Přejít k hlavnímu obsahu

Dosáhněte svých vysněných cílů pomocí pěti osvědčených rad

Info ikona
Dosáhněte svých přání

Dlouhodobých cílů je těžké se držet zuby, nehty. Motivace postupně klesá a pokud neovládáme sebekázeň na opravdu vysoké úrovni, často se naše sny rozplynou jako pára nad hrncem. Přinášíme vám tipy, které vám pomohou dosáhnout vysněných cílů.

Může se zdát, že život nám neustále staví nějaké překážky v honu za dokonalou postavou nebo novou kariérou. Tyto přání se jeví jako nekončený proces, u kterého nevidíme koncový bod ani v dálce.

Naučte se, jak směřovat svá přání a vyhnout se nástrahám prokrastinace a apatie.

1. Vzpomeňte si, proč jste začali

Ať už si stanovíte jakýkoli cíl, musí to být z nějakého důvodu. Pokud chcete zhubnout, je to pravděpodobně proto, že chcete být sebevědomá, cítit se dobře, vystoupit ze začarovaného kruhu přejídání a ulevit svého tělu po fyzické i psychické stránce. Pokud toužíte po nové kariéře, pravděpodobně chcete lepší plat, flexibilnější pracovní dobu nebo nový smysl života. Chtít patřit do skupiny úspěšných lidí si dnes přeje téměř každý. Jednoduše milujte své pracovní dny.

To vše jsou důvody, proč jste začali. Zapište si je a připomínejte si pokaždé, když budeme ztrácet víru a motivaci. Pokud ani to nepomáhá, představte si, jak by dosažení vašeho cíle mohlo změnit váš život.

2. Sledujte svůj pokrok

Dalším vynikajícím způsobem, jak se motivovat, je sledovat svůj pokrok. Časová osa, série fotografií před a po, kontrolní seznam úkolů, které jste dokončili, slouží jako výborná připomínka vašeho úsilí a cestu, kterou již máte za sebou. Nebyla by škoda to teď všechno zahodit a vzdát?

3. Naplánujte si dílčí cíle

Rozdělte si svoji cestu k vysněnému cíli na dílčí části. Tyto krátkodobé cíle vám mohou poskytnou okamžitý dobrý pocit z úspěchu a budou vás stále posouvat vpřed.

4. Najděte si motivačního partnera

To zní jako sen. Najít si partnera, ať už nás protějšek nebo kamarádku, který nás udrží na správné cestě. Mít „parťáka“ je jeden z nejsilnějších nástrojů pro splnění jakéhokoli cíle. Najděte někoho, kdo vás nenechá bloudit, ale pomůže vás držet směr k dosažení vašich cílů.

5. Přestaňte čekat na správný čas

Neexistuje žádné dokonalé načasování nebo stav. Pokud chcete v životě dosáhnout toho, co chcete, musíte na tom začít pracovat hned teď. Naučte se správně si přát, pěstujte sebelásku a přidejte i píli a laskavost. Nebudete litovat!

Síla krystalů: Pomohou s trápením, nespavostí i s kariérou. Který kámen se hodí pro vás?

svetzeny.cz

Typologie: Co o vás prozradí tvar vašeho obličeje?

svetzeny.cz

Připravujete rýži? Díky této malé změně bude ještě chutnější

svetzeny.cz