Přejít k hlavnímu obsahu

Čakry: Jak otevřít svou srdeční čakru, která vás naučí milovat, odpouštět a radovat se

Srdeční čakra je prostřední ze sedmi čaker v našem těle. Pro správné fungování potřebuje náš organismus udržovat všechna tato energetická centra rotující v různých částech těla otevřená a v harmonii. Harmonická srdeční čakra nám přinese to, co je se srdcem spojené – lásku a radost.

Srdeční čakra spojuje naše fyzično a duchovno – tedy všechna centra energie. Je to čtvrtá čakra a nachází se ve výši srdce uprostřed hrudníku. První čakra má na starost naše základní potřeby, druhá čakra hlavně náš sexuální život, třetí čakra naši vůli a sebevědomí. Čtvrtá čakra má sjednocovat a otevřít srdce soucitu a nekonečné lásce.

Heslem srdeční čakry by mohlo klidně být „Mazlete se, dotýkejte se, líbejte se a milujte se!“. Pokud se naučíte odpouštět, nebudete zahořklí, naučíte se znovu dotýkat třeba partnera jen tak, protože chcete, protože je to příjemné vzít se za ruce, pohladit ho po rameni, když se díváte na televizi, dát si letmou pusu, když se míjíte v koupelně.

Čakry: Bolí vás záda, máte střevní potíže, deprese? Takto vypadá zablokovaná kořenová čakra. Uvolnit si ji můžete sami

První, tedy základní kořenová čakra je součástí 7 čaker, tedy energetických center našeho těla. Jsou to jakési rotující víry a mají za úkol udržovat v harmonii celý náš organismus. Jsou tu ovšem určité vnější vlivy, které je blokují a pak se nám mohou projevit jako různé duševní i fyzické choroby. První čakře se ne nadarmo říká kořenová nebo základní, přes ní totiž proudí energie do ostatních čaker a má tak naprosto zásadní vliv na jejich správné fungování.
svetzeny.cz

S jakými orgány je srdeční čakra spojena a jaké jsou příznaky zablokování?

Spojená je samozřejmě se srdcem, také s hrudníkem a spodní částí plic, ovlivňuje krevní oběh, kůži a ruce. Je-li čakra otevřená, cítíme propojení se sebou a celým světem, jsme citliví a schopní odpouštět, hluboce milovat – a to opravdovou láskou, která nemá podmínky ani hranice.

Pokud je čakra zablokovaná, objeví se problémy s plícemi, astma, dýchací potíže, bolest ramen a paží, a dokonce předčasné stárnutí. Negativní psychické dopady jsou apatie, neschopnost odpuštění, nedůvěra, smutek a v neposlední řadě žárlivost a nenávist k sobě i druhým.

Jak se otevřít bezpodmínečné a hluboké lásce a lásku nejen dávat ale i dostávat?

Prvním krokem je začít u sebe, odpustit si a milovat hlavně sebe a pak je možné lásku dávat i ostatním a budovat láskyplné vztahy. Pokud sami sebe nebudeme mít rádi, budeme závislí jen na ostatních a jejich projevech lásky. Pokud se máme rádi, jsme schopni i kritického myšlení, víme, co je pro nás dobré a co ne, umíme rozlišovat na základě vlastního rozhodnutí, nenecháme si nic vnutit.

Důležité je odpustit i ostatním na nás spáchané křivdy, bez odpuštění nemůžeme srdeční čakru aktivovat.

Pokud povoláte na pomoc i kameny a barvy, vybírejte růženín, smaragd, jadeit, granát, zelený turmalín a nefrit. Barvy, které pomohou otevírat nebo harmonizovat srdeční čakru jsou zelená, růžová a zlatá. Pokud hledáte tu správnou vůni, tak vůně lásky je v tomto případě růžový olej.

Čakry: Špatný sexuální život, problémy ve vztazích? Na vině může být zablokovaná sakrální čakra. Uvolněte ji a pocítíte sílu i radost

Sakrální nebo křížová čakra je druhá ze 7 čaker, což jsou energetická centra našeho těla. Čakry jako víry rotují v určitých částech těla mají za úkol udržovat v harmonii celý organismus. Pokud se ovšem čakry zablokují, mohou následovat různé fyzické nebo duševní problémy.
svetzeny.cz

Mazlení, milování, polibky, objetí

Vřelý a upřímný fyzický kontakt je bránou srdeční čakry. To vše potřebujeme jako lidské bytosti k tomu, aby nám bylo dobře. Bez dotýkání se druhého člověka nejsou naše potřeby zcela naplněny.

Srdeční čakra je velmi silná, pokud je otevřená, je dokonce schopna ostatní uzdravovat. Ne nadarmo se v poslední době používá dotyk jako doplňková terapie. Jsou bohužel lidé, jichž se dlouhá léta nikdo nedotkl nebo nepohladil.

Numerologie: Vaše životní číslo o vás prozradí více, než možná chcete

V rámci numerologii se věří, že díky ní můžeme lépe porozumět světu kolem nás. Ovšem tato duchovní disciplína může pomoci lidem více pochopit jejich „vnitřní svět“. Co o vás a vaší cestě vypovídá vaše životní číslo?
svetzeny.cz

Ovládněte své myšlenky a převezměte kontrolu nad svým životem

Pokud čtete tento článek, znamená to, že máte chuť ovládat svou mysl. To je dobře. Nežádoucí myšlenky mohou způsobit spoustu flustrace a úzkosti. Nejste sami, kdo si přeje, aby byly tyto negativa z vašeho života pryč. Je samozřejmě normální mít problémy, řešit nepříjemné situace nebo čelit tváří v tvář nějaké výzvě.
svetzeny.cz

Vpusťte pozitivní energii Feng Shui do svého domova!

Feng Shui je tradiční čínské učení, které má za cíl nastolit harmonii ve vašem domově, ale třeba i na pracovišti či zahradě. Snahou je, aby prostorem proudila energie čchi, která tvoří základ pro všechno bytí. Dále se učení snaží vyvážit dva protipóly jin a jang. Jak na to, aby u vás doma vládla pohoda, klid a mír dle tohoto prastarého učení vám poradíme v našem článku.
svetzeny.cz