Přejít k hlavnímu obsahu

Věci s negativní energií, které byste nikdy neměli mít doma: Proč jsou rozbité hodiny nebo houpací křeslo magnetem na neštěstí?

Info ikona
Negativní energie v domě

Podle feng-šuej a dalších kulturních tradic jsou předměty, které v sobě drží negativní energii, kterou pak přenáší do celé domácnosti. Pokud jich máte doma hned několik, může se vám smůla lepit na paty a můžete být například často nemocní. Podívejte se na předměty, které byste raději neměli mít ve svém domově.

Info ikona
Houpací křeslo

Houpací křeslo

Houpací křeslo je sice pro mnohé lidi velmi příjemným a hezkým kouskem nábytku, ale také bývá oprávněně častým motivem pro scény v hororech, kde se křeslo začne samo houpat. Podle jedné irské legendy je prázdné houpací křeslo otevřenou pozvánkou pro zlé duchy. Pokud se křeslo samo od sebe houpe, je to prý znamení, že zlý přízrak už se pohodlně usadil. Pověrčiví lidé tak mají raději křesla, která se nehýbou.

Zelená barva

Tato pověra je založena na historické skutečnosti z průběhu 18. století, kdy se začala vyrábět syntetická zelená barva z jedovaté chemické sloučeniny obsahující jedovatý arsen. Zeleně natřené stěny tak mohly při vlhku uvolňovat toxické plyny, které způsobovaly nemoci, ale dokonce i smrt. Ačkoliv byli po roce 1822 lidé obeznámeni s rizikem zelených barev obsahujících arsen, někteří majitelé svých domů považují zelené stěny za špatné znamení dodnes.

Info ikona
Hodiny

Rozbité nebo zastavené hodiny

Podle feng-šuej představují rozbité předměty ve vaší domácnosti vnitřní i vnější nepořádek, který ve vašem životě nemá místo. Obzvlášť pak nástroje na měření času by měly být vždy funkční, jinak prý riskujete, že uvíznete na své životní cestě a přestanete se po ní posouvat směrem dopředu. Pokud prý zazvoní rozbité hodiny, může to dokonce signalizovat, že vaši domácnost může brzy navštívit smrt!

Kaktusy

Kaktusy jsou krásné, ale podle feng-šuej do domácnosti nevhodné. Rostliny s ostny nebo trny jsou totiž prý magnetem pro špatné vibrace. Mohou prý také přinést napětí do vašich vztahů. Jedinou výjimku tvoří růže, jejichž květy dokážou negativní energii z trnů přebít.

Info ikona
Lebka

Mrtvé rostliny či zvířata

Pokud chcete domov plný pozitivní energie, nezapomeňte se pečlivě starat o vaše rostliny. Pokud prý máte doma mrtvé věci, přináší to mrtvou a negativní energii, která ovlivňuje celé vaše obydlí. Kromě toho nejsou mrtvé rostliny zrovna pastvou pro oči. Ještě hůře jsou na tom pak mrtvá zvířata. Nepředpokládá se, že by si někdo doma nechával čerstvě uhynulé zvíře, ale v tomto případě jde i o vycpaná či různě naložená zvířata, která mají mít „dekorační“ účel. Mrtvé rostliny i zvířata byste dokonce neměli mít například ani na obrazech. I ty jsou schopné držet v obydlí silně negativní energii.

Zastaralý kalendář

Necháváte si vystavený loňský kalendář? Přinese vám stejnou smůlu jako rozbité hodiny. Feng-šuej varuje před špatným používáním nástrojů k měření času či dnů, jelikož vám mohou přinést neštěstí, ale kromě toho vám dokonce mohou zkrátit život. Pro jistotu si tedy zkontrolujte, zda nemáte doma příliš starých kalendářů či diářů.

Zdroje: RD, Homify, AD,