Přejít k hlavnímu obsahu

Jak milovat pracovní dny stejně jako víkend? Pomůžou vám tyto návyky

Info ikona
working happy woman

Víkend je příliš krátký a pondělí je nejhorší den v týdnu? Díky těmto trikům je velmi jednoduché to změnit. Připravte si poznámkový blok a od příštího týdne už pro vás pondělí nebude noční můra.

Pokud si dobře zorganizujete čas, můžete i pondělí začít uvolněně!

Pondělí je pravděpodobně nejneoblíbenějším dnem celého týdne. Raději byste strávili další den s přáteli a rodinou, někde na chatě nebo v přírodě, než abyste běhali po městě a spěchali pro děti do školy, do práce, na nákup a honem uklízet domů.

Takhle to být ale nemusí. Díky několika jednoduchým trikům si můžete víkend malinko protáhnout a pondělí budete snášet mnohem lépe.

Stres a přejídání je začarovaný kruh. Vystupte z něj

svetzeny.cz

1. Přesuňte část víkendu do vašeho pracovního týdne

Konec víkendu se snáší mnohem snáze, když v neděli večer víte, co příjemného vás čeká a na co se můžete těšit. Co si takhle naplánovat posezení s přáteli, rande nebo herní večer? Nenechávejte všechnu zábavu jenom na víkend, ale dovolte si účastnit se aktivit i během týdne. Pokud je vaše pracovní doba flexibilní, můžete vyrazit s kamarádem na snídani a mít tak hned hezčí den!

2. Odpojte e-mail

Mnoho lidí o víkendu miluje moment, kdy je v režimu offline a nikdo je neruší. Dopřejte si tyto chvíle i během týdne alespoň na pár hodin. Maily a internet nás často vyrušujte od aktivit i práce, zdržujeme se, potom nestíháme a už se cítíme ve stresu.

Pokud to vaše práce dovoluje, nastavte si intervaly, kdy budete maily kontrolovat (např. každé dvě hodiny).Tímto způsobem můžete hromadně zpracovávat příchozí zprávy a nebudete vyrušování od práce každých několik minut. Navíc je tento způsob o dost efektivnější a budete méně ve stresu.

3. Vstaňte dříve

Tento tip zní možná absurdně, ale může vám nesmírně pomoci. Mnoho lidí začíná den se špatnou náladou, protože nestíhají a nemají ráno čas na hezké věci jako je klidná snídaně, lahodná káva nebo delší sprcha. Když vstanete dřív, budete mít čas na krásné věci i během rušného týdne. Radost si můžete udělat i čtením oblíbeného časopisu, že?

Červené víno vyhladí vrásky stejně jako botox nebo plastická operace

svetzeny.cz

4. Štěstí přeje připraveným

Máte před sebou náročný úkol, na který je třeba se připravit, ale záměrně se mu o víkendu vyhýbáte. Chyba! Pokud si máte přečíst nějaký koncept, projít smlouvu nebo vymyslet novinky pro vaši firmu, udělejte to již před začátkem pracovního týdne. Vyberte si k tomu své oblíbené místo. Jděte do parku, na chalupu nebo do oblíbené kavárny o víkendu a předběžně si rozmyslete koncept dopředu.

5. Najděte si novou práci

Toto řešení zní radikálně, ale buďme k sobě upřímní. Pokud máte kopřivku jen co pomyslíte na kolegy nebo pracovní pondělí, něco není v pořádku. Pokud během ýtdne nenajdete absolutně žádný důvod k radosti a máte žaludeční křeče než vejdete do kanceláře, je vaše práce špatná. Určitě člověku pomůže, pokud má dobré vztahy s kolegy a dokáže se s nimi spřátelit. Pokud ani tohle nepomůže, měli byste naléhavě hledat jiné alternativy.

Zařiďte si svůj vysněný život, který si zasloužíte! Stačí laskavost.

svetzeny.cz