Přejít k hlavnímu obsahu

Chcete být lepší než ostatní? Věci, které dělají úspěšní lidé o víkendu

Jak nejlépe využít dva dny volna? Úspěšní lidé nám mohou být inspirací, jak ze soboty a neděle vytěžit maximum. Ať už se rozhodnete splnit všechny body nebo si vyberete jen určité, můžete si být jisti, že váš víkend bude jiný, než ty předešlé.

Úspěšní lidé si najdou čas pro sebe, zejména o víkendech

1. Režim offline

Nejen úspěšní lidé mají dostatek práce, aby tím naplnili celý víkend. Tito lidé ovšem svoje notebooky a chytré telefony o víkendu odkládají. A je to dobře! Pokud jedete celý týden na plné obrátky, potřebuje nějaký den dobít baterky – a to bez elektronických zařízení. Vyhýbat se sociálním sítím o víkendu též není zvyk, který by nebyl užitečný. Popřemýšlejte o tom. Možná se dá čas využít lépe, než hledáním, kdo co nového dal na Instagram nebo co vaří sousedka.

2. Ve zdravém těle…

Duševní zdraví je důležité, stejně tak i to fyzické. Nezapomínejte na své tělo a dopřejte mu delší vycházku, výšlap v horách nebo běh. Úspěšní lidé využívají víkendy na delší výlety a sportovní aktivity, na které není ve všední dny čas. 

Co se jídla týče, úspěšní lidé se rozhodně nepřejídají a hubnou vždy podle rad fitness trenéra nebo výživového poradce. 

3. Setkejte se s přáteli

Přátelé nejsou jen naše kontakty. Pokud máme kolem sebe správné lidi, inspirují nás, dodávají energii a ukazují nám další a další dveře, které by nás samotné nenapadlo otevřít. Ti, kteří se mohou spolehnout na opravdové přátele, procházejí životem a především krizemi daleko snáz. Úspěšní lidé to vědí, a proto vědomě rozvíjejí přátelství a pečují o ně.

4. Zkuste nové věci

Úspěšní lidí vynikají v tom, že nikdy nezůstanou dlouho stát na místě a neustále se snaží rozvíjet. Je téměř nemožné uhasit jejich touhu po znalostech a chtějí zažívat stále nové a nové věci. O víkendu je ten správný čas na dobrodružství!

Máte rádi zázvor? Tohle se stane s vaším tělem, když ho budete jíst každý den

Někteří ho milují, jiní ho nemůžou ani vidět. Řeč je o zázvoru. Odhalíme vám, proč byste měli jíst zázvor každý den. Budete překvapeni, kolik plusů v sobě skrývá tato zázračná rostlina. Ne nadarmo ji má doma v kuchyni každá správná hospodyňka.
svetzeny.cz

5. Chraňte si svůj volný čas

Vypnutí mobilního telefonu a nečtení e-mailů je jen jeden důležitý krok k tomu, abyste měli o víkendu opravdu čas na jiné věci. Ale mnoho úspěšných lidí plánuje svůj víkend jako schůzky – ve 13 hodin si naplánuje běh a skutečně jde. Nenechá se ovlivnit leností.

6. Udělejte si čas na rodinu

Kdy jindy než teď? Pokud chcete být úspěšní, musíte mít čistou hlavu, abyste se mohli soustředit na práci. To také znamená, že v rodině musí být vše v pořádku. Mnoho úspěšných lidí proto využívá víkend k trávení kvalitního času s oblíbenými lidmi.

7. Víkend nepatří úklidu

Praní a uklízení může být pro někoho uvolňující činností. Úspěšní lidé si najdou prostor pro úklid během týdne a víkend skutečně vyhradí regeneraci, relaxaci a zábavě. Jen tak si vaše hlava odpočine na 100%.

8. Choďte spát ve stejnou dobu jako v týdnu

Víkend přímo láká k tomu, abychom ponocovali nebo si ráno přispali o pár hodin navíc. Ovšem tyto praktiky zatěžují náš biorytmus a pracovní návraty v pondělí jsou o poznání horší. Úspěšní lidé proto o víkendu nevstávají ve výrazně odlišných dobách než během týdne a ani spánek neoddalují. 

Nejatraktivnější znamení zvěrokruhu: Na jakém místě jste se umístili vy?

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak moc jste atraktivní pro své okolí? Dnes se podíváme na to, které znamení zvěrokruhu je nejatraktivnější pro ostatní, kdo spadá do průměru, ale i na to, která znamení ostatní lidé vnímají jako nejméně přitažlivá. Zjistěte, jak si v žebříčku atraktivity vede vaše znamení.
svetzeny.cz