Přejít k hlavnímu obsahu

Využijte energii Měsíce pro svůj prospěch: Ubývající Měsíc vám pomůže se uvolnit, novolunní vám pomůže udělat si jasno v budoucnosti

Info ikona
Měsíc

Zkuste využít energii Měsíce různými způsoby pro váš prospěch. Každá fáze měsíce vám totiž může být jinak prospěšná. Navíc má také vliv na cykly a přirozené rytmy života, pohyb oceánů, vaše tělesné tekutiny i na vaše emoce. V korelaci s astrologickými hvězdnými znameními lze dokonce najít ideální čas na to, kdy se nechat ostříhat nebo na kdy si naplánovat operaci!

Info ikona
Měsíc

Když Měsíc ubývá

Fáze ubývajícího Měsíce po úplňku vám pomůže, abyste se uvolnili. Stejně jako měsíční světlo se během dvou týdnů stahuje do temnoty, ustupuje i vliv měsíce a podporuje vás v tom, abyste opustili staré věci nebo shodili nějaké kilo.

Info ikona
Měsíc

Jak plynout s dorůstajícím měsícem

Fáze dorůstajícího Měsíce po novoluní vám může do života přinést něco nového a neočekávaného. Jak se světlo Měsíce zintenzivňuje, vrací se i do vašeho života v podobě nové energie, nových záměrů a nové síly pro tvoření.

Info ikona
Novolunní

Klíč k využití novolunní

Novoluní slouží jako nulový a výchozí bod. Novoluní je nejlepší čas začít něco nového, udělat si jasno v budoucnosti a vnést do vašeho života čerstvou energii. Stanovte si proto během novolunní své plány do deníku. Pokud chcete, aby se vám zpomalil růst vlasů, ostříhejte si je právě během novolunní. To platí i pro nechtěné ochlupení na těle. Novoluní je také nejlepším dnem pro relaxaci a uvolnění přebytečné negativní energie a toxinů z vašeho těla. Využijte tento den k pití hodně vody, bylinkových čajů či detoxikačních šťáv. K jídlu si dopřejte pouze lehké ovoce nebo dušenou zeleninu. Můžete také navštívit saunu, masáž nebo se prostě jen válet a nedělat vůbec nic, pokud nemusíte. V případě potřeby je novolunní také ideálním dnem, na který si naplánujte operaci.

Info ikona
Úplněk

Magický úplněk

Úplňky jsou Zenitem něčeho, co zkrátka dosáhlo svého dokončení. Když se všechny energie shromáždí do takové míry, dalším přirozeným krokem je jejich uvolnění. Úplňky jsou tím nejlepším časem, kdy provést inventuru vašich věcí a zbavit se těch, které již nepotřebujete. Také je úplněk nejlepším dnem, kdy přestat se zlozvyky, jako je třeba kouření. Úplněk je nejmocnější fáze Měsíce, který vám pomůže se vyrovnat i se zlou minulostí i současnými problémy. Zkuste tedy na papír zapsat, co byste ze svého života chtěli odstranit, požádejte úplněk, aby vám s tím harmonicky pomohl a papír pak roztrhněte a spalte venku. Pokud toužíte po bujné hřívě, je na čase během úplňku ostříhat konečky. Během úplňku totiž rostou vlasy nejrychleji, nejpevněji a nejhustěji. Během úplňku je také nejlepší čas provést očistu domu, ke které můžete provést různé očistné rituály. Postačí však i pouze to, když celý dům během úplňku řádně vyvětráte, vynesete odpadky a nepoužívané oblečení například do kontejnerů na oblečení. Přeorganizujte si knihy a dekorativní předměty, vyčistěte okna a očekávejte příchod nové svěží energie. Během úplňku je také dobré si sepsat seznam svých potřeb a přáním jelikož magický úplněk vám může k jejich dosažení pomoci.