Přejít k hlavnímu obsahu

Tajemství krásy ze zemí s nejkrásnějšími ženami na světě. Patří mezi ně Japonky, Řekyně i třeba Mexičanky

Info ikona
Tajemství krásy nejkrásnějších žen na světě

Zkrášlující procedury sahají až tisíce let do minulosti napříč různými kulturami. Tyto tradice přežily do dnešních dob a stále dodávají ženám péči o sebe a skvělý pocit, který si zaslouží. Přečtěte si o nejzajímavějších zkrášlujících technikách z celého světa a odhalte tajemství překrásné pleti Korejek nebo Mexičanek.

Fyzický vzhled nehraje při flirtování zásadní roli: Zkuste těchto pár triků při svádění a okouzlíte každého muže

svetzeny.cz

Info ikona
Korejská žena

Korejky používají šnečí sliz pro hladkou pokožku

Pleť jako z porcelánu je pro korejské ženy konečným cílem při zdokonalování své rutinní péče o pleť. Téměř všechny jejich dermatologické produkty obsahují hlemýždí sliz neboli mucin. Šnečí mucin čistí a zpevňuje povrch pokožky tím, že odstraňuje odumřelé kožní buňky, rozjasňuje pokožku a vyplňuje ji kolagenem pro méně vrásek.

Panamské ženy pijí každý den kakao

Nativní čokoláda z Karibiku, zejména v Panamě, je pro místní obyvatele základním nápojem při zdravém životním stylu. Také má pomáhat v boji proti stárnutí. Studie dokonce naznačuje, že alespoň 5 šálků čistého kakaa denně (bez cukru a konzervačních látek) může předcházet vysokému krevnímu tlaku a cukrovce.

Japonky si dávají na hlavu matchu

Kromě toho, že může zelený čaj či matcha pomoci při hubnutí a posílení imunitního systému, může také čistit pokožku hlavy a podporuje růst vlasů. Směs avokáda, jogurtu, kokosového oleje, medu a matchy  aplikovaná na vlasy od kořínků po konečky prý dokáže opravdové zázraky.

Velký zadek nebo celulitida: Co si muži opravdu myslí o ženském těle

svetzeny.cz

Info ikona
Mexická žena

Mexičanky používají kaktusy k hydrataci pokožky

Mexické nopály nebo kaktusy lze často vidět v mexické kuchyni, kde se používají jako speciality nebo i jako základní potraviny. Mexické ženy mají pro šťavnatou dužinu a šťávu bohatou na živiny ještě další využití. Kromě samotné konzumace aplikují kaktusy či nopály také přímo na obličej, protože obsahují četné vitamíny, fytochemikálie a polysacharidy, které pomáhají udržovat pokožku hydratovanou.

Turecké ženy si dávají bahenní koupele

Ženy v Turecku si dopřávají bahenní koupele nejen ke zklidnění pokožky, ale také jako prostředek proti stresu. Přírodní bahenní koupele v jejich zemi vznikají z termálních pramenitých vod, které do koupele přinášejí síru a další minerály. Tyto složky vytahují z pokožky nečistoty, jako jsou odumřelé kožní buňky, a teplota uvolňuje bolavé svaly a klouby.

Orgánové hodiny: Naplánujte si jídlo ve chvíli, kdy je vaše tělo připraveno trávit, a kila půjdou samy dolů

svetzeny.cz

Info ikona
Africká žena

Východoafrické ženy nedají dopustit na bambucké máslo

Východoafrické ženy mají v zemi dostatek bambuckého másla, které se používá v řadě výrobků pro zdraví a krásu. Z bambuckého stromu se sbírají bambucké ořechy, aby se z nich pak vyrobily tuny surového bambuckého másla. Bambucké máslo zklidňuje suchou pokožku, akné a popáleniny a místním ženám dodává zdravou a hydratovanou pokožku.

Číňanky si oplachují obličej rýžovou vodou

Rýžová voda se ve východní Asii používá již více než 1000 let v oblasti zkrášlujících procedur. I v dnešní době stále ženy využívají výhod rýžové vody, která pomáhá k dosažení mladistvého vzhledu a zdravých lesklých vlasů. Její použití je neomezené a dá se použít i na koupel nebo třeba jako pleťový toner.

Řekyně používají olivový olej

Řecko je velmi bohaté na olivovníky a olivový olej je zde k dostání na každém rohu. Není divu, že řecké ženy začleňují olivy do svých zkrášlujících procedur a diet, aby podpořily dlouhověkost a zdravou pokožku. Olivový olej vyživuje pokožku a předchází kožním onemocněním způsobeným suchostí.

Zdroj článku