Přejít k hlavnímu obsahu

Stres a přejídání je začarovaný kruh. Vystupte z něj

Karanténa, nejistota práce, rodina, děti a neustálý pocit stresu. Uleví se nám, jen když se pořádně nadlábneme pizzou, zajíme zmrzlinou a k tomu popíjíme prosecco. Hned, jak naše obžerství skončí, začneme si vyčítat, kolik jsme toho snědli a stres je zpátky i s pocitem viny. Je čas přestat a nastavit si zdravé hranice. Před Vánoci se to bude obzvlášť hodit!

Ani během doby práce z domova si neumíme udělat čas na kvalitní jídlo a kultivované stolování. Místo toho sáhneme po salámu s rohlíkem nebo objednáme nějaký fast food. Ovšem stačí se jednou pevně rozhodnou, postupně měnit naše návyky a změní se vám život.

Mohlo by se vám líbit

Červené víno vyhladí vrásky stejně jako botox nebo plastická operace

Zdá se to přehnané, ale sklenka červeného je opravdu zdravá – červené víno zpomaluje stárnutí buněk a vypíná vrásky. Podle výsledků z laboratoří by se tedy mohlo skoro jednat o přírodní elixír mládí.
svetzeny.cz

Eliminujte stres

Vypněte televizi, odložte mobil a jezte bez vyrušování. Nechte si na jídlo dostatek času a opravdu si ho vychutnejte, ať už jíte smažený řízek nebo zeleninový salát.

Procvičujte péči o sebe

Pokud jste člověk, který trpí emocionálním jezením, tedy se uchylujete k jídlu v obtížných životních chvílích, bude pro vás změna pravděpodobně náročná, ale ne nereálná! Vytvořte si seznam aktivit, které vám pomohou cítit se lépe, aniž byste do toho zahrnovali jídlo. Svět ženy sepsal několik bodů, které by vás mohli zaměstnat, než se rozhodne jít zajídat žal do lednice.

Mohlo by se vám líbit

Donuťte svůj mozek k vyšším výkonům díky meditaci

Jestli chcete mít čistou hlavu a více energie, budete to muset vzít od podlahy. A pak možná budete mít i víc duševních sil na zásadní životní změnu.
svetzeny.cz

Základní pravidla pro život bez stresu

- Spěte alespoň osm hodin v kuse každý den. Spánek nelze dohnat nebo naspat hodiny dopředu.

- Naplňte si láhev s vodou a dolévejte si ji několikrát denně. Budete se divit co udělá hydratace s vaším tělem i myslí!

- Každý den si naordinujte vycházku nebo jděte rovnou běhat.

- Pokud jste v izolaci, spojte se s rodinou nebo přáteli přes video hovor. Alespoň jednou týdně.

- Vyzkoušejte aktivity, které nezahrnují žádnou elektronika. Puzzle, deskové hry, pletení nebo omalovánky.

- Pusťte si svoji oblíbenou píseň a tančete. Tančete jako by se nikdo nedíval. Klidně i zpívejte.

Žijeme v době, která vyvolává úzkost. Naším prvořadým zájmem by mělo být postarat se o sebe. Je zcela v pořádku, pokud vaše stravování není ukázkové, neběháte denně 10 kilometrů a nestíháte milion věcí – důležité je umět si vybrat, co musíme udělat, dát si alespoň malinko řád a pokud jste se během koronavirové doby stali malinko línější, nic se neděje. I tělo potřebuje občas trochu zvolnit. Myslete ale na to, že úzkost nebo špatná nálada se dá řešit i jinak než hamburgerem.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku
Mohlo by se vám líbit

Komička Adéla Elbel pro Svět ženy: Věřím na lásku

Při setkání s lidmi, kteří si sáhli na dno a zažili opravdovou bolest, máte pocit, že právě díky tomu dokážou brát život s nadhledem a humorem. Poznají totiž, na čem opravdu záleží, a neřeší nepodstatné. Má to tak i Adéla Elbel (39), naše nejlepší stand-up komička, přecitlivělá ranařka, která říká, co se neříká, a to vás baví.
svetzeny.cz