Přejít k hlavnímu obsahu

Proto ihned vložte misku se solí do lednice

Info ikona
domácnost

Zní to jako šílenost, ovšem opak je pravdou. Geniální trik, kdy vložíte misku se solí do lednice, vám zaručí dokonalou péči o zeleninu. Ptáte se, jak je to možné? Vlhkost ve vaší lednici je velkým nepřítelem, ostatně více se dozvíte v našem článku.

Na TikToku nenajdete jen videa tančících teenagerů, ale také tipy na módu, krásu a životní styl. Mnoho lidí je také nadšeno tématem domácností - jak jinak si vysvětlit, že video z ledničky od uživatele Dana Fuchse má 2,2 milionu zhlédnutí ? Ale od začátku...

Nezavíráte víko od toalety? Děláte velkou chybu z hlediska hygieny i životní energie

svetzeny.cz

V tom klipu Dan radí dát sůl do lednice. "Bílé zlato" by se samozřejmě nemělo jen tak vysypat na dno lednice, ale nejlépe naplnit do misky. A to se pak nedává na polici nebo do dveří chladničky, ale do zásuvky na zeleninu . Zde sůl váže vlhkost a zajišťuje, že zelenina vydrží mnohem déle čerstvá.

 

@dan_fuchs Nachdem ich DAS erfahren habe, mache ich es NUR NOCH so… 😱🦊 #lifehack #haushalt #haushaltstipps #salz #kühlschrank ♬ Originalton - Dan Fuchs

Jak se vlhkost dostane do lednice?

Kapky vody se mohou znovu a znovu shromažďovat na skleněných poličkách, na skleněném dnu a v přihrádce na zeleninu v lednici. Vysvětlení je jednoduché: Přestože chladnička nikdy nemůže sama tvořit vlhkost, dostává se do chladničky jak prostřednictvím potravin, tak prostřednictvím vzduchu (zejména v letních měsících!).

Vlhkost v lednici je problém

Sůl v lednici může pomoci vázat přebytečnou vlhkost. To dává smysl nejen proto, abyste měli déle čerstvou zeleninu (která je v době inflace obvykle velmi drahá), ale také lednice vám poděkuje. Nadměrná vlhkost v chladničce podporuje tvorbu plísní a opotřebení materiálu a kompresor se také musí mnohem více snažit, aby námrazu v lednici zchladil. A silná námraza v lednici má zase dopad na účet za elektřinu.

EXTRA TIP: zrnková káva

A když se chystáte ledničku "odsmradit", malá miska plná čerstvých kávových zrn v lednici na sebe váže nepříjemné pachy například ze sýrů nebo ryb. Neutralizuje je káva, aniž byste kávu samotnou cítili.

Nedávejte, prosím, mléko do dveří chladničky. Je to to nejhorší místo

svetzeny.cz

Zdroj článku