Přejít k hlavnímu obsahu

Bylinková encyklopedie podle vašeho znamení zvěrokruhu. Co pomůže právě vám?

Info ikona
Bylinková encyklopedie

Na každý neduh existuje nějaká bylinka. Stejně tak bychom mohli říci, že i každé znamení zvěrokruhu má své bylinky, které na ně působí víc než na ostatní podle toho, k jakým neduhům jsou tito jedinci náchylní. Léčivé bylinky vám pomohou nastartovat organismus, osvěžit mysl a uzdravit nemocné tělo.

Beran
KOPŘIVA, CHMEL

Beran je znamení vyjadřující životní sílu a optimizmus. Proto potřebuje posílit krvetvorbu. Pro tu je důležitá kopřiva, která krev čistí, a chlorofyl dodává mj. železo. Proti častým bolestem hlavy a pro zklidnění nervozity svědčí Beranům nálev z chmele a spánek na chmelovém polštářku. Pro očistu jater, které brání rozsevu virů do těla, jsou výborné přípravky z ostropestřce.

Býk
ŠALVĚJ, FENYKL

Slabinou Býků je oblast krku a díky jejich nestřídmosti i zažívání. Při bolestech v krku se proto osvědčuje šalvěj, kterou lze pít jako nálev nebo také kloktat. Na podporu trávení skvěle zabírá tinktura z puškvorce nebo vlašského ořechu, pomůže i čaj z fenyklu. Mírné dezinfekční a močopudné působení petržele ulevuje od zadržování vody v těle.

Blíženci
SLÉZ, KOZLÍK

Trpí nejvíce na záněty horních cest dýchacích a také je ohrožuje jejich stále neutuchající koloběh myšlenek v hlavě. Ten se dá zvládnout pomocí kapek z kozlíku lékařského a čaje z meduňky. Paměť jim vylepší luční kmín. Na usnadnění vykašlávání je vhodný nálev ze slézu, který by se neměl vařit, doplněný slizovitým odvarem z lněného semínka.

Rak
MÁTA, KONTRYHEL

To, co psychika Raků nestráví, se promítá do jejich žaludku. Mívají proto potíže se zažíváním. Nejlépe jim sedne mátový nebo jasmínový čaj a na rozpohybování metabolizmu zázvor, třeba i kandovaný. Račice občas potrápí jejich prsa a hormonální nerovnováha, což je možné zvládnout čajem z červeného jetele. Psychiku jim pohladí jasmínová vůně.

Horoskop: Takto bude vypadat váš milostný život v roce 2021

svetzeny.cz

Lev
SRDEČNÍK, ARNIKA

Slabinou tohoto královského znamení je srdce a krevní tlak. Jako základní bylinky jsou proto vhodné hloh a srdečník, který snižuje tlak a obecně i zklidní psychiku. Krev posílí kopřiva, ale nejvíc ji ovládá arnika. Pro povzbuzení jater, které ohněm Lva trpí, jsou vynikající hořčiny, které obsahují pelyněk nebo pampeliška.

Panna
EUKALYPTUS, MAJORÁNKA

Panny si úzkostně hlídají své zdraví. Jako univerzální dezinfekci milují eukalyptovou silici. Dokáže je ovšem potrápit i jejich zažívání, zejména podrážděné střevo. Peristaltiku zklidní a s plynatostí si poradí odvar z majoránky a také kmín, kopr a anýz. Sliznice v těle ochrání nálev ze slézu. Jejich sklony k perfekcionizmu se odráží i na stavu jejich psychiky, kterou by zrozenci tohoto znamení měli zklidňovat levandulí.

Váhy
ZLATOBÝL, MUČENKA

Váhy váží vztahy na dvou miskách, a tak je jejich slabinou párový orgán – ledviny. Močové cesty dezinfiku je brusinka a ledviny posiluje jalovec a především celík zlatobýl, který rozpouští i ledvinové kameny. Občas by Váhy měly podstoupit detoxikační kúru pomocí nálevu z lopuchu.Nervy mívají často pocuchané, snadno je zklidní mučenka.

Štír
VŘES, MEDUŇKA

Trápí ho potíže s vylučovacími a pohlavními orgány. Univerzální bylinkou pro obě pohlaví je vřes. Na ženské potíže skvěle působí kontryhel a heřmánek, na prostatu celík zlatobýl a také semínka dýně. Štíry dokáže potrápit i krevní tlak. Na jeho úpravu dobře zabírá česnek. Spaní neklidného Štíra podpoří meduňka, která mu navíc přináší inspirující myšlenky.

 

Magická síla kamenů: Jak nám mohou pomoci a co vše ovlivňují?

svetzeny.cz

Střelec
SMETANKA, ŘEPÍK

Mívá potíže s křížovou oblastí a boky, což přímo ovlivňuje stav žlučníku, kvalita jater a s tím spojené zažívání. Hořčiny ve smetance lékařské jsou pro něj podmínkou, stejně jako užívání kořene čekanky, která navíc upravuje hladinu cukru v krvi. Metabolizmus pomůže zrychlit odvar z violky tříbarevné. Tinktura z řepíku pomáhá při potížích s revmatizmem a křížem.

Kozoroh
PŘESLIČKA, HŘEBÍČEK

Sice hodně vydrží, ale přesto je jeho slabinou pohybový aparát. K lékaři ho ale dovede až revmatizmus. Preventivně by se měl koupat v odvaru z březového listí. Kozoroh mívá potíže s pokožkou a vlasy. Oboje podpoří díky křemíku přeslička. Sebelepší péče o chrup ho neochrání před problémy se zuby a dásněmi. Ideálním prostředkem proti těmto potížím je hřebíček.

Vodnář
JMELÍ, TŘEZALKA

Trápí je oběhový systém především v dolních končetinách a trpí na křečové žíly. S tím jdou ruku v ruce křeče v lýtkách. Na povzbuzení krevního oběhu je vhodný rozmarýn. Proti křečím spolehlivězaberou výtažky ze jmelí a dostatek hořčíku v podobě minerálek či sušených meruněk. Vodnářův neklid a uspěchanost zklidní třezalka.

Ryby
VINNÁ RÉVA, LÉKOŘICE

Ryby trápí jejich sklon k depresím, ucpaná lymfa a pocit studených nohou. Musejí si dávat pozor na stav své slinivky, jater a pomalý metabolizmus. Potřebují proto časté detoxikační kúry, během kterých by měly dát přednost výtažkům z vinné révy, tužebníku jilmového a jeřábu oskeruše. Pro úpravu látkové výměny by měly volit slanobýl. Stavy úzkosti pomůže zvládat kořen lékořice.

Numerologie: Odhalte klady a zápory své povahy. Jak číslo dne narození rozhoduje o našem životě? Díl I.

svetzeny.cz