Přejít k hlavnímu obsahu

Červené víno vyhladí vrásky stejně jako botox nebo plastická operace

Info ikona
Červené víno vyhladí vrásky stejně jako botox nebo plastická operace

Zdá se to přehnané, ale sklenka červeného je opravdu zdravá – červené víno zpomaluje stárnutí buněk a vypíná vrásky. Podle výsledků z laboratoří by se tedy mohlo skoro jednat o přírodní elixír mládí.

Přírodní antioxidant, který dělá červené víno tak zázračným, se jmenuje resveratrol. Nachází se nejen ve slupkách hroznů, ale i borůvek - a prvotní funkci, kterou zde plní, je obrana před škůdci.

Roku 1926 navrhla Coco Chanel první nejslavnější sexy šaty. Proč se staly neutuchajícím evergreenem?

svetzeny.cz

Může nám červené víno i prodloužit život?

Pravidelná konzumace resveratrolu pomáhá k navýšení aktivity genů pro tvorbu bílkovin, které prodlužují životnost buněk. Ty jsou pak chráněny před útokem volných radikálů a tedy řadou civilizačních onemocnění.

Resveratrol má opravdu léčivé účinky - například snižuje hladinu cukru v krvi a to tím, že pozitivně ovlivňuje produkci inzulínu. Chrání i před srdečními příhodami – a zářným příkladem jsou třeba Francouzi. Je s podivem, že i přes kouření a konzumaci většího množství tuků trpí kardiovaskulárními chorobami třikrát méně než Američané. Důvodem je právě denní popíjení červeného vína.

Podle některých výzkumů resveratrol dokonce oslabuje množení rakovinných buněk a přispívá k jejich zničení.

Při působení tohoto zázračného antioxidantu se v těle aktivuje i gen dlouhověkosti – SIRT 1. Tento gen udržuje organismus aktivní a zamezuje jeho stárnutí – jak potvrzuje výzkum na laboratorních myších. Jejich život se při denním podávání resveratrolu prodloužil o třetinu.

Donuťte svůj mozek k vyšším výkonům díky meditaci

svetzeny.cz

Mladší o deset let díky červenému vínu

Schopnost resveratrolu prodlužovat životnost buněk se projeví zejména na lepším vzhledu pleti. Nevytrácí se tím elasticita a sníží se tedy tvorba vrásek.

Zdravou barvu pleti dodá zase díky schopnosti zvyšovat průtok krve cévami - a tento efekt je v podstatě okamžitý, jak dokázali vědci z Bristol University. Nechali posoudit fotografie žen před a po konzumaci sklenky červeného vína. Tváře žen, které víno už vypily, byly vyhodnoceny jako atraktivnější.

Dobrá zpráva pro abstinenty, nebo ty, kteří červené víno zrovna v oblibě nemají, tu nicméně je. Resveratrol je k dispozici i v kapslích jako výživový doplněk. Pravdou ale je, že naše chuťové buňky si to tolik neužijí:-)

Komička Adéla Elbel pro Svět ženy: Věřím na lásku

svetzeny.cz