Přejít k hlavnímu obsahu

Poznejte léčbu pomocí energie ze stromů: Jilm vám pomůže zklidnit mysl, borovice zase posiluje nervový systém a pomáhá k dlouhověkosti

Taoismus je filozofická škola čínského původu, ve které naleznete silné pouto k přírodě, jelikož je podle této filozofie smyslem života naučit se následovat cestu kosmických sil a stát se nádobou, kterou protéká "tao", tedy vesmírná síla. Podle taoistických mistrů jsou stromy velmi mocnými nástroji při práci s energií a dokážou negativní energii nejen absorbovat, ale i ji přeměnit na pozitivní.

Info ikona
Strom

Duchovně pokročilé stromy

Stromy jsou zakořeněné hluboko pod zemí a tyčí se vysoko k nebi, mohou tak pojímat energii univerzální životní síly. Taoisté věří, že stromy jsou duchovně velmi pokročilé, jelikož neustále meditují s jemnou energií. Podle jejich učení můžete se stromy dokonce navázat vztah, pokud se vám podaří naladit na vlny a otevřít energetické kanály stromů, abyste pocítili jejich přítomnost a vitalitu. Stejně jako kontakt mezi lidmi, i kontakt se stromy tak pro vás může být velmi prospěšný a pomoci vám se například zbavit některé negativní energie nebo se uzdravit.

Mohlo by se vám líbit

Těžké životní situace potkají snad každého. Jak stimulovat pozitivní myšlení a nepropadat zoufalství ani v těžkých časech

Současné dění ve světě příliš nepomáhá pozitivnímu myšlení. Jsou lidé, kteří dokážou situaci kolem sebe zcela ignorovat, a nemá na ně žádný negativní dopad. Existují však lidé, kteří trápení lidí okolo vnímají velice intenzivně a pokud se k nim přičtou ještě jejich vlastní problémy, ocitají se občas na pokraji naprostého zoufalství. Jak si tedy v takové situaci pomoci a stimulovat pozitivní myšlení, i když se to zdá absolutně nemožné?
svetzeny.cz
Info ikona
Strom

Jak vybrat správný strom k uzdravení

Přestože každý strom má podle taoismu léčivé účinky, výběr správného stromu závisí na tom, jaký typ nápravy je ve vašem případě potřeba. Pokud je ve vás příliš negativní energie, ideální volbou jsou velké stromy, jako jsou třeba borovice. Borovice bývají i běžný motiv čínské poezie a maleb jelikož jsou považovány za nesmrtelné stromy. Borovice navíc mají vyživovat krev, posilovat nervový systém a pomáhat k dlouhověkosti. Zároveň vám také údajně nasytí duší. Kromě velkých stromů vyzařují velké množství energie také stromy, které jsou v blízkosti vody. Různé druhy stromů mají také různé léčivé vlastnosti. Zatímco cypřiše a cedry snižují teplotu, vrby zase odstraňují přebytečnou tělesnou vlhkost, posilují močový měchýř a dokonce mají regulovat i krevní tlak. Jilmy jsou dobré pro zklidnění mysli a posílení žaludku. Javory snižují bolest, jedle zase mají pomáhat hojit modřiny a zlomeniny kostí. Hloh napomáhá trávení, břízy jsou výborné pro detoxikaci organizmu a regulaci tělesné teploty. Švestky zklidňují mysl a podporují trávení. Malé stromy většinou mají nedostatek energie, proto je dobré vybírat takové, které nejsou úplně gigantické, ale alespoň středně velké.

Mohlo by se vám líbit

Ochranné amulety, které se vám snadno vejdou i do nejmenší kapsy: Chalcedon vám přinese harmonii, hematit pohlcuje negativní energii kolem nás

Ochranné amulety a talismany využívají lidé již celou řadu let. Mají za úkol chránit svého nositele a navíc mu přinášení řadu pozitivních vlastností. Některé přinášejí lásku, štěstí nebo pozitivní energii. Dokonce i ve starověku byly amulety využívány na ochranu. Mezi nejčastější amulety a talismany patří minerály a kameny, které v sobě mají ukrývat prastarou mocnou sílu. Můžete je nosit v podobě šperku nebo je mít uschované u sebe v kapse. Podívejte se na některé z nich, jaké mají jednotlivé minerály vlastnosti.
svetzeny.cz
Info ikona
Strom

Jak vytvořit energetický vztah se stromem

Vytvoření tichého společenství se stromem může znít trochu složitě, ale ve skutečnosti je to docela snadné. Ze začátku pracujte se všemi stromy a zjistěte, který vám nejlépe vyhovuje. Buďte ke všem stromům ohleduplní a otevření. Mějte jasno ve svých záměrech a zkuste navázat spojení dotykem. Můžete zkusit strom obejmout. Absorbujte energii stromu pomocí dlaní a vnitřních částí paží a vraťte ji stejným směrem konečky prstů zpátky. Dalším způsobem může být sednout si čelem ke stromu. Pomocí dlaní absorbujte energii ze stromu a následně ji posílejte směrem ke kořenům. Dalším řešením je meditace poblíž stromu. Když sedíte pod stromem, absorbujete energetické body mikrokosmické oběžné dráhy. Absorbovat energii ze stromu lze i pouhým stáním čelem ke stromu. Výsledky však nečekejte hned, proces hojení vyžaduje budování se stromem vztah a pravidelná návštěva a komunikace mohou výrazně zlepšit výsledky.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Jaro prospívá všem! Nejvíce se mohou těšit Berani, ale i Ryby

Jaro vám dodá dobrou náladu a přinese třem znamením zvěrokruhu opravdu nálož štěstí. Podle hvězd během jara vykvetou a získají konečně to, po čem tak dlouho touží.
svetzeny.cz
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee dárkový balíček