Přejít k hlavnímu obsahu

Čeká nás velikonoční úplněk ve Vahách: Výjimečná noc na nás bude mít silný vliv. Co při něm (ne)dělat?

Info ikona
Velikonoční úplněk

Dne 28.3. nás čeká první jarní úplněk ve Vahách, který je zároveň i úplňkem velikonočním. Měsíc v úplňku je nejsilnější, proto se při úplňku odpradávna odehrávaly magické rituály či sbíraly byliny, protože se věřilo, že jejich síla je v tu dobu největší. Přinášíme vám tipy, do čeho se v době prvního jarního úplňku pustit a čeho se vyvarovat.

První jarní úplněk

První jarní úplněk je zároveň také úplňkem velikonočním. Tomu také staří indiáni říkali červí úplněk, protože tou dobou jaro probouzí přírodu a objevují se první žížaly. Oznamuje konec zimy a zahajuje přípravu na Velikonoce. Jelikož je to úplněk ve Vahách, značí to vnitřní rozpor, který pocítít každý z nás. Zároveň to řadu lidí povede k nutnosti učinit volbu, i přestože v jejich nitru se to pře. Vyvarovat bychom se v tomto období měli nesmyslným kompromisům, které situaci neřeší. Energie jsou v tuto dobu rozporuplné, protože zároveň na obloze září tzv. Šťastný trojúhelník, který je složený ze tří vzdušných znamení. Ten přeje novým nápadům a promýšlení našich plánů a vizí. Je vhodná doba na to vytyčit si nové cíle.

 

Udělejte si pořádek doma i ve vaší mysli

Doba úplňku je ideální k tomu, abyste si udělali pořádek ve věcech i ve vaší mysli. Úplněk obecně posiluje energii, a to jak tu pozitivní, tak tu negativní. Proto je potřeba provést úklid a tuto nahromaděnou energii vyčistit. Vhodné je nejenom provést úklid sám o sobě, ale také vyčistit prostor doma. K tomu vám výborně poslouží bylinky, doporučujeme po domě rozmístit šalvěj a levanduli. Při této činnosti si opakujte kouzelnou formuli: „Ať odejde vše, co sem nepatří.“

Také je důležitá očista vaší duše a uspořádání myšlenek. Jako skvělá forma relaxace se nabízí horká vana, do které nasypete bylinnou sůl a dopřejete si chvilku o samotě. Dalším dobrým tipem je meditace. Jak je zmíněno výše, úplněk uvolňuje obrovské množství energie, proto je vhodné tento čas využít k seberozvoji a hlubokému se ponoření se do své duše. Důležitý je o úplňku zejména odpočinek, proto se na chvíli zastavte a relaxujte. Lépe tak budete vnímat, jaký vzkaz vám vesmír předává a kam byste měli směřovat.

Horoskop: Tato znamení zvěrokruhu jsou obzvláště majetnická

svetzeny.cz

Nechte odejít to, co vás tíží

Úplněk je skvělá příležitost k tomu, abyste se zbavili negativních věcí ve svém životě. Pokud jste v nefunkčním vztahu, nebo kolem sebe máte lidi, kteří vás emočně „vysávají“ je úplněk tím pravým obdobím, kdy je odříznout. Vše dobře dopadne, ale pozor na jednu věc. Tím, že úplněk uvolňuje hodně energie, může být reakce lidí na to, že jim dáváte sbohem mnohem více emotivní, vyhrocená a nepříjemná.

 

Nezačínejte nic nového

Nechat odejít věci, které vás nečinily šťastnými z vašeho života je v pořádku, avšak nedělejte častou chybu, že hned začnete něco nového. Pulzující energie úplňku k tomu může svádět, ale vyčkejte na příznivější období. Tím je novoluní či dorůstající Měsíc, tyto fáze přejí novým začátkům, v tomto čase se vaše tužby mění v realitu.

 

Kroťte svoje emoce

O úplňku máme tendenci přehnaně reagovat na různé situace. Můžeme se snadno rozzlobit, nebo nás naopak i maličkost dožene k slzám. Vše prožíváme mnohem intenzivněji, a tak řekneme i něco, co bychom běžně z úst nevypustili. Je třeba mít toto na paměti, když s někým budete v období úplňku komunikovat. Radši se běžte projít na vzduch a vydýchejte se, než abyste se pustili do konfliktu. Protože i váš protějšek je ovlivněn energií úplňku a i od něj můžete očekávat velmi bouřlivou reakci. Nenechte se strhnout vlnou této negativní energie.

Video: Vyrobte si krásné velikonoční vajíčko do květináče i na pověšení

svetzeny.cz

Velikonoční magické rituály, které vám splní tajná přání

svetzeny.cz

Dny Marianne startují nově i na jaře. Nepropásněte je!

svetzeny.cz