Přejít k hlavnímu obsahu

Top psychologické triky, které vám pomohou ovládnout situaci

Hádky, spory nebo nepříjemné situace? Ulehčete si život tím, že dokážete správně komunikovat nebo jednat nejen ve složitých situacích. Odpověď naleznete v psychologii, tyto psychologické triky reálně fungují a vy tak můžete lépe zapůsobit na lidi. Můžete je používat na denní bázi a nejedná se o žádnou manipulaci.

Komunikace a jednání s lidmi může být pro každého někdy obtížné. Ať už se jedná o pracovní záležitosti nebo vztahy, je důležité naučit se pár psychologických triků, aby vše probíhalo hladce. Psychologie patří mezi vědy, jejíž zákony nelze jen tak ignorovat. Nemusíte být psychologem ani lékařem, abyste tyto triky mohli využívat. Seznamte se s psychologickými triky, s nimiž se setkáváme každý den svého života. Váš život se tak stane jednodušším a zajímavějším.

1. Dívejte se lidem do očí

Pokud vám nějaký člověk lže nebo se vám nelíbí jeho odpověď, upřeně se mu dívejte do očí, on pak znejistí a bude trochu pod tlakem, a to danou osobu nutí, aby svou odpověď přehodnotil nebo řekl pravdu.

2. Zapamatujte si jména

Je dokázané, že když člověk uslyší své křestní jméno, hned se bude cítit dobře. Proto nezačínejte větu, aniž byste člověka prvně neoslovili. Budete danému jedinci pak víc sympatičtější.

3. Kousání předmětů

Kouše ve vašem okolí nějaký člověk do předmětů? Mohou to být brýle, propiska nebo i žvýkačka. Značí to jasnou nervozitu člověka, buď se cítí nepříjemně ve vaší přítomnosti nebo jen nechce o něčem mluvit.

4. Překřížené ruce

Toto gesto zná asi každý, pokud někdo před vámi zkříží paže, je to jasný signál pro vás, že se necítí dobře nebo s vámi nesouhlasí. Zkuste s ním navázat oční nebo fyzický kontakt.

Mohlo by se vám líbit

Víte, jak zvýšit vaši přitažlivost? Vyzkoušejte těchto 7 psychologických triků

Vzhled není všechno, to, co utváří vaši osobu atraktivní, je právě chování a sympatická osobnost. První dojem a celková přitažlivost osobnosti není nic těžkého. Musíte se jen držet pár základních pravidel a budete hned o něco sympatičtější a přitažlivější.
svetzeny.cz

5. Úprava vlasů

Pokud si žena upravuje v přítomnosti jiné osoby vlasy, značí to jasný zájem o danou osobu. Může být také nervózní, ale spíše chce s vámi flirtovat.

6. Uklidnění nepřítele

Všimli jste si, že vás někdo v místnosti nemá rád a obáváte se konfliktu? Zkuste si sednout nebo stoupnout vedle něj, v případě, že jste u něj velmi blízko, tak na vás nezačne být nepříjemný.

7. Když potřebujete pomoc

Asi každý z nás zažil situaci, kdy potřeboval pomoci, ale nikdo v okolí se zrovna dvakrát nenabízí. Běžte proto za nějakým člověkem a použijte větu: Mohl bys mi pomoci? Když konverzaci začnete touto větou, je pravděpodobnější, že vám dotyčný pomůže.

8. Když na vás někdo křičí

I když to není snadné, zachovejte klid. Pokud na danou osobu nezačnete křičet zpět, jeho pocity hněvu obvykle rychle opadnou a dostaví se pocit viny a taková osoba jako první požádá o odpuštění.

9. Správné držení těla

Správné držení těla může zvýšit sebevědomí. Tento psychologický trik platí pro práci i zábavu. Může výrazně zlepšit váš seznamovací život a pro okolí se stanete hned více atraktivní.

10. Studené ruce

Věděli jste, že studené ruce jsou spojeny s nedůvěrou? Když se chystáte někoho dotknout nebo mu podat ruku, ujistěte se, že máte ruce teplé. Teplé ruce podporují přátelskou atmosféru.

Mohlo by se vám líbit

Jak se přestat obětovat pro druhé: Naučte se říkat NE bez pocitu viny

Jste přesně ten typ osoby, která kdykoliv a komukoliv ráda podá pomocnou ruku? Přistihujete se při tom, že pokud vás někdo požádá o pomoc, okamžitě skončíte s vaší rozdělanou prací se slovy, “Jasně, jsem tu pro tebe!” Zaznamenali jste však, jak se při tom neustálém vycházení vstříc cítíte? Jak často se objevuje frustrace, nervozita a vyčerpání, pokud se snažíte vyhovovat požadavkům okolí? Pokud jste si ve většině otázek zodpověděli, že se spíše necítíte příjemně, začtěte se do našeho článku a třeba v něm naleznete odpovědi na vaše otázky!
svetzeny.cz

11. Když se někomu nelíbíte

Pokud si myslíte, že o vás někdo nestojí, požádejte ho, aby vám něco půjčil. Při navrácení můžete poděkovat a navázat konverzaci, popřípadě mu později oplatit laskavost.

12. Neříkejte určitá slova

Vyměňte slabá slova a fráze za takové, díky kterým budete působit profesionálněji a schopněji. Při rozhovoru s ostatními se vyhněte začínání nebo ukončování vět slovy „myslím, nejsem si jistý“. Místo toho používejte „domnívám se, podle mého názoru“, to vám dává hlavní slovo a vyjadřuje klidnou jistotu.

13. Kámen nůžky papír

Možná tuhle hru hrajete při uzavírání sázek, zde je malý psychologický trik, který vám pomůže vyhrát. Těsně před hrou položte druhé osobě jakoukoliv otázku. S největší pravděpodobností si pak vyberou právě nůžky.

14. Mluvte pozitivně o jiných

Pokud se nacházíte ve skupině lidí a chcete, aby vás měli rádi, povyprávějte jim něco o svém blízkém kamarádovi a vyzdvihněte jeho kladné vlastnosti. Lidé si je pak spojí s vámi, ale pozor, stejně to funguje také u negativních vlastností a pomlouvání.

15. Úsměv za každé situace

I když se to zdá jako jasná věc, úsměv může zažehnat i ten největší problém. Pokud se chystáte k šéfovi na kobereček, běžte tam s úsměvem do kořán a něco mu pochvalte, bude mít pak špatný pocit a nebude k vám tak kritický.

Zdroj: toptrendy, wealthygorilla, snapreads

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška