Přejít k hlavnímu obsahu

Co se stane s vaším tělem, když budete jíst česnek každý den? Můžete zhubnout i snížit krevní tlak

Co se stane? V první řadě u vás nebudou mít upíři šanci a zůstanou daleko od vás. To stejné platí o lidech ve skutečnosti, pokud budete zapáchat česnekem den co den.

Česnek jsme každý z nás měli alespoň jednou v životě. Vnímáme ji jako velmi samozřejmou potravinu a zapomínáme na její jedinečnost. Věděli jste, že prospěšné vlastnosti česneku se netýkají jenom boji proti nachlazení?

Váš imunitní systém se zlepší

O tom, že nás česnek chrání před různými viry a nachlazením, věděli i naše babičky. Obsahuje spoustu vitaminů, prospěšných olejů a aminokyselin. Navíc obsahuje alicin – organickou sloučeninu, která ničí bakterie. Nezapomínejte, že česnek by měl být čerstvý, aby vás chránil před nemocemi.

Váš krevní tlak se stabilizuje

Přidejte česnek do svého jídelníčku, pokud trpíte vysokým krevním tlakem. Rozšiřuje cévy a snižuje arteriální tlak. Bolesti hlavy a zátěž srdce zmizí spolu s vysokým tlakem. Abychom vyléčili hypertenzi neboli vysoký krevní tlak, měli byste jíst 4 stroužky česneku denně. Kromě dalších benefitů česnek snižuje hladinu „špatného“ cholesterolu v krvi o 10–15%. Jak zní rada nad zlato? Jezte česnek – riziko srdečních onemocnění nebo cévní mozkové příhody se snižuje téměř dvojnásobně!

Lepší paměť vás nemine

Antioxidanty bojují proti nadměrné oxidaci a pomáhají nám udržovat mládí. Farmaceutické společnosti prodávají antioxidační doplňky za šílené peníze. Jednoduchý česnek však obsahuje spoustu komponent, které zabraňují stárnutí mozku, a to nestojí moc. Starší lidé, kteří ji konzumují, snižují riziko vzniku Alzheimerovy choroby, zatímco mladší lidé mohou zlepšit svou paměť a zvýšit produktivitu mozku. Vše, co musíte udělat, je pravidelně jíst česnek.

Lepší vlasy a pokožka už čekají

Česnek podporuje růst vlasů, takže jsou delší a silnější. Může dokonce léčit lokalizovanou alopecii. Chcete-li dosáhnout tohoto výsledku, měli byste jej aplikovat na pokožku hlavy. Naštěstí se výrobci kosmetiky naučili vyrábět česnekový olej na vlasy bez zápachu. Na kůži zase zabírají dva stroužky česneku denně, díky nim se začne v našem těle produkovat přírodní kolagen a elastin. Chcete další benefit? Česnek obsahuje složky, které chrání naši kůži před stárnutím ze slunečních paprsků.
 

Štíhlou postavu budete mít raz dva

Česnek blokuje přírůstek hmotnosti, když dojde k nesprávné a nevyvážené stravě. Spaluje přebytečné kalorie, které se dostávají do těla. Funguje to samozřejmě pouze tehdy, pokud jíte dostatek česneku.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku
Mohlo by se vám líbit

Co se stane, když jíte příliš zázvoru?

Zázvor není jen koření, jedná se také o účinný lék. Přesto ale může mít nepříjemné vedlejší účinky, dá se jím totiž snadno předávkovat.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Máte rádi zázvor? Tohle se stane s vaším tělem, když ho budete jíst každý den

Někteří ho milují, jiní ho nemůžou ani vidět. Řeč je o zázvoru. Odhalíme vám, proč byste měli jíst zázvor každý den. Budete překvapeni, kolik plusů v sobě skrývá tato zázračná rostlina. Ne nadarmo ji má doma v kuchyni každá správná hospodyňka.
svetzeny.cz