Přejít k hlavnímu obsahu

Supermodelka s vitiligem Winnie Harlow: Šikanu vystřídal úspěch a nyní boří stereotypy krásy

Již malé děti mají určitou představu o kráse a díky jejich hereckým či pěveckým idolům se jim většinou vrývá do mysli, že pro dokonalý vzhled je zapotřebí bezchybné pleti, perfektní figury a dokonale upravených vlasů. Jejich představu pak utvrdí svět modelingu, kde se některé osoby zdají až andělsky krásné. Poslední dobou se však některé stereotypy krásy boří díky ženám, jako je Winnie Harlow. Ani poté, co si prošla v dětství kvůli svému netypickému vzhledu šikanou, v sebe nepřestala věřit a stala se supermodelkou a symbolem sebeúcty pro mnoho lidí.

Mohlo by se vám líbit

Paul Walker by byl pyšný: jeho dcera Meadow je zamilovaná, neskutečně krásná a prorazila i jako modelka

Když v roce 2013 svět dozvěděl, že při automobilové nehodě zemřel oblíbený herec Paul Walker, herecká branže přišla o talentovaného muže a v té době 15 dívka o otce. Meadow se vyrovnávala se smrtí otce těžko. Jak nyní vypadá a co prožila?
svetzeny.cz

Vzácná nemoc, která odlišuje

Winnie se ve skutečnosti jmenuje Chantelle Brown-Young a narodila se 27. července roku 1994 ve městě Mississauga v Kanadě. Když jí byly 4 roky, lékaři jí diagnostikovali vitiligo, což je vrozené neinfekční kožní onemocnění projevující se výskytem bílých skvrn na kůži či sliznicích. Skvrny se nejčastěji vyskytují na obličeji kolem očí a úst, dále se nachází na prstech, kloubech a v tříslech. V polovině případů se nemoc vyskytuje před dvacátým rokem života, kdy pohlaví ani rasa nehraje roli. Nemoc postihuje asi 0,5 – 2 % populace.

Mohlo by se vám líbit

Fyzický vzhled nehraje při flirtování zásadní roli: Zkuste těchto pár triků při svádění a okouzlíte každého muže

Uměním svádění a flirtování se některé ženy učí celý život, jiné to umí, aniž by se museli nějak výrazně snažit. Patříte k první skupině, která je s flirtováním tak trochu na štíru? I vy si chcete získat pozornost muže, vyslat k němu informaci, že se vám líbí.
svetzeny.cz

Dětství plné šikany kvůli odlišnosti

Od raného dětství musela Winnie žít s pocitem, že je jiná. „Když jsem vyrůstala, nikdy jsem neviděla někoho jako já v televizi, na billboardech nebo přehlídkách,“ řekla v jednom z rozhovorů Winnie. „Měla jsem pocit, že jsem jediný takový člověk na světě,“. Její vrstevníci ji kvůli jejímu stavu nepřijali a modelka přiznala, že to bylo dost bolestivé. „Nemyslím si, že stav mé kůže ovlivnil moje sebevědomí tolik, jako lidé kolem mě,“ řekla Winnie.

Sebedůvěru v ní pomohla probudit novinářka

Její modelingový potenciál byl objeven čistě náhodou. Vše odstartovala torontská novinářka Shannon Boodram, která na YouTube natočila video o tehdy šestnáctileté Winnie a jejím stavu. Video rychle nasbíralo přes 150 tisíc zhlédnutí. Shannon, která ve Winnie viděla krásnou mladou dívku, ji povzbudila, aby vážně přemýšlela o kariéře modelky. „Zavolala mi a řekla mi, že bych měla pokračovat v modelingu, že mě kamera miluje a že jsem byla přirozená,“ vzpomínala Winnie. Tato zkušenost posílila její sebevědomí, a tak se v roce 2014 zúčastnila reality show Amerika hledá topmodelku. Ačkoliv nevyhrála, dostala se do finálových kol. Tato zkušenost pro ni však byla nejspíš dost těžká, jelikož ji ve svých rozhovorech jen málokdy komentuje. „V tu chvíli mého života mi bylo řečeno, nebo jsem aspoň měla ten pocit, že neumím modeling, nebo že to není pro mě,“ řekla stručně o své účasti v pořadu.

Mohlo by se vám líbit

Tajemství krásy ze zemí s nejkrásnějšími ženami na světě. Patří mezi ně Japonky, Řekyně i třeba Mexičanky

Zkrášlující procedury sahají až tisíce let do minulosti napříč různými kulturami. Tyto tradice přežily do dnešních dob a stále dodávají ženám péči o sebe a skvělý pocit, který si zaslouží. Přečtěte si o nejzajímavějších zkrášlujících technikách z celého světa a odhalte tajemství překrásné pleti Korejek nebo Mexičanek.
svetzeny.cz

Jedinečná tvář modelingu

Bez ohledu na tuto zkušenost o Winnie projevily zájem modelingové agentury a Winnie Harlow se stala tváří slavné módní značky. Často se také objevuje v televizi a otevřeně mluví o standardech krásy. Získala mnoho ocenění v různých oblastech a nadále otřásá módním průmyslem svérázným přístupem a názory. Winnie nově definuje globální standardy krásy. „Věřím, že krása je v oku pozorovatele,“ říká a snaží se, aby móda byla více inspirativní. „Vždy říkám, že byste se měli soustředit spíše na svůj vlastní názor na sebe, než na názory ostatních,“ dodává.

Zdroj článku