak rozčiluje a zda-li je to skutečně tak podstatné. Pokud vás cvičení nebaví, můžete zkusit se ze svých pocitů vypsat, založte si deník. Také je dobré si s někým o vašich pocitech promluvit, v případě nezvladatelného vzteku by to měl být psychoterapeut. Rovněž si dopřejte relaxaci – horkou vanu, meditaci, jógu, cokoliv vás potěší. Zklidní to vaši mysl.

Mohlo by se vám líbit

Ovládněte své myšlenky a převezměte kontrolu nad svým životem

Pokud čtete tento článek, znamená to, že máte chuť ovládat svou mysl. To je dobře. Nežádoucí myšlenky mohou způsobit spoustu flustrace a úzkosti. Nejste sami, kdo si přeje, aby byly tyto negativa z vašeho života pryč. Je samozřejmě normální mít problémy, řešit nepříjemné situace nebo čelit tváří v tvář nějaké výzvě.
svetzeny.cz

Chodící neštěstí

„Mně se v životě nikdy nic nepodaří. Takovou smůlu můžu mít jen já. Co jsem komu udělal, proč se tohle děje zrovna mně? Není většího smolaře, než jsem já.“ Opakují se vám tyto věty stále v hlavě? Možná vás už opravdu přesvědčily o tom, že jste „chodící neštěstí“, a tak zůstáváte pasivní, protože nevěříte, že váš život se někdy může zlepšit. Jak vystoupit z tohoto bludného kruhu myšlenek? Zaprvé, dejte si cíl. Ten by zpočátku měl být klidně malý, například, že zhubnete 5 kilo. Když uvidíte, že se vám v životě daří malé věci, vaše mysl snadněji uvěří, že se vám mohou podařit i ty velké. Začít s velkými cíli by byla chyba, která by vás zbytečně mohla demotivovat, kdybyste cíl nesplnili na 100 %. Začněte hledat nové příležitosti. Je třeba začít být aktivní, i když je jasné, že to zpočátku půjde těžko. Pamatujte, že: „Kdo nic neriskuje, nic neztratí, ale ani nezíská.“ Řiďte se tímto heslem. Pamatujte si, že úspěšní lidé se často na začátku své cesty setkali s neúspěchy. Například J.K. Rowling odmítlo několik vydavatelů knih s tím, že její kniha nikoho zajímat nebude. Dnes je to světový bestseller. Dovedete si představit, o co vše by svět přišel, kdyby se všichni hned stáhli zpět do své ulity a radši se o nic po svém neúspěchu nepokoušeli? Proto začněte konečně žít. Dělejte spontánní věci, seznamujte se s novými lidmi, nebojte se změnit práci, ve které jste nespokojení či se odstěhovat. Život máte ve svých rukou. „Osud míchá karty, ale hrajeme my.“

Mohlo by se vám líbit

5 typů toxických kamarádek: Mohou vám zničit psychiku i život

Někdy je těžké si připustit, že lidi, které považujeme za přátele, ve skutečnosti opravdoví kamarádi nejsou. Důležité je rozpoznat toxické kamarádky, protože jinak vám ze života mohou udělat peklo. Můžete se kvůli nim cítit smutná, nedoceněná, špatná, nechtěná i přehlížená. Odhalte 5 typů toxických kamarádek, dokud je ještě čas.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Špatná zpráva pro všechny milenky: 3 pravdivé důvody, proč nikdy neopustí svou manželku

Možná vám na začátku přišlo, že být milenkou je zábava, ale postupem času začínáte toužit po vážném vztahu. Ovšem váš milenec na to nemá stejný pohled, konverzaci o rozvodu se vyhýbá jako čert kříži. Co za tím vězí? Existují tři hlavní důvody, proč muži od svých manželek nikdy neodejdou.
svetzeny.cz