Přejít k hlavnímu obsahu

Špatně spíte? Můžou za to základní chyby ve vybavení ložnice

Info ikona
správné vybavení ložnice

Ložnice je místem relaxace a odpočinku v jednom. Pro maximální pohodlí a útulnost byste se měli těmto chybám při zařizování vyhnout.

Pokud chcete dokonalou ložnici, jsou důležité detaily

Většinu svého času trávíme v obývacím pokoji a v kuchyni, ale ložnici by se měla věnovat také pozornost. Koneckonců tam nejen dobijeme energii pro nové výzvy každodenního života, ale také tam náš den začíná a končí. Aby byl váš spánek ještě kvalitnější, měli byste se vyhnout následujícím chybám:

Noční stolek musí mít správnou výšku

Při výběru nočního stolku hraje důležitou roli výška. Stolek by měl ladit s postelí – vzhledově i výškou. V ideálním případě by vám měl umožnit i úložný prostor na knihy, nabíječky a podobně. Správná výška je stejně důležitá jako vzhled. Noční stolek by měl být stejně vysoký jako matrace, abyste se nemuseli kroutit pro sklenici vody.

Špatné osvětlení

Správné osvětlení je nezbytné pro pohodlnou atmosféru v ložnici. Nejlepší je zvolit kombinaci fixního stropního osvětlení a stmívatelných osvětlovacích prvků. Pro ty, kteří hodně čtou, stačí speciální lampičky na čtení, které jsou připevněny k posteli. Svíčky vám zase dodají útulnou atmosféru vhodnou pro mazlení nebo meditaci.

Banální "spánková" chyba, kterou zanedbáváme a ohrožujeme tím nejen svoji imunitu. Vyvarujte se jí

svetzeny.cz

Nesprávně umístěný koberec

Útulné koberečky jsou elegantním doplňkem interiéru – za předpokladu, že jsou umístěny správně. Umístěte koberec na prominentní místo v ložnici nebo na bok k posteli. Pozitivní účinek? Vaše nohy se ráno nedotýkají studené podlahy.

Elektronika všude kolem

I když odborníci stále doporučují nepoužívání smartphonů, tabletů nebo notebooků v ložnici, většina z nás ukládá elektroniku na nočním stolku. Pěknou alternativou jsou speciální držáky, pomocí kterých můžete stylově uložit své zařízení. Spleť kabelů v ložnici je trnem v oku? S pomocí kabelových skříněk zmizí nabíjecí kabely a prodlužovací kabely okamžitě.

Bylinková encyklopedie podle vašeho znamení zvěrokruhu. Co pomůže právě vám?

svetzeny.cz

Každá kalorie se počítá: Fitness trenér vám poradí, jak zhubnout snadno a bez striktního omezování

svetzeny.cz