Přejít k hlavnímu obsahu

Nezavíráte víko od toalety? Děláte velkou chybu z hlediska hygieny i životní energie

Info ikona
Záchod

Přiznejme si to! Víko toalety často necháváme zvednuté a my vám prozradíme důvody, proč to rozhodně nedělat. Existují nejméně tři a jsme si jistí, že po přečtení tohoto článku, se jim vyvarujete jednou pro vždy.

Ti, kteří jsou příliš líní nebo jednoduše zapomínají dávat dolů víko od toalety, by si měli pečlivě přečíst tento článek. Existuje několik důvodů, proč byste si měli zvyknout na tento malý krok. Pomůžete vašemu zdraví, vaší životní energii i vzhledu koupelny.

Nevypadá to dobře

Jednoduše řečeno to nevpadá hezky. Přijdete do koupelny a první, co vidíte je otevřená záchodová mísa. Tento pohled nesvědčí vaší koupelně, ale nelíbí se určitě ani vašim hostům nebo spolubydlícím.

Je to nehygienické

Zlozvyk, kdy necháváte otevřený poklop od záchodu, je ve skutečnosti velmi nehygienický. Pokud poté, co vykonáte potřebu a spláchnete, aniž byste zavřeli záchod, můžete rozvířit spoustu fekálních bakterií, které se pak usazují na ručnících, toaletním papíru a celém povrchu koupelny. V nejlepším případě byste měli víko sklopit nejen po použití toalety, ale ještě předtím, než spláchnete.

Okrádá vás to o životní energii

Třetí bod, pokud jde o zavírání záchodového víka, má něco společného s Feng Shui. Ano, čtete správně. Feng Shui je učení z Asie, které podporuje harmonii mezi lidmi a jejich okolím, takže životní energie může nerušeně proudit prostory a vytvářet osobní pohodu. Podle pravidel Feng Shui je špatné pro váš tok energie, když necháváte víko od toalety v koupelně otevřené, protože pak proudí životní energie přímo s vodou do kanalizace a ztrácí se vaše cenná životní energie bůhví kde.

Dny Marianne startují nově i na jaře. Nepropásněte je!

svetzeny.cz

Vpusťte pozitivní energii Feng Shui do svého domova!

svetzeny.cz

Partnerské štěstí: Ložnice podle principů feng-šuej

svetzeny.cz