Promotion
Promotion
Promotion

Vysoce inteligentní osoby mají společné tyto návyky. Kolik z nich děláte i vy?

Promotion
Promotion

Už dávno víme, že inteligence se neměří jedničkami ve škole nebo tituly na vysokých školách. Vědci přišli se seznamem návyků, které vykazují ve větší míře lidé, kteří mají vyšší IQ než průměrný člověk. Zjistěte, kolik níže uvedených bodů se týká vás. Pokud se vás týkají všechny, je velmi pravděpodobné, že máte nadprůměrné IQ.

1. Zůstáváte vzhůru dlouho do noci

Samozřejmě nemáme na mysli večírky a divoké alkoholové mejdany. Vědci uvádějí, že lidé, kteří dávají přednost ponocování kvůli dokončení projektu nebo jiným pracovním povinnostem, jsou údajně extrémně inteligentní jedinci.

2. Pšššt

O lidech, kteří jsou často ve společnosti za tiché myši, si myslíme, že jsou introverti a není s nimi příliš mnoho zábavy. Zlaté přísloví praví: „Mluviti stříbro, mlčeti zlato“ a i vědci se pod tuto větu podepisují. Lidé, kteří si rozmýšlí své reakce a nemají potřebu být hned slyšet, protože vymýšlí praktickou odpověď nebo řešení situace, jsou údajně vysoce inteligentní.

3. Tváří v tvář

Člověk, který má vysoké IQ, se bude vypořádávat s problémy přímo a bude jim čelit bez ohledu na to, jak je situace těžká. Bez větší námahy bude také hledat kreativní řešení situace, místo trapného vymlouvání a lhaní.

4. Uzavřený kruh přátel

Vysoce inteligentní lidé mají většinou uzavřený kruh přátel, se kterým můžou sdílet svoje myšlenky, nápady a soukromé i pracovní problémy.

5. Kritika jim není cizí

Vůbec nemluvíme o kritice ostatních, ale o sebekritice. Vysoce inteligentní lidé nemají problém být sebekritičtí, pokud to znamená pracovat na sobě, svých chybách a zvyšovat svou úroveň vědomostí.

6. Dokonalost

Hon za dokonalostí si často představíme jako dokonalé tělo, bezchybnou pleť a další věci, které vysoce inteligentní lidi opravdu nezajímají. Jejich dokonalost znamená, že se vždy snaží každou situaci nebo projekt jednoduše dotáhnout do toho nejdokonalejšího konce.

7. Aktualizované informace

Inteligentní lidé se podle vědců aktivně zajímají o život kolem sebe i na světe. Mají rádi aktualizované informace a neustále se zajímají o dění ve světě.

8. Správné otázky

Nikdy nepřistihnete inteligentního člověka, jak pokládá hloupé otázky, protože je příliš chytrý na to, aby ztrácel čas stupidními otázkami.

9. Chvástání tady nehledejte

Vysoce inteligentní člověk se nikdy nenadřazuje nad vás a vždy popře, že je výjimečně chytrý. Takový člověk se svoji inteligencí nepotřebuje chlubit a povyšovat, ale užívá svoje IQ k dosažení pracovních úspěchů a zlepšování života nejen sebe, ale i širokého okolí.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion

Roční předplatné Svět Ženy

Svět ženy
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion