Přejít k hlavnímu obsahu

Máte rádi zázvor? Tohle se stane s vaším tělem, když ho budete jíst každý den

Někteří ho milují, jiní ho nemůžou ani vidět. Řeč je o zázvoru. Odhalíme vám, proč byste měli jíst zázvor každý den. Budete překvapeni, kolik plusů v sobě skrývá tato zázračná rostlina. Ne nadarmo ji má doma v kuchyni každá správná hospodyňka.

Obzvláště nyní v chladném období se mnozí z nás stále častěji spoléhají na téměř zázračné účinky zázvoru. Chcete posílit imunitní systém a předejít nachlazení. Kromě vlákniny a vitaminů je zázvor také přírodním antibiotikem. Zázvor by ovšem v našem jídelníčku neměl být pouze v zimních měsících, ale po celý rok. Proč bychom tuto superpotravinu měli konzumovat po celý rok?

1. Zázvor zabírá proti migréně

Trpíte často migrénami a žádný lék vám nepomáhá? Pak zkuste závor. Při každodenní konzumaci může zázračná potravina zabránit silným bolestem hlavy a zmírnit záchvaty migrény.

2. Zázvor vám pomůže s nafouklým břichem

Pokud po jídle trpíte nadýmáním, zázvorový čaj vám může pomoci snížit pocit plnosti. Jednoduše vložte čerstvý zázvor do sklenice s horkou vodou a vypijte ho ještě teplý – hotovo!

3. Zázvor odlehčuje při menstruačních bolestech

Při silných menstruačních bolestech mnoho lidí užívá pilulky proti bolesti. Pokud se chcete obejít bez léků, měli byste vyzkoušet zázvorový čaj. Ten vás zahřeje zevnitř a také pomáhá zmírnit křeče.

4. Zázvor umí povzbudit

Jelikož látky v zázvoru stimulují krevní oběh v celém těle, zvyšují také krevní oběh a čistí tělo . S šálkem zázvorové vody ráno budete v zamračeném dni o poznání rychlejší.

Detoxikační zázvorová voda: jedna voda, pět účinků

Žádná špatná nálada, žádná únava. Zázvorová voda je detoxikačním nápojem a zahání nejčastější problémy nynější zimní sezóny.
svetzeny.cz

Akupresura aneb uvolnění dotykem prstů: Zbavte se migrény nebo stresu bez léků

Když nás bolí hlava, naše prsty instinktivně bloudí k pulzujícím spánkovým kostem. Když nám kručí v žaludku, automaticky položíme ruce na střed těla. Podle tohoto principu funguje více než 5 000 let staré čínské umění akupresury, které je součástí tradiční čínské medicíny (TCM).
svetzeny.cz