Přejít k hlavnímu obsahu

Bohatí a úspěšní lidé mají těchto 6 návyků: Kolik z nich děláte i vy?

Bohatí a úspěšní lidé mají šest společných návyků, které jim pomáhají plnit si sny. Zjistěte, kolik z nich děláte i vy, jste na dobré cestě k tomu, abyste ve svém životě dosáhli všeho, po čem toužíte? Pokud tyto věci ještě neděláte, měli byste začít, pomohli ke kariérnímu růstu řadě miliardářů.

1. Čtení

To, že bohatí a úspěšní lidé mívají velké knihovny, není mýtus. Klíčem k úspěchu je být informován o nejnovějších trendech, orientovat se dokonale ve svém oboru a rozumět jeho procesům. Pokud jste například lékař, potřebujete vědět, kam se váš obor posouvá, jaké jsou nejnovější léky a metody léčení. To platí, ať už děláte cokoliv, v čem chcete prorazit. Knihy jsou skvělým zdrojem informací, samozřejmě s tím, jak doba pokročila, najdete i spoustu užitečné a vzdělávací četby i na internetu. Navíc vědecké studie potvrdily, že čtení má pozitivní vliv na mozek a pomáhá rozvíjet slovní zásobu.

Mohlo by se vám líbit

Nové zjištění vědců: Inteligenci lze poznat pouhým okem. Jaký fyzický rys sdílejí vysoce inteligentní lidé?

Díky novému zjištění vědců bude snazší zjistit inteligenci člověka na první pohled, i bez toho, aby daná osoba řekla byť slůvko. Vědci totiž objevili společný rys, kterým se vyznačují inteligentní lidé. Zjistěte, který to je. Překvapí vás, jak úzce spolu fyzická krása a inteligence souvisí.
svetzeny.cz

2. Vstávání brzy

Už Benjamin Franklin říkal, že včasný spánek a časné ranní vstávání činí člověka zdravým, bohatým a moudrým. Ranní vstávání má pozitivní vliv na naši produktivitu a dle nových zjištění vědců dokonce funguje i jako prevence proti depresi. Lidé, kteří vstávají brzy ráno bývají disciplinovanější, proaktivnější a úspěšnější. Díky tomu, že si přivstanou, stihnou za den více práce. Slavná moderátorka Oprah Winfrey vstává v 6 hodin ráno, aby měla dost času se plně připravit na nový pracovní den. První tři hodiny však věnuje pouze sobě, medituje a cvičí. Miliardář Richard Brandson vstává v pět hodin ráno, aby si stihl v klidu zacvičit, odpovědět na e-maily z předešlého dne a připravit se na schůzky. To mu umožní udělat veškerou práci přes den a večer už trávit v rodinné kruhu a relaxovat.

Info ikona
Ranní vstávání

3. Jasný harmonogram

Bohatí a úspěšní lidé si nemohou dovolit mrhat svým časem, nebo prokrastinovat. Pečlivě si organizují svůj rozvrh tak, aby zvládli všechny povinnosti a zbytečně neplýtvali časem. Vyhovuje jim mít určitou rutinu, které se drží a snaží se do ní jen minimálně zasahovat. Rutina napomáhá minimalizovat pocit nejistoty, což vede k lepšímu soustředění.

Info ikona
Denní rozvrh

4. Více zdrojů příjmu

Není žádným tajemstvím, že bohatí a úspěšní lidé se nikdy nespoléhají na jeden zdroj příjmu. Ten snadno může vypadnout, takže je lepší své peníze chytře investovat do různých odvětví, je větší pravděpodobnost, že alespoň jeden segment vždy bude dobře vydělávat, to platí zejména pro případ krize.

5. Péče o sebe

Mnohdy lidé v honbě za kariérou úplně zapomenou sami na sebe. Celé dny tráví v práci a nikdy si neodpočinou, „vypnout“ mnohdy nedokážou ani o víkendu či na dovolené. To však není nejlepší cesta k úspěchu, ale k vyhoření. Pokud se chcete stát úspěšným člověkem, je potřeba věnovat čas i sám sobě. Pomůžou vám s tím další návyky, které už byly zmíněny, časné vstávání a dobrá organizace času. Začněte pravidelně cvičit, jezte zdravě a vyváženě, najděte si čas na lidi, které máte rádi a nebuďte stále „přilepení“ k telefonu. Není náhodou, že řada úspěšných lidí dostala svůj nápad na podnikání právě na dovolené. Někdy je třeba si vyčistit hlavu, aby k vám inspirace mohla proudit.

Mohlo by se vám líbit

Vysoce inteligentní osoby mají společné tyto návyky. Kolik z nich děláte i vy?

Můžete si měřit IQ pomocí testů, ovšem vědci přišli se seznamem, který potvrdila většina lidí, kteří jsou považováni za vysoce inteligentní. Už díky vašim denním návykům se totiž dá poznat, zda se pravděpodobně řadíme mezi skupinu lidí, kteří jsou vysoce inteligentní.
svetzeny.cz

6. Obklopují se inspirativními lidmi

Úspěšní a bohatí lidé se rádi obklopují inspirativními lidmi s podobným smýšlením. Říká se, že člověk je průměrem pěti lidí, se kterými tráví nejvíce času. Neříkáme, že se teď máte přestat bavit s kamarádkou, kterou znáte od základní školy, jen protože zrovna nedělá ve vrcholovém managementu, to rozhodně ne. Nicméně je fakt, že když se obklopíte úspěšnými lidmi, získáte cenné kontakty, které vás kariérně mohou posunout dál. Naopak pokud vedle sebe budete mít „energické upíry“ a lidi, kteří jsou negativní a od všeho vás budou zrazovat, možná zůstanete stát na místě.

Mohlo by se vám líbit

Psychologický test: Určete pomocí 20 otázek stupeň svojí empatie. Jste jako skála nebo spíše emoční houba?

Udělejte si test, který vám ukáže, jak moc empatičtí jste. Emoce jsou podstatnou součástí každého člověka a společnosti jako celku. Jsou to emoce, které nás činí lidmi. Je zásadní nejen vyjádřit emoce, ale také porozumět pocitům partnera.
svetzeny.cz