Přejít k hlavnímu obsahu

Nemoci podle měsíce narození: Květen podle vědců může zvýšit riziko osteoporózy a zácpy

Vědci z Columbia University Medical Center provedli úžasný výzkum, který naznačuje, že měsíc, ve kterém jste se narodili, u vás může zvýšit či naopak snížit pravděpodobnost výskytu určitého onemocnění. Ačkoliv samozřejmě stále největší roli hraje zdravá životospráva, jedná se o velmi zajímavý objev ohledně onemocnění.

Mohlo by se vám líbit

Zdraví: Stav ledvin odhalí barva moči. Spolehlivě vám diagnostikuje cukrovku, infekci i míru hydratace

Moč je velmi užitečným diagnostickým nástrojem již od samého počátku medicíny. Dokáže například odhalit infekci močových cest, cukrovku či problém s ledvinami, nebo může určit míru vaší hydratace. Přečtěte si, jakou barvu by vaše moč měla mít a co může znamenat její jiné zabarvení, nebo když se v moči objeví krev.
svetzeny.cz

Horoskop s tím nemá nic společného

Možná vás napadlo, že za tím stojí horoskop a tedy i znamení, ve kterém jste se narodili. Tentokrát však nemá informace o výskytu onemocnění v jednotlivých měsících s horoskopem nic společného. Podle výzkumu vědců z Columbia University Medical Center (CUMC)  lze totiž tuto skutečnost vysvětlit racionálně, kdy je plod v děloze v jednotlivých měsících ovlivňován různými faktory. U dětí narozených v létě či na podzim je například vyšší riziko astmatu, jelikož byla jejich matka vystavena v klíčovém období chladnějšímu počasí a chřipkovému období.

U dětí, které se narodí mezi únorem a červencem, je pak zase nižší pravděpodobnost, že onemocní některými nemocemi, na které jsou náchylní osoby narozené mezi zářím a listopadem. Vůbec nejlépe jsou na tom podle výzkumu osoby, které se narodily v květnu, nejhůře pak osoby, které se narodily v říjnu. Nemusíte však ihned plašit. Dr. Tatonetti, který se na jedné ze studií  podílel, čtenáře uklidňuje,  že celkové riziko onemocnění podle měsíce narození není tak velké ve srovnání s ostatními faktory, jako je například životospráva a místní faktory životního prostředí.

Mohlo by se vám líbit

Osobnost podle krevních skupin

Na charakter osobnosti má vliv mnoho různých faktorů. Jedním z nich může být i vaše krevní skupina. Že jste o tom ještě neslyšeli? Tato teze pochází až z dalekého Japonska, kde lidé věří, že právě krevní skupina ovlivňuje veškeré vztahy, práci, lásku a osobní úspěchy člověka. Podívejte se, co o vás prozradí vaše krevní skupina.
svetzeny.cz
Info ikona
Nemoc

Měsíce a jejich nemoci

Leden

Muži narození v lednu často trpí zácpou, žaludečními vředy nebo bolesti zad. Lednové ženy zase trápí migrény.

Únor

Muži i ženy narozené v únoru mívají potíže s osteoartrózou a štítnou žlázou. Ženám navíc více hrozí porucha srážlivosti krve a u mužů je vyšší riziko srdečního onemocnění.

Březen

Vědci zjistili, že až 1 ze 40 lidí narozených v březnu je náchylnější na srdeční onemocnění a vážné kardiovaskulární stavy.

Duben

U osob narozených v dubnu je vyšší riziko osteoporózy. Muži pak mohou mít potíže se štítnou žlázou, zatímco ženy mají zvýšené riziko nádorových onemocnění.

Květen

Osteoporóza hrozí více také ženám narozeným v květnu. Kromě toho je mohou trápit zácpy a chronické alergie. Muži zase mívají větší sklony k depresi, astmatu a cukrovce.

Červen

U mužů narozených v červnu je vyšší riziko šedého zákalu, srdečního onemocnění či chronického zánětu průdušek. Muži narození v červnu však mají o 34 % menší pravděpodobnost onemocnění depresí a o 22 % menší pravděpodobnost, že budou trpět bolestmi dolní části zad. Ženy narozené v červnu může častěji potkat inkontinence, artróza či revmatismus.

Mohlo by se vám líbit

Tradiční čínská medicína prozrazuje potraviny, které pozitivně působí na naše orgány, ale i náladu

Ajurvéda ale i tradiční čínská medicína rozděluje potraviny na ty, jež zahřívají a naopak ochlazují naše tělo. Děje se tak na základě jejich vnitřní energie, jež působí na fungování jednotlivých orgánů, ale i na naši náladu a výkonnost. Co si nandat na talíř v zimě, abyste se cítili dobře?
svetzeny.cz
Info ikona
Nemoc

Červenec

U osob narozených v červenci je vyšší pravděpodobnost astmatu a nádorových onemocnění. Ženy narozené v červenci zas mají o 27 % vyšší pravděpodobnost vyššího krevního tlaku a až o 40 % vyšší riziko inkontinence, zatímco muže může častěji postihnout artróza.

Srpen

Muži narození v srpnu jsou více náchylní na astma, osteoporózu a problémy se štítnou žlázou, zatímco u žen je vyšší riziko poruchy srážlivosti krve, artrózy a revmatismu.

Září

Osoby narozené v září a říjnu mohou mít častěji problémy se štítnou žlázou a osteoporózu. U mužů pak navíc vzniká vyšší pravděpodobnost astmatu.

Říjen

Muže, kteří se narodili v říjnu, mohou často trápit silné migrény, problémy se štítnou žlázou a osteoporóza. Ženy narozené v říjnu si zase musí více hlídat vysoký cholesterol, navíc je u nich vyšší riziko anémie a osteoporózy.

Listopad

U dětí narozených v listopadu byl zaznamenán vyšší výskyt ADHD. Někteří odborníci mají za to, že je to způsobeno nedostatkem vitamínu D, kterého má žena během klíčové doby v těhotenství nedostatek. Muži pak mají častěji kožní problémy a srdeční onemocnění, zatímco ženy kromě srdečních onemocnění ještě trápí křečové žíly a zácpa.

Prosinec

U mužů narozených v prosinci je vyšší riziko šedého zákalu, rozvoje deprese či srdečního onemocnění. Ženy zas může častěji potkat chronický zánět průdušek, astma a porucha srážlivosti krve.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška