Přejít k hlavnímu obsahu

Kousání nehtů nebo říhání: Které zlozvyky mohou vašemu tělu prospívat?

Už odmalička nás rodiče učili, že některé věci se zkrátka nedělají. Pozor na kousání nehtů, protože to nevypadá dobře, když si neustále koušete nehty a můžete si také ublížit. Říhání také není ve společnosti žádoucí, protože je to vnímáno jako něco neslušného. Některé návyky, které společnost považuje za špatné však mohou být tělu i vám prospěšné.

Co je slušné a co neslušné mnoho rodičů rozlišovalo různě. Někomu se nelíbilo, když děti vyrušovaly, někomu zase to, že odmlouvaly, vykřikovaly a podobně. Jsou však věci, které jsou brány jako zlozvyky napříč rodičovským spektrem. Které z nich to jsou?

Kousání nehtů

Doména dětí, ale občas se objevují i v dospělém věku. Mnohdy je to znak nervozity nebo stresu, kdy se snažíte, mnohdy i nevědomky, zabavit mysl. Ruce pak vypadají ošklivě, bojíte se někomu podat ruku. Děti se napomínají i z toho důvodu, že jejich ruce jsou špinavé, plné bakterií, které se tak dostávají dovnitř do těla. A právě to může posílit imunitní systém, kdy tělo už bude tyto bakterie znát a tvoří se tak určitý stupeň odolnosti.

Křupání kloubů

Pořádně si prokřupnout ruce nebo nohy často přináší úlevu, ale spousta lidí to beze za neslušné ve společnosti. Možná si můžete zvolit lepší místo než na společné večeři v drahém podniku, ale praskání kloubů není nic škodlivého, právě naopak. Klouby tam mohou být pružnější a vy se budete cítit pohodlněji.

 

Info ikona
žena

8 zlozvyků, které spolehlivě odradí každého muže. Pokud děláte jeden z nich, váš protějšek ihned ztratí zájem

Každý člověk má své vlastní preference a názor na to, co je přitažlivé a co naopak odpudivé. Přesto však existuje pár věcí, které spolehlivě odradí drtivou většinu mužů. Může jít o nedostatečnou hygienu, nevhodné chování, ale i nezdravý životní styl. Přečtěte si, kterým chybám se musíte zaručeně vyhýbat a staňte se nejlepší verzí sebe sama.
svetzeny.cz

Plivání

Plivání je bráno jako neslušný projev a často jsou za to děti i dospívající peskováni. Děti odmalička učíte, že plivat na zem se nemá, že to není správné a je proto důležité na to myslet. Ve společnosti se to nedělá už vůbec. Ovšem když cvičíte, může vám to pomoci lépe dýchat. Hrdlo totiž během fyzické aktivity produkuje více slin než běžně. Je to ovlivněno tím, že při cvičení dýcháte pusou. Když si při cvičení odplivnete, pomáhá to vašemu tělu a zlepší se tak dýchání.

Říhání

Hlasité říhnutí může vaše tělo chránit před žaludeční kyselinou, která může v těle napáchat nepříjemnou paseku. Jde o naprosto normální součást trávení a právě jeho potlačování může způsobovat problémy. Pokud neříhnete tak se plyn dostává zpátky do žaludku. Může způsobit to, že se záklopka, která odděluje jícen a žaludek uvolní a žaludeční kyselina se dostává do jícnu, což způsobuje nepříjemné pálení, křeče nebo bolesti na hrudníku. Říhání je sice normální část trávení, ale ve společnosti lidí to není zrovna dvakrát slušné. Je proto dobré vyhledávat situace, kdy můžete v klidu ulevit svému žaludku a nezadělávat si tak na nepříjemné bolesti. 

 

Zdroj článku