Přejít k hlavnímu obsahu

Energie barev vašeho domova podle feng shui: Zjistěte významy jednotlivých barev a objevte sílu jejich použití

Info ikona
energie barev

Správné použití barev podle feng shui dokáže s vaším domovem zázraky. Jde o prastaré čínské umění, které vás má naučit harmonizovat prostor pro správné proudění energie. Součástí tohoto umění je i rozlišovat význam barev, na které lidé reagují více či méně předvídatelnými způsoby. Feng shui posouvá používání barev na další úroveň, kdy každá z barev přináší do vašeho domova různou požadovanou energii k vytvoření harmonického domova.

Info ikona
Žlutý byt

Žlutá: Slunná, výživná, šťastná (element ohně či země)

Podle feng shui je žlutá barvou slunečního světla, která vždy rozzáří každý domov nebo kancelář. Vytváří také útulnou a přívětivou energii ve vaší kuchyni, obývacím nebo dětském pokoji. Můžete vybírat od teplejších tmavých odstínů až po světlejší odstíny žluté, všechny přinesou do vašeho domova radost.

Červená: Vášeň, odvaha, romantika (element ohně)

Červená je podle feng shui nejsilnější barvou, která reprezentuje element ohně. Zářivá červená barva přinese do vašeho domova energii radosti, vzrušení a také povzbuzuje sexuální touhu. Červená je čínská barva štěstí a barva manželství. Kvůli své divokosti je však nutné zvážit její použití v ložnici, protože byste se mohli ochudit o klidný spánek.

Zelená: Růst, zdraví, živost (element dřeva)

Zelená je podle feng shui barvou obnovy, čerstvé energie a regenerace. Je velmi pozitivní pro vaše zdraví, protože přináší léčivé vibrace feng shui z přírody. Při práci se zelenou barvou je důležité kombinovat několik různých odstínů, aby se maximalizovaly energetické efekty feng shui.

Oranžová: Sociální, otevřená, optimistická (element ohně)

Když je použití červené barvy pro váš domov nebo kancelář příliš intenzivní, zkuste raději přejít na oranžovou. Oranžová barva je podle feng shui považována za sociální barvu, protože vytváří potřebnou energii pro podporu rozhovorů a příjemných chvil s blízkými ve vašem domě či kanceláři. 

Zázraky v boji s tukem: 5 esenciálních olejů, které dokáží snížit chuť a zrychlit proces hubnutí

svetzeny.cz

Info ikona
Bílý byt

Bílá: Nevinnost, svěžest, nové začátky (element kovu)

Podle feng shui je bílá barva čistoty a nevinnosti. Také je barvou, která pohlcuje vlastnosti všech ostatních barev. To vysvětluje, proč můžete být fascinováni a spokojeni i s čistě bílým prostorem. Je však na vás, zda se vám líbí představa čistě bílých místností v celém vašem bytě či domě. 

Modrá: Klid, uklidnění, mír (element vody)

Modrá je nádhernou barvou feng shui. Od jasně nebeské modři až po temně indigovou můžete pro svůj domov vybírat nekonečné množství odstínů modrých tónů. Modrá barva přináší nejen klid a mír, ale při použití v místnosti orientované na východ také zdraví, na jihovýchod peníze a na sever kariérní růst.

Šedá: Čirá, chladná, neutrální (element kovu)

Šedá je obvykle považována za nudnou barvu, ale při sofistikovaném použití může do jakéhokoliv prostoru přinést krásnou energii feng shui. Oblasti, které nejvíce těží z energie šedé barvy jsou západ, což podpoří vaši kreativitu, severozápad, kdy se ve vašem životě objeví nápomocní lidé, a sever, což podpoří váš kariérní růst.

Fialová: Královská, tajemná, ušlechtilá (element ohně)

Mistři feng shui radí používat fialovou barvu střídmě. Jelikož se jedná o barvu s velmi silnými vibracemi, nejlepší je přinést ji do vašeho domova v podobě dekorativních prvků. Nejlepší využití fialové barvy podle feng shui je v léčebných či meditačních prostorech. 

Křen: Potravina, kterou za zázrak považovali už naši předci. Jaké množství vyžene infekci z těla?

svetzeny.cz

Info ikona
Růžový byt

Růžová: Jemná, uklidňující, milující (element ohně)

Růžová je univerzální barvou lásky, což z ní činí perfektní barvou pro změkčení energie v daném prostoru. Jemné vibrace feng shui mají osvědčený uklidňující účinek na chování člověka. Tuto nádhernou barvu můžete mít téměř kdekoliv ve svém domě.

Černá: Neznámá, nekonečná, absorbující (element vody)

Černá je podle feng shui barva, která dodává každému prostoru hloubku a sílu. Můžete ji použít k vnesení silnější energie do jakéhokoliv prostoru. Není však vhodné používat černou barvu v dětském pokoji nebo na stropě ve vaší ložnici.

Hnědá: Síla, zázemí, stabilita (element dřeva)

Hnědá barva se v posledních letech stala oblíbenou volbou feng shui. Má výživnou energii a je spojena s dobrými věcmi jako je čokoláda, káva nebo třeba krásné mahagonové dřevo. Oblasti feng shui, které nejvíce podporují energii hnědé barvy, jsou východ (zdraví), jihovýchod (peníze) a jih (sláva).

Jako voda a oheň: Hodíte se k sobě s partnerem na základě toho, k jakému živlu náleží vaše znamení zvěrokruhu?

svetzeny.cz