Přejít k hlavnímu obsahu

Nikdy byste neměli kombinovat tyto potraviny s čajem. Zjistěte, které kombinace škodí vašemu zdraví

Každý z nás si minimálně donedávna myslel, že je jedno, co přikusuje k čaji. Opak je pravdou. Existují potraviny, které se důrazně nedoporučují k čaji. Znáte je všechny?

Pokud jste milovníci čaje, tenhle článek je přesně pro vás. Není nic příjemnějšího než si po dlouhém únavném dni dopřát horký šálek lahodného čaje. Ať už je to ráno, odpoledne nebo večer, šálek čaje vás každým douškem uklidní jako teplé objetí. Čaj je v Indii tak oblíbeným nápojem, že jej lze snadno označit za národní nápoj této země. Kromě mléčného čaje existuje celá řada různých variant čajů, které konzumují lidé po celém světě. Od zeleného a černého čaje až po heřmánkový nebo ibiškový čaj. Existuje nespočet druhů čajů, z nichž každý má svůj vlastní seznam výhod.

Pokud jste i vy milovníkem čaje, ujistěte se, že tyto potraviny při pití čaje nekonzumujete.

Potraviny plné železa

Potraviny, které jsou nabité železem, nejsou vhodné pro kombinaci s čajem. Železo je živina, která není kompatibilní s čajem, protože obsahuje taniny a oxaláty, které blokují vstřebávání železa z potravin. Tyto sloučeniny s nimi mohou vázat železo, což brání jejich absorpci v krvi. Musíte se také vyvarovat párování potravin bohatých na železo, jako jsou ořechy, zelená listová zelenina, zrna, čočka a cereálie, s čajem.

Citron

Citronový čaj se používá jako oblíbený nápoj na hubnutí a lidé jej ráno velmi konzumují. V kombinaci s čajovými lístky s citronovou šťávou může být čaj kyselý a může způsobit nadýmání. Citronový čaj může také způsobit problémy, jako je kyselý reflux a pálení žáhy, pokud se konzumují na lačný žaludek ráno. Pokud již trpíte kyselostí, je nejlepší se tomuto čaju úplně vyhnout.

Kurkuma

Při pití čaje byste se měli vyvarovat potravin, které obsahují kurkumu, protože i to může způsobit žaludeční potíže, jako je plynnatost, kyselost nebo zácpa. Kurkuma a čajové lístky nejsou navzájem kompatibilní a mohly by způsobit žaludeční těžkosti.

Studená jídla

Nikdy nespárujte studená jídla s horkým čajem, protože by to mohlo narušit proces trávení. Společná konzumace potravin o různých teplotách může oslabit trávicí proces a způsobit nevolnost. Po pití teplého čaje se po dobu alespoň 30 minut vyvarujte cokoli studeného.

Mohlo by se vám líbit

Pět znamení, že vám partner není věrný, i když vás fyzicky nepodvádí

Být někomu věrný na všech frontách a nešlápnout vedle je jako chůze po tenkém ledu. Je to vlastnost, kterou mají jen někteří lidé. Existuje mnoho okamžiků, kdy nutkání podvádět překonává láskyplný a oddaný vztah. Čas od času můžete svůj vztah zpochybnit, pokud váš partner vykazuje známky nevěry, i když prakticky nepodváděl. A tak vám přinášíme několik jasných znamení, že váš manžel není vůči vám loajální, i když nepodvádí.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Tato znamení horoskopu jsou mistři svádění

Díky svému jedinečnému charismatu a podmanivé osobnosti jsou tato tři znamení zvěrokruhu podle horoskopu považovány za mistry svádění a obmotají si každého kolem prstu. Patříte mezi profesionální svůdníky nebo flirtovat neumíte a držíte se při navazování kontaktů zpátky?
svetzeny.cz