Přejít k hlavnímu obsahu

Tajemství krásy ze zemí s nejkrásnějšími ženami na světě. Patří mezi ně Japonky, Řekyně i třeba Mexičanky

Zkrášlující procedury sahají až tisíce let do minulosti napříč různými kulturami. Tyto tradice přežily do dnešních dob a stále dodávají ženám péči o sebe a skvělý pocit, který si zaslouží. Přečtěte si o nejzajímavějších zkrášlujících technikách z celého světa a odhalte tajemství překrásné pleti Korejek nebo Mexičanek.

Fyzický vzhled nehraje při flirtování zásadní roli: Zkuste těchto pár triků při svádění a okouzlíte každého muže

Uměním svádění a flirtování se některé ženy učí celý život, jiné to umí, aniž by se museli nějak výrazně snažit. Patříte k první skupině, která je s flirtováním tak trochu na štíru? I vy si chcete získat pozornost muže, vyslat k němu informaci, že se vám líbí.
svetzeny.cz
Info ikona
Korejská žena

Korejky používají šnečí sliz pro hladkou pokožku

Pleť jako z porcelánu je pro korejské ženy konečným cílem při zdokonalování své rutinní péče o pleť. Téměř všechny jejich dermatologické produkty obsahují hlemýždí sliz neboli mucin. Šnečí mucin čistí a zpevňuje povrch pokožky tím, že odstraňuje odumřelé kožní buňky, rozjasňuje pokožku a vyplňuje ji kolagenem pro méně vrásek.

Panamské ženy pijí každý den kakao

Nativní čokoláda z Karibiku, zejména v Panamě, je pro místní obyvatele základním nápojem při zdravém životním stylu. Také má pomáhat v boji proti stárnutí. Studie dokonce naznačuje, že alespoň 5 šálků čistého kakaa denně (bez cukru a konzervačních látek) může předcházet vysokému krevnímu tlaku a cukrovce.

Japonky si dávají na hlavu matchu

Kromě toho, že může zelený čaj či matcha pomoci při hubnutí a posílení imunitního systému, může také čistit pokožku hlavy a podporuje růst vlasů. Směs avokáda, jogurtu, kokosového oleje, medu a matchy  aplikovaná na vlasy od kořínků po konečky prý dokáže opravdové zázraky.

Velký zadek nebo celulitida: Co si muži opravdu myslí o ženském těle

Navzdory veškeré agitaci za pozitivní vnímání lidského těla a propagaci toho, že každé tělo je krásné se mnoho žen denně zkoumá před zrcadlem. A to, co vidí, komentují a velmi často negativně. Některé řeknou, že své tělo nemají rády nebo dokonce nenávidí.
svetzeny.cz
Info ikona
Mexická žena

Mexičanky používají kaktusy k hydrataci pokožky

Mexické nopály nebo kaktusy lze často vidět v mexické kuchyni, kde se používají jako speciality nebo i jako základní potraviny. Mexické ženy mají pro šťavnatou dužinu a šťávu bohatou na živiny ještě další využití. Kromě samotné konzumace aplikují kaktusy či nopály také přímo na obličej, protože obsahují četné vitamíny, fytochemikálie a polysacharidy, které pomáhají udržovat pokožku hydratovanou.

Turecké ženy si dávají bahenní koupele

Ženy v Turecku si dopřávají bahenní koupele nejen ke zklidnění pokožky, ale také jako prostředek proti stresu. Přírodní bahenní koupele v jejich zemi vznikají z termálních pramenitých vod, které do koupele přinášejí síru a další minerály. Tyto složky vytahují z pokožky nečistoty, jako jsou odumřelé kožní buňky, a teplota uvolňuje bolavé svaly a klouby.

Orgánové hodiny: Naplánujte si jídlo ve chvíli, kdy je vaše tělo připraveno trávit, a kila půjdou samy dolů

Chcete jíst zdravě a vyváženě, ale nejde vám to? Nebo naopak, máte pocit, že zdravě jíte, ale váha ne a ne klesnout? Možná to chce revizi jídelníčku, ale především správné načasování. Tělo má svůj vlastní rytmus a když si dáte jídlo večer, bude to jiné, než když si ho dáte ráno po probuzení.
svetzeny.cz
Info ikona
Africká žena

Východoafrické ženy nedají dopustit na bambucké máslo

Východoafrické ženy mají v zemi dostatek bambuckého másla, které se používá v řadě výrobků pro zdraví a krásu. Z bambuckého stromu se sbírají bambucké ořechy, aby se z nich pak vyrobily tuny surového bambuckého másla. Bambucké máslo zklidňuje suchou pokožku, akné a popáleniny a místním ženám dodává zdravou a hydratovanou pokožku.

Číňanky si oplachují obličej rýžovou vodou

Rýžová voda se ve východní Asii používá již více než 1000 let v oblasti zkrášlujících procedur. I v dnešní době stále ženy využívají výhod rýžové vody, která pomáhá k dosažení mladistvého vzhledu a zdravých lesklých vlasů. Její použití je neomezené a dá se použít i na koupel nebo třeba jako pleťový toner.

Řekyně používají olivový olej

Řecko je velmi bohaté na olivovníky a olivový olej je zde k dostání na každém rohu. Není divu, že řecké ženy začleňují olivy do svých zkrášlujících procedur a diet, aby podpořily dlouhověkost a zdravou pokožku. Olivový olej vyživuje pokožku a předchází kožním onemocněním způsobeným suchostí.

Zdroj článku