Přejít k hlavnímu obsahu

Partnerské štěstí: Upravte si ložnici podle starého čínského učení, pomůže vám to zlepšet vztah nebo přitáhnout lásku

Info ikona
Ložnice podle feng shui

Učení feng shui vzniklo před šesti tisíci lety ve staré Číně a jeho smyslem je příznivě ovlivnit podvědomí člověka. Využití jeho zákonitosti nejen při zařizování interiérů patří k současným trendům.

Vystěhujte z ložnice elektroniku 

Televize, počítače, tablety, mobily i tolik populární čtečky spolehlivě utlumí vaši vášeň a naruší vám spánek. Vyzařují elektrické a elektromagnetické pole, které způsobují zkracování snové fáze spánku, což mj. ovlivňuje paměť.

Odstraňte z polic záplavu zbytečných drobností

Suvenýry z dovolených aj., hromady časopisů, mohutné lampy a další věci, které zbytečně zatěžují prostor. Ložnice by měla být zařízena co nejjednodušeji.

Atmosféru můžete naladit pomocí tlumených světel

„Pořiďte si lampičky, které vkusně doplní interiér, vykouzlí pohodu a zaplaší starosti běžného dne. Můžete zopakovat barvy nebo motivy ze závěsů a lůžkovin, a vytvořit tak harmonicky sladěný interiér,“ doporučuje interiérová designéra Alena Velčeva.

Pracujte s tlumenějšími pastelovými odstíny

Tyto odstíny prostor opticky zútulní. Nezavrhujte odstíny červené, růžovou nebo broskvovou. Tyto barvy podněcují vášeň a podle znalců feng shui vytvářejí intenzivní jangovou energii, která přináší do vztahu štěstí.

Postel umístěte na pocitově nejklidnější a nejbezpečnější místo

Nepřirážejte ji k oknu a snažte se, aby její čelo bylo vždy orientováno k plné zdi. V žádném případě nespěte pod policemi s těžkými předměty nebo přímo pod trámy. Nejenže na sebe můžete něco shodit, ale vaše podvědomí bude s tímto potenciálním nebezpečím pracovat i ve spánku.

Umístěte párové předměty

Partnerský vztah podpoří, budete-li mít alespoň některé předměty v ložnici v páru. Věci, které jsou dvakrát, zosobňují párové soužití a reprezentují rovnováhu ve vztahu.

Nedávejte do ložnice zrcadlo

Podle mistrů feng shui má nad vztahem spící dvojice negativní moc. Zrcadlo může být příčinou těžkého osudu nebo špatného zdravotního stavu. Nikdy neumisťujte postel mezi dvoje průchozí dveře. Pomyslná čára by vás jako pár rozdělovala.

Info ikona
Ložnice feng shui

Volte přírodní materiály

„Dejte vyniknout barvě a struktuře materiálu. Postel by měla být nejlépe dřevěná, protože síla dřeva vám dodá energii. Lůžkoviny vybírejte ze lnu, vlny a hedvábí,“ radí Alena Velčeva.

V ložnici by nemělo být příliš chladno

„Když je vám zima, nemáte zrovna moc náladu na intimnosti. Podle čínské medicíny si navíc vaše tělo ve spánku dostatečně neodpočine, pokud musí vydávat zbytečnou energii na zahřátí a udržení teploty ve studené ložnici.“ Pozor ale i na druhý extrém. Ani přetopená ložnice není pro spokojený partnerský život a klidný spánek vhodná.

Pověstě na zeď obrazy nebo fotografie

Na zeď pověste pouze několik málo obrazů nebo fotografií, na nichž je to, co máte oba rádi. Vhodné jsou například fotky dětí – právě ty podle feng shui prozrazují výsledek spokojeného a plnohodnotného soužití.

V ložnici se vyvarujte všeho, co souvisí s vodou 

Určitě si tam nedávejte akvárium, způsobuje nedorozumění a bezesné noci.

Umístěte do ložnice křišťál

Štěstí v lásce, v milostném životě a v rodině vládne křišťál. Jeho zavěšením, například v podobě lustru nebo do okna, aktivujete ženskou jangovou energii, která je prospěšná pro celou rodinu.

Pozor na nepořádek 

Pozor na neuklizený nebo přecpaný prostor pod postelí, staré resty a nepořádek spolehlivě zabrání proudění energie.