Přejít k hlavnímu obsahu

Jaké zdravotní potíže vám hrozí podle znamení horoskopu: Lvi, pozor na srdce, Kozorozi mívají náchylné kosti a klouby

Info ikona
Žena

Asi není pochyb o tom, že zdraví člověka ovlivňuje jeho životní styl a způsob stravování. Věděla jste ale, že na něj může mít vliv také znamení horoskopu? Postavení jednotlivých planet a konstelace hvězd totiž mnohdy působí nejen na povahu člověka a jeho chování, ale také na to, k jakým nemocem bude jednotlivé znamení náchylné. Zjistěte, na co byste si měla dávat pozor podle znamení zvěrokruhu.

Dalo by se říct, že téměř každé znamení má svou vlastní Achillovu patu. Někdo má k různým nemocem náchylnější například plíce, jiný zase kůži. Právě proto je o to důležitější, abyste se o své slabiny, tedy slabší místa na těle, správně starala, a předešla tak možným chorobám nebo zraněním. Jaké neduhy vám hrozí podle znamení zvěrokruhu?

Kozoroh

Kozorozi mívají náchylné především kosti a klouby. Pokud na sebe nedávají dostatečný pozor, hrozí jim zlomeniny a bolesti zad či končetin. Často se musejí potýkat také s bolestí kolen nebo s ekzémy. Důležité je, aby se naučili především zvolnit své vypjaté tempo a naučili se i odpočívat. Jedině tak se vyhnou nechtěným úrazům. Na ekzémy kozorohům pomůže konopí, pro zocelení kostí jim pomůže užívání vápníku a konzumace ořechů, mléčných výrobků, ryb či brokolice. Dobré je pro kozorohy také pravidelné posilování nebo cvičení. Ale vystačí si i s během nebo pravidelnými procházkami. Každý pohyb pro prevenci nemocí kozorohů se počítá.

Vodnář

Vodnáři bývají obecně náchylnější k nemocem a úrazům nohou, zejména kotníků. Mohou je trápit také potíže s vysokým, nebo naopak s nízkým krevním tlakem. Předcházet zdravotním potížím jim pomůže kvalitní obuv s pevnou podrážkou, navíc by si měli dávat vodnáři pozor kam a na co šlapou.  Kvůli pocitu studených nohou by se měli vodnáři vyvarovat chůze na boso, a to i doma. Na vysoký krevní tlak účinně působí konzumace brambor a další zeleniny, která obsahuje draslík. S nízkým krevním tlakem si zase poradí dostatečný přísun vitaminu C.

Ryby

Ryby patří mezi nejnáchylnější znamení zvěrokruhu a navíc se často musejí se špatnou náladou, nebo dokonce depresemi. Často ryby trápí také nedostatek sebevědomí či oslabená imunita. Hrozí jim problémy s otoky, lymfatickým systémem i revmatické nemoci. Nevyhýbají se jim ani otoky různých částí těla. Řešením nebo alespoň vhodnou prevencí je pro ryby posilování imunity zdravým a pravidelným stravováním, dostatkem pohybu i dostatečným příjmem minerálních látek a vitaminů. Vyzkoušet můžete také otužování. Dejte ale pozor na nastydnutí od nohou. Na otoky a revma mohou jedincům v rybách pomoci pupeny topolu. 

Beran

Berani patří sice mezi nejodvážnější a nejenergičtější znamení zvěrokruhu, jsou ale také velice tvrdohlaví. A možná právě proto tak často trpí na migrény, silné bolesti hlavy či nemoci očí nebo bolesti zubů. Trápit berany může také často zvýšená teplota a horečky. Pokud jste beran a snažíte se zdravotním potížím předejít, zkuste se na chvíli zklidnit a dopřát si také čas na relaxaci. Proti migrénám a silným bolestem hlavy vyzkoušejte bylinky, například účinnou kopretinu řimbabu nebo třezalku. Na bolest zubů vám zase může pomoci obklad s hřebíčkem. Zrak posílíte, když si občas odpočinete od monitoru počítače a budete si často dopřávat mrkev, která zdraví očí prospívá.

Býk

Býci mohou často trpět virózami a různými infekcemi. Ze stresu mohou mít oslabenou imunitu nebo potíže se štítnou žlázou. Navíc hrozí, že budou býky zlobit také časté angíny a záněty uší. Právě proto byste si jako býk měla dávat pozor na přechod ze zimy do tepla a pití ledových nápojů. Nezapomínejte ani na prevenci v podobě zdravého životního stylu a pravidelného přísunu důležitých vitaminů díky konzumaci dostatečného množství ovoce a zeleniny. K prevenci býkům pomůže také přidat více pohybu a otužování.

Blíženci

Blíženci mívají potíže s dýchacím systémem. Mohou být náchylnější k nachlazení, zánětům průdušek, kašli a chřipkám, někdy je dokonce může trápit astma. Pokud trpíte astmatem, vyzkoušejte měsíček lékařský. Jedná se o bylinku, která vám uleví od dýchacích potíží. Choďte také preventivně do přírody, kde načerpáte energii a nadýcháte se čerstvého vzduchu.

Rak

Raci by si měli dávat pozor především na trávicí ústrojí a žaludek. Mohou se u nich objevit bolesti žaludku, střevní potíže, nebo dokonce žaludeční vředy. Raci si proto musejí dávat dobrý pozor na své stravování. Navíc jsou citlivé povahy, mohou je tedy snadno trápit také deprese. Řešením a správnou prevencí pro raky je, že se přestanou bát odhalit své skutečné pocity a přestat je v sobě dusit. Uvidíte, že se vám uleví. Pomůže i zdravé stravování a dostatek spánku.

Lev

Lvům hrozí srdeční problémy. Může je postihnout infarkt, někdy mají vysoký krevní tlak. I když se jim jinak chronické nemoci vyhýbají a jinak se těší dobrému zdraví, mohou mít potíže také s nepravidelným srdečním rytmem. Kromě citlivého srdce, na které musejí lvi dávat pozor, se ale většinou těší dobrému a pevnému zdraví. Vhodnou prevencí chorob je pro lvy nekuřáctví a alkoholová abstinence. Lvi by zároveň neměli moc solit, měli by jíst více ryb a upravit si jídelníček tak, aby byl pestrý a vyvážený. Neuškodí jim ani cviky na posílení srdce.

Panna

Panny mohou často víc než ostatní znamení obtěžovat potíže s trávením, nadýmáním a žaludečními vředy. Panny se musejí často potýkat také se zácpou a s častými bolestmi břicha. Panny se navíc bojí nemocí a bývají tak trochu hypochondři. Hrozí jim proto psychické problémy a také problémy s nervovou soustavou. Doporučením pro udržení psychického, a tím zároveň také fyzického zdraví panny je levandulovo-meduňková koupel. Tyto dvě bylinky totiž mají výborné zklidňující účinky. Pro lepší trávení zařaďte do svých pokrmů více vlákniny a omezte tuky. Prospěje vám také sportování a dostatek pohybu, který napomáhá v boji s nadměrným negativním stresem.

Váhy

Váhy nemívají příliš dobrou hormonální rovnováhu, a to se může projevit na jejich močové soustavě. Někdy se váhy musejí potýkat se záněty a infekcemi močového měchýře, trubice a ledvin, hrozí jim i výskyt ledvinových kamenů. Důležitý je proto pro váhy zejména pravidelný pitný režim. Na časté bolesti a infekce močových cest účinně působí bylina zvaná lichořešnice, která zbavuje močové ústrojí bakterií. Jako prevence ledvinových kamenů fungují kromě dostatečného pitného režimu také vápník, hořčík a omezení konzumace velkého množství soli.

Štír

Nejcitlivějším místem štírů jsou jejich pohlavní orgány. Ženy štírky se často potýkají s bolestivou menstruací a někdy mohou mít také nepříjemné časté výtoky nebo je trápí kvasinkové infekce. Muži štíři mohou mít trápení s prostatou, výjimečně dokonce i s neplodností. Štíři si proto musejí dávat pozor na nechráněný pohlavní styk a na intimní hygienu. Od bolestivé menstruace štírkám uleví bylinka pupalka či izometrické cvičení. Muži štíři s prostatou by měli do svého jídelníčku zařadit více ořechů, ryb, fazolí či vodního melounu.

Střelec

Střelci jsou náchylní na játra a na tvorbu modřin. Mají totiž poměrně citlivou pokožku, takže se jim i při menším bouchnutí hned vytváří modřina. Navíc mívají štíři podle hvězd také výraznější potíže s bolestmi zad. Právě ty trápí štíry velmi často, někdy v malém měřítku, zatímco jindy silné a výrazné, například v podobě nepříjemného ischiasu. Se zády štírům účinně pomůže jóga, která posiluje vnější i vnitřní svaly, takže dokonale pomáhá od bolestí páteře.

Zdroj: spektrumzdravi.cz