Přejít k hlavnímu obsahu

Červené víno vyhladí vrásky stejně jako botox nebo plastická operace

Zdá se to přehnané, ale sklenka červeného je opravdu zdravá – červené víno zpomaluje stárnutí buněk a vypíná vrásky. Podle výsledků z laboratoří by se tedy mohlo skoro jednat o přírodní elixír mládí.

Přírodní antioxidant, který dělá červené víno tak zázračným, se jmenuje resveratrol. Nachází se nejen ve slupkách hroznů, ale i borůvek - a prvotní funkci, kterou zde plní, je obrana před škůdci.

Mohlo by se vám líbit

Roku 1926 navrhla Coco Chanel první nejslavnější sexy šaty. Proč se staly neutuchajícím evergreenem?

Pokud máte alespoň malý zájem o dámskou módu, určitě máte ve skříni krátké černé šaty. Hodí se na večírek, party nebo narozeninovou oslavu. Ostudu si neuděláte ani v divadle nebo na pracovním meetingu. Tento ikonický módní prvek byl navržen Coco Chanel a je patrně považován za její vrcholný úspěch.
svetzeny.cz

Může nám červené víno i prodloužit život?

Pravidelná konzumace resveratrolu pomáhá k navýšení aktivity genů pro tvorbu bílkovin, které prodlužují životnost buněk. Ty jsou pak chráněny před útokem volných radikálů a tedy řadou civilizačních onemocnění.

Resveratrol má opravdu léčivé účinky - například snižuje hladinu cukru v krvi a to tím, že pozitivně ovlivňuje produkci inzulínu. Chrání i před srdečními příhodami – a zářným příkladem jsou třeba Francouzi. Je s podivem, že i přes kouření a konzumaci většího množství tuků trpí kardiovaskulárními chorobami třikrát méně než Američané. Důvodem je právě denní popíjení červeného vína.

Podle některých výzkumů resveratrol dokonce oslabuje množení rakovinných buněk a přispívá k jejich zničení.

Při působení tohoto zázračného antioxidantu se v těle aktivuje i gen dlouhověkosti – SIRT 1. Tento gen udržuje organismus aktivní a zamezuje jeho stárnutí – jak potvrzuje výzkum na laboratorních myších. Jejich život se při denním podávání resveratrolu prodloužil o třetinu.

Mohlo by se vám líbit

Donuťte svůj mozek k vyšším výkonům díky meditaci

Jestli chcete mít čistou hlavu a více energie, budete to muset vzít od podlahy. A pak možná budete mít i víc duševních sil na zásadní životní změnu.
svetzeny.cz

Mladší o deset let díky červenému vínu

Schopnost resveratrolu prodlužovat životnost buněk se projeví zejména na lepším vzhledu pleti. Nevytrácí se tím elasticita a sníží se tedy tvorba vrásek.

Zdravou barvu pleti dodá zase díky schopnosti zvyšovat průtok krve cévami - a tento efekt je v podstatě okamžitý, jak dokázali vědci z Bristol University. Nechali posoudit fotografie žen před a po konzumaci sklenky červeného vína. Tváře žen, které víno už vypily, byly vyhodnoceny jako atraktivnější.

Dobrá zpráva pro abstinenty, nebo ty, kteří červené víno zrovna v oblibě nemají, tu nicméně je. Resveratrol je k dispozici i v kapslích jako výživový doplněk. Pravdou ale je, že naše chuťové buňky si to tolik neužijí:-)

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška
Mohlo by se vám líbit

Komička Adéla Elbel pro Svět ženy: Věřím na lásku

Při setkání s lidmi, kteří si sáhli na dno a zažili opravdovou bolest, máte pocit, že právě díky tomu dokážou brát život s nadhledem a humorem. Poznají totiž, na čem opravdu záleží, a neřeší nepodstatné. Má to tak i Adéla Elbel (39), naše nejlepší stand-up komička, přecitlivělá ranařka, která říká, co se neříká, a to vás baví.
svetzeny.cz