Přejít k hlavnímu obsahu

Čakry: Bolesti v krku, problémy se sluchem, potíže se zuby i úzkost způsobuje zablokovaná krční čakra. Jak ji odblokovat?

Krční čakra je pátá v pořadí a spojuje naše myšlení a pocity. Je komunikačním centrem – pokud tedy cítíte, že máte takzvaný knedlík v krku, není s vaší krční čakrou vše v pořádku. Blokace čakry znamená nedorozumění mezi vaší hlavou a tělem.

Pro to, aby se nám volně dýchalo, nesvíralo se nám hrdlo při nepříjemné komunikaci, je nutné naučit se vyjadřovat své pravé pocity. Pokud je totiž potlačujeme, blokujeme si celou pátou čakru. Řekněte, když jste naštvaní, řekněte, když jste smutní, kdy máte strach, ale kdy máte i radost. Říkejte, co cítíte, když se vám něco nelíbí, s něčím nesouhlasíte, nebojte se plakat i smát. Krční čakra ovlivňuje i vyjadřovací schopnosti, případně i vady řeči, také je centrem inspirace a schopnosti naslouchat a mlčet v pravý čas.

Krční čakra ovlivňuje naši celkovou komunikaci s okolím, je tam, kde se spojuje hlava a tělo, tedy řeší to, co bychom chtěli říci a co opravdu řekneme. Pokud jsou tyto dvě strany dlouhodobě v rozporu, může se to projevit, stejně jako u ostatních čaker, na naší psychice i v podobě různých nemocí. První čakra má na starost naše základní potřeby, druhá čakra hlavně náš sexuální život, třetí čakra naši vůli a sebevědomí. Čtvrtá čakra má sjednocovat a otevřít srdce soucitu a nekonečné lásce.

Čakry v těle mají na váš život velký vliv. Jak poznáte, že máte některou zablokovanou?

Necítíte se dobře a nevíte proč? Jste často nemocní, máte špatnou náladu, nic vás nebaví? Na vině mohou být zablokované čakry. I když pro ně neexistují lékařské důkazy, východní medicína jim přisuzuje velký vliv na duševní i fyzické zdraví člověka.
svetzeny.cz

Co dokáže otevřená krční čakra

Umíme beze strachu vyjádřit své pocity a myšlenky, své já, své silné stránky, ale nestydíme se ani za své slabosti. Zvládneme tak ukázat svoji sílu a přijmout své slabé stránky. Jsme schopni přijmout, co je nám nabízeno. Umíme se seberealizovat ve společenském a profesionálním životě.

Co špatného může zablokovaná krční čakra přinést?

Tato čakra ovlivňuje celý krk a spodní čelist, hlas, hltan, horní část plic, průdušky a paže. Nemoci spojené s touto čakrou jsou bolesti v krku, záněty krčních mandlí, ztráta hlasu, problémy se sluchem včetně ušních šelestů, afty, potíže se zuby, také mentální anorexie a roztroušená skleróza, úzkost, poruchy pozornosti, koktání.

Když čakru harmonizujeme, vyjádříme své skutečné vnitřní já

Jak na to? Můžeme navštívit specialistu, který nám s odblokováním pomůže, nebo se o čakru starat, i když na tom není zrovna tak špatně – tedy harmonizovat. Barva krční čakry je světle modrá, stříbrná nebo zelenavě modrá. Jasně modrá barva čakru tedy aktivuje. Dalšími kroky jsou meditace nebo cvičení jako je například jóga, stejně jako u ostatních čaker. Pomoci může i kreativní činnost a naučit se správně vyjadřovat své myšlenky a pocity – může to být tanec, malování, psaní, zpěv, cokoliv, co pomůže emoce uvolnit.

Čakry: Bolí vás záda, máte střevní potíže, deprese? Takto vypadá zablokovaná kořenová čakra. Uvolnit si ji můžete sami

První, tedy základní kořenová čakra je součástí 7 čaker, tedy energetických center našeho těla. Jsou to jakési rotující víry a mají za úkol udržovat v harmonii celý náš organismus. Jsou tu ovšem určité vnější vlivy, které je blokují a pak se nám mohou projevit jako různé duševní i fyzické choroby. První čakře se ne nadarmo říká kořenová nebo základní, přes ní totiž proudí energie do ostatních čaker a má tak naprosto zásadní vliv na jejich správné fungování.
svetzeny.cz

Zlobte se, když se potřebujete zlobit

Ano, i zlost potřebuje „ven“. Co cítí člověk, který se místo toho, aby se rozzlobil, rozpláče? Je to bezmoc. Je nutné plakat, ale je i nutné se zlobit, pokud je to právě ten pocit, který převažuje. Komunikace je tu proto, aby lidé v našem okolí věděli, jak se cítíme a podle toho s námi jednali. Pokud budeme říkat, že je vše v pořádku a v duchu soptit vztekem, nemůžeme očekávat, že se dočkáme vyřešení problému.

Dovolme projevit plně své pocity i dětem – i jejich vztek, pláč, radost, smích mají právo dostat se na povrch, i když se nám to zrovna nehodí. Stará známá a často používaná věta „Přestaň už brečet, nebo dostaneš, abys měl proč brečet“ děti naučí jen pocity v sobě dusit a zadělávají si pak na další problémy v pozdějším věku.

Nejatraktivnější znamení zvěrokruhu: Na jakém místě jste se umístili vy?

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak moc jste atraktivní pro své okolí? Dnes se podíváme na to, které znamení zvěrokruhu je nejatraktivnější pro ostatní, kdo spadá do průměru, ale i na to, která znamení ostatní lidé vnímají jako nejméně přitažlivá. Zjistěte, jak si v žebříčku atraktivity vede vaše znamení.
svetzeny.cz

Dosáhněte svých vysněných cílů pomocí pěti osvědčených rad

Dlouhodobých cílů je těžké se držet zuby, nehty. Motivace postupně klesá a pokud neovládáme sebekázeň na opravdu vysoké úrovni, často se naše sny rozplynou jako pára nad hrncem. Přinášíme vám tipy, které vám pomohou dosáhnout vysněných cílů.
svetzeny.cz