Přejít k hlavnímu obsahu

Zázraky v boji s tukem: 5 esenciálních olejů, které dokáží snížit chuť a zrychlit proces hubnutí

Info ikona
Esenciální oleje

Říká se, že jíst zdravě a cvičit je jediný způsob, jak shodit z těla nežádoucí tuk. Existuje však několik malých triků, kterými můžete zkusit zintenzivnit tento procesu hubnutí a aromaterapie je jednou z nich.

Víme, že éterické oleje mají řadu osvědčených zdravotních výhod, ale víte, že mohou také pomoci při hubnutí? Věda říká, že vdechování, rozptylování nebo tření některých esenciálních olejů může pomoci snížit touhu, zvýšit vaši energetickou hladinu a zrychlit proces hubnutí. Dokud nebudete mít s používáním těchto esenciálních olejů žádný problém, není na škodu je vyzkoušet.

Zde je pět důležitých esenciálních olejů, které můžete použít, pokud se snažíte shodit pár kilo.

Citronový olej

Stejně jako citronová voda může i citrónový esenciální olej pomoci při hubnutí. Olej pomáhá odstraňovat nahromaděné toxiny z těla, zvyšuje vaši energetickou hladinu a podporuje zdravé trávení. Výzkum ukazuje, že dýchání vůně citronového esenciálního oleje zvyšuje vaši náladu a podporuje odbourávání tělesného tuku. Pro maximální užitek můžete do zvlhčovače difundovat 2–3 kapky citronového oleje.

Levandulový olej

Levandulový olej je výborným prostředkem ke zmírnění stresu, uvolňuje napětí a pomáhá kvalitně spát v noci. Všechny tyto věci mohou být prospěšné, když se snažíte shodit kila a snížit touhu po nezdravých potravinách. Můžete si do rukou vetřít 4-5 kapek levandulového esenciálního oleje a třít dlaně před obličejem, dokud neucítíte krásnou opojnou vůni. Před spaním si také můžete dát dvě nebo tři kapky tohoto esenciálního oleje na spánky, zápěstí a zátylek.

Mátový olej

Mátový olej vám nejen pomůže zvýšit energii, ale také zklidní vaše bolavé svaly a zkrátí dobu zotavení například po tréninku nebo delší vycházce. Vonící mátový olej může také potlačit vaši touhu po nezdravých potravinách a budete se cítit sytější. Pro zklidňující účinek přidejte do koupele čtyři až pět kapek mátového oleje.

Grapefruitový olej

Grapefruitový esenciální olej pomáhá odbourávat tělesný tuk a zrychlovat váš metabolismus. Studie odhalila, že jemná masáž v oblasti žaludku esenciálním olejem z grapefruitu může pomoci snížit množství břišního tuku a zmenšit obvod pasu. Olej také reguluje srdeční frekvenci, zlepšuje proces trávení a pomáhá snižovat chuť k jídlu.

Zázvorový olej

Zázvorový olej snižuje výskyt zánětu, stres, chuť na sladké a podporuje trávení. Tento olej také působí jako termogenní, což znamená, že vám může pomoci spalovat tuky a zrychlit váš metabolismus. Přidejte dvě nebo tři kapky zázvorového oleje do teplé vodní lázně nebo inhalujte přímo z lahve.

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.