Přejít k hlavnímu obsahu

Neuvěřitelné proměny celebrit, které se nebály ukázat světu s novým pohlavím

Info ikona
Caitlyn Jenner

Dnešní doba je otevřená i tématům, která kdysi bývala tabu. Jednou z nich je i změna pohlaví či odlišná sexuální orientace. Možná k tomu přispěl i fakt, že čím dál tím více celebrit se nebojí otevřeně vystoupit se svojí životní změnou, možná je to naopak a celebrity se nebojí díky tomu, že je téma společensky více přijímané. Podívejte se na ty, které se rozhodly opustit své staré já a ukázat se světu jako zcela nový člověk!

Caitlyn Jenner

Caitlyn Jenner se narodila dne 28. října roku 1949 jako William Bruce Jenner. Ještě jako William Bruce se věnovala naplno sportu, kdy nejprve hrála americký fotbal a vodní pólo, ale po úraze začala s atletikou. To se ukázalo jako skvělý tah, jelikož již po roce desetibojařské přípravy se roku 1972 kvalifikovala na olympiádu v Mnichově, kde se jí podařilo obsadit desáté místo. V desetiboji poté zvítězila roku 1975 na Panamerických hrách v Mexiku a následně roku 1976 na Letních olympijských hrách v Monteralu, kde vytvořila již podruhé světový rekord v desetiboji s výkonem 8634 bodů. Po tomto úspěchu však svoji kariéru atleta ukončila. Z prvního manželství má Jenner dvě děti, z druhé manželství další dvě a z jejího posledního manželství má dvě dcery, známé celebrity Kendall a Kylie z „klanu“ Kardashian. Poslední manželství se rozpadlo po více než dvaceti letech a nedlouho po rozvodu se Caitlyn rozhodla pro změnu pohlaví. Tu nakonec podstoupila v roce 2015.

Renée Zellweger je k nepoznání: S filmovou Bridget Jones už nemá nic společného. Jaký je důvod její drastické proměny?

svetzeny.cz

Elliot Page

Elliot Page, kanadský herec a producent, se narodil dne 21. února roku 1987 jako Ellen Page. Ještě jako herečka byl za svoji roli středoškolačky ve filmu Juno z roku 2007 dokonce nominován na Oscara, Zlatý Glóbus a cenu BAFTA v kategorii nejlepší herečka. Poprvé se rozhodl veřejně vystoupit se svojí lesbickou orientací v únoru roku 2014. V prosinci roku 2020 pak vydal prohlášení ke své transgenderové identitě a následně si změnil jméno na Elliot. Dále podstoupil operativní odstranění prsní tkáně a se svým novým tělem se pochlubil na svém instagramovém účtu. 

Tajemství vztahu Catherine Zeta-Jones a Michela Douglase: Důkaz, že i celebrity mohou mít stabilního partnera, přestože je od sebe dělí čtvrt století

svetzeny.cz

Demi Lovato

Demetria „Demi“ Devonne Lovato je americká nebinární osoba, tedy necítí se ani jako muž ani jako žena. Je známá pro svůj zpěv, skladatelství a herectví. Narodila se 20. srpna roku 1992 v USA. Proslavila se především v televizním filmu Camp Rock z roku 2008, kde ztvárnila hlavní roli Mitchie Torres. V roce 2009 pak sklízela úspěch za roli Sonny Munroe v seriálu Sonny ve velkém světě, který byl vysílaný na stanici Disney Channel. Mezitím vydávala alba, se kterými se umisťovala na předních příčkách americké hitparády. Také se jí podařilo během své kariéry získat několik významných ocenění. Mimo svou hudební a hereckou kariéru se věnuje charitativní činnosti, která se zaměřuje především na boj se šikanou. V minulosti měla Lovato problémy s drogovou závislostí. V květnu roku 2021 Demi Lovato oznámila prostřednictvím sociální sítě, že se řadí mezi nebinární lidi a přeje si, aby jí lidé onikali. Následně si i ostříhala své dlouhé vlasy na výrazně kratší sestřih.

Herečky, které se proslavily v 90.letech: Jak dnes vypadají? Mnohé z nich lépe než kdysi

svetzeny.cz