Přejít k hlavnímu obsahu

Originální podzimní relaxace: 3 tipy

Originální podzimní relaxace: 3 tipy

Nabízíme vám tři možnosti, jak se vyhnout podzimním neduhům a špatným náladám – vezměte partnera, děti i kamarádky a vyrazte rozmazlovat tělo i duši.

Galerie: Originální podzimní relaxace: 3 tipy

1. S celou rodinou

V čestlickém Aquapalace Praha, největším zábavně-relaxačním komplexu v ČR, začíná v sobotu 9. listopadu „Víkend zdraví“. Pro návštěvníky Vodního světa, Saun, Fitness i SPA jsou přichystány speciální akce, prezentace, zvýhodněné cenové balíčky a ukázky a ochutnávky služeb. Vybere si opravdu každý – poznáte zásady zdravého saunování pro dospělé i pro děti a speciální saunové ceremoniály, vyzkoušíte oxygenoterapii, budete mít možnost konzultovat s osobním trenérem a zkusit moderní kruhový trénink. Nebudou chybět ani oblíbené animace pro děti i dospělé ve Vodním světě. Více na www.aquapalace.cz.

Tip nejen pro děti: Seznamte se s třemi novými obyvateli Aquapalace – s korálovými rybičkami, klauny černobřichými, kteří pocházejí z Indického oceánu. Do mořského akvária v Korálovém dómu byli slavnostně vyliti začátkem října a jejich křtu se ujal Tomáš Matonoha (asistovaly mu Lucie Hadašová a Michaela Ochotská). Rybky dostaly jména Korálek, Perlička a Ploutvička.

2. S kámoškami

Uspořádejte „dámskou jízdu“ na místě, které budete mít výhradně samy pro sebe a kde si dopřejete intenzivní zážitkovou relaxaci – odpoledne v oddychovém studiu Al Aqua. Stačí se objednat, a celé relaxační studio v srdci Prahy bude patřit jen vám.

Co vás čeká: Nejdříve se zbavíte neduhů ve finské „potní lázni“, pak si zajdete na masáž a společně se sejdete ve vířivce. Po osmi minutách pocítíte zahřívání nohou a rukou, po dvanácti minutách začnou relaxovat vaše svaly, odplaví se kyselina mléčná a toxiny a začnou se vyplavovat endorfiny – hormony dobré nálady. Vodní trysky zaktivují nervová zakončení a bublinky vás příjemně pohladí po těle, a pokud si k tomu dáte lahev sektu, tak i zevnitř. Po koupeli se odeberete do lounge salonku. V orientální atmosféře podmalované barevnými světly a hudbou si dokonale odpočinete, dáte si sklenku dobrého vína a něco k zakousnutí, abyste se mohly přesunout do baru a korunovat večírek neotřelou zábavou při karaoke u vodní dýmky! Více na www.alaquastudio.cz

3. S partnerem

Dopřejte si pravý nával pocitů pohody, štěstí, síly a zdraví. Co vám k tomu pomůže? Extrémní chlad – přesněji řečeno minus 120 °C! Užít si ho v krásném prostředí můžete například v poláriu v lázních Teplice nad Bečvou. Extrémní ochlazení tlumí nervová zakončení, takže zázračně ustoupí zejména bolesti páteře a kloubů. Po několika minutách v poláriu následuje pohybová aktivita ve fitcentru, kde dochází k vyššímu prokrvení a vyplavení hormonů.

Výsledek: Pocity mimořádné tělesné síly a duševní pohody! Vynikající efekt má tato terapie chladem nejen na bolavé klouby a páteř, ale i na kůži, svaly i psychiku. V oblasti regenerace a prevence zpomaluje stárnutí, zvyšuje výkonnost imunitního systému a navozuje pocit štěstí. Více na www.ltnb.cz

Foto: Aquapalace Praha (1), Lázně Teplice nad Bečvou (1), Al Aqua (1)