Přejít k hlavnímu obsahu

Vsadíme se, že svoji pračku nečistíte tak často, jak bys se mělo

Info ikona
Čištění pračky

Praní prádla je našem seznamu úkolů snad každý týden. Ovšem čištění samotné pračky často opomíjíme. Víte, kdy je ideální čas pračku pořádně vyčistit?

V domácnosti jsou místa, která pravidelně čistíme, vysáváme nebo vytíráme. Existují však i ty, které v našem plánu čištění nejsou tak často nebo na ně jednoduše zapomeneme – například pračka. Koneckonců je to čistící nástroj pro naše prádlo, který by měl být vždy důkladně čistý, aby vše fungovalo, jak má. Prozradíme vám, jak často byste měli pračku skutečně čistit.

Jak často čistit pračku?

Pračka by se měla důkladně čistit jednou za měsíc, aby vaše špinavé prádlo po vyjmutí z pračky bylo zářivě čisté a abyste mohli používat spotřebič delší dobu.

Co hrozí?

Prádlo správně nevypere pračka, ve které jsou zbytky čistícího prostředku a aviváže. Kolem těsnění se mohou nahromadit vlákna z oblečení a vlasy. Pokud často perete při nízkých teplotách, riskujete také tvorbu bakterií, které způsobují nepříjemný zápach.

Dvě základní pravidla

  1. Po KAŽDÉM vyprání nechte otevřená dvířka pračky a ideálně i zásobník na prací prášek. Ten vytřete hadříkem namočeným do teplé vody.
  2. Investujte trochu do pracího prášku (ať už sypkého či gelového), nevybírejte ten nejlevnější. Myslete také na to, že je potřeba dávkovat prášek podle návodu.

Bonus: UŽ ŽÁDNÉ ŽEHLENÍ

Prát, sušit, žehlit – proces, než se vrátí naše oblíbené oblečení zpátky do skříně, je vskutku zdlouhavý a úmorný. Máme pro vás trik, díky kterému se alespoň jeden z výše uvedených bodů smaže jednou pro vždy.

VLOŽTE KOSTKY LEDU DO SUŠIČKY

Sušte oblečení jako obvykle, dokud není úplně suché. Poté přidejte do sušičky tři až pět kostek ledu a prádlo znovu na několik minut sušte při vysoké teplotě. Tající led se stává horkou vodní párou, která vyhlazuje látky. To má stejný účinek jako parní žehlení. Když prádlo vytáhnete ze sušičky a opatrně ho pověsíte na sušák, bude jako vyžehlené a vás to nebude stát žádnou práci.

Prozradíme vám základní chyby při vaření těstovin

svetzeny.cz

Připravujete rýži? Díky této malé změně bude ještě chutnější

svetzeny.cz