Přejít k hlavnímu obsahu

Zrcadla jako vstupní portály do vašeho domova: Víte, jak je správně v domě umístit dle feng-šuej, aby k vám nemohla proudit špatná energie?

Info ikona
Energie zrcadel

Zrcadla jsou vstupními portály do našeho domova, kterými k nám může přicházet dobrá i špatná energie. Víte, jak je po domě správně rozmístit dle učení feng-šuej, aby k vám přicházela jen pozitivní energie a vše zlé odešlo pryč? Máme pro vás návod na harmonizaci energií ve vašem domě.

Zrcadla umístěná u vstupu

Je jedno, zda máte předsíň, nebo se vstupuje přímo do jedné z místností, pro umístění zrcadel blízko vstupních dveří platí ve feng-šuej jasná pravidla. Nikdy by se nemělo zrcadlo nacházet přímo naproti vstupním dveřím. Je lepší jej umístit na zeď kolmo k nim. Přední dveře jsou ve feng-šuej totiž extrémně důležité. Někdy je toto pradávné učení přirovnává k ústům, kterými přijímáme potravu a prý reprezentují to, kým jsme. Proto není vhodné, aby se naproti nim nacházel rušivý element ve formě zrcadla. Nezapomínejte, že už naši předci věřili, že zrcadla jsou vstupní portály do jiných světů. Proto je naprosto nežádoucí je umisťovat do zóny, která souvisí s naším já. Nutno dodat, že v minulosti je takto věšela řada lidí, ale mělo to jednu podmínku. Na zadní straně zrcadla byly nakresleny ochranné symboly, který měly zabránit tomu, aby zlé síly pronikly do domu.

Poselství andělů: Vyberte si jednu ze tří karet, prozradí vám, jaká vás čeká budoucnost v srpnu. Který z archandělů nad vámi bude bdít?

svetzeny.cz

Zrcadla v jídelně ano, v kuchyni ne

Pokud máte oddělenou kuchyni a jídelnu, platí jasné pravidlo, zrcadlo bude viset v jídelně, ale v kuchyni nikoliv. Feng-šuej věří, že zrcadlo pověšené v jídelně přinese do domácnosti dobrou energii i peníze a blahobyt. Naopak zrcadlo v kuchyni je prý zdrojem negativní energie. Naprosto nejhorší je prý zrcadlo umístěné naproti sporáku. Pokud máte místnost spojenou, raději tam zrcadlo nedávejte vůbec.

Info ikona
Zrcadla v jídelně

Dvě zakázaná místa v ložnici

Zrcadlo by dle feng-šuej nikdy nemělo viset přímo nad vaší postelí. Sice to může vypadat velmi esteticky i honosně, ale toto umění je hlavně o pocitu pohodlí a bezpečnosti, a to vám opravdu zrcadlo „vznášející se“ nad vaší hlavou neposkytne. Může vám to dokonce způsobit neklidný spánek. Druhé místo, kam zrcadlo rozhodně neumisťovat, je naproti vaší posteli. Už ve starých pověrách se traduje, že pokud usínáte a naproti vám je zrcadlo, hrozí vám krádež vaší duše. Pokud nemáte jinou možnost, kam byste zrcadlo umístili, alespoň jej na noc přikrývejte dekou, bude se vám tak prý lépe a klidněji spát.

Info ikona
Zrcadlo v ložnici

Indická numerologie registrační značky: Jaký vliv má na vaše vozidlo i na vás?

svetzeny.cz

Zrcadlo v obývacím pokoji? Záleží, jaké míváte návštěvy

Jak už bylo řečeno, zrcadla mohou zachytit energii lidí, kteří se pohybují v jejich dosahu. V dobách viktoriánské Anglie lidé dokonce zakrývali zrcadla přehozy poté, co v domě někdo zemřel. Věřili totiž, že jeho duše bloudí po domě a mohla by uvíznout v některém ze zrcadel. Zrcadla fungují jako portály, ale zároveň k sobě také energii vážou. Proto si dobře rozmyslete, zda zrcadlo do obývacího pokoje umístíte. Pokud vám chodí příjemné návštěvy, se kterými si velmi dobře popovídáte a zasmějete se, pak je určitě dobrý nápad zrcadlo do obýváku pověsit, déle tam bude proudit tato dobrá energie. Pokud k vám však pravidelně míří nevítané návštěvy z řad příbuzenstva, které doslova trpíte, pak není dobrý nápad mít v obýváku zrcadlo, jejich negativní energie se tam bude držet, a vy se nebudete v této místnosti cítit komfortně ani po jejich odchodu.