Přejít k hlavnímu obsahu

Cukající oko: Jeho magický význam se dle některých kultur odvíjí i od času, přinést může štěstí i smůlu

Info ikona
Oko

Stává se vám, že vám zničehonic začne cukat v oku? Dle některých kultur to má magický význam. Vše se odvíjí od toho, ve kterém oku vám cuká, kde přesně a také v jaký čas. Zjistěte, co tyto záškuby v oku znamenají.

Magický význam cukajícího oka v hinduismu

Oční záškubům připisují některé kultury magický význam. Řada lidé věří, že škubající oko by vás nemělo znepokojovat, jelikož to prý nosí štěstí. Záškuby oka jsou v hinduismu vnímány jako znamení, které vám sesílají bohové. Řada kultur včetně té indické spojuje význam záškubů s tím, zda se cukání objevuje na pravém či levém oku. Indové věří, že pokud se mužům cuká pravé oko, přinese jim to do života štěstí. Pakliže se jim cuká levé oko, přináší to prý smůlu. U žen je tomu však naopak, cukající pravé oko je špatnou předzvěstí, kdežto záškuby pozorované v levém oku jsou dobrým znamením. Indové jsou ještě více do hloubky a dle lokalizace škubání odvozují jednotlivé předpovědi budoucnosti:

Pozitivní myšlení, které vám změní život: V jeho sílu věřil i Stephen Hawking, jak si jej osvojit?

svetzeny.cz

  • Pokud se záškuby objeví v horní oblasti očí či u obočí, brzy získáte peníze.

  • Pokud žák pocítí cukání v oku, je to dobré znamení, že bude mít u zkoušky štěstí.

  • Pokud přijdou záškuby dolního víčka, daná osoba brzy utratí spoustu peněz.

  • Pakliže pociťujete záškuby na horním víčku, brzy k vám doputuje špatná zpráva.

  • Cukání obočí má kladný význam nejenom, pokud jde o peníze. Obecně to prý značí, že brzy obdržíte dobrou zprávu. Rovněž to prý naznačuje, že se vaše rodina brzy rozroste.

I další kultury připisují záškubům v oku kouzelnou moc

Hinduisté nejsou jediní, kdo vnímají cukání v oku jako něco magického. V Kamerunu a Nigérii lidé věří, že cukání v levém oko vám přinese smůlu bez ohledu na vaše pohlaví. Cukání dolního víčka pro ně symbolizuje ronění slz, je to také špatné znamení. Pokud vám škube v oblasti horního víčka, brzy někoho nečekaně potkáte. I na Kubě věří, že vám oko necuká jen tak pro nic za nic. Kubánci jsou stejně jako lidé žijící v Africe přesvědčeni, že cukání levého oka je špatným znamením. Dle nich se mohou stát tři věci, pokud se vám tento tik objeví. Tou první je, že se blízká osoba dostane do potíží. Další pověra praví, že vám blízká osoba dělá za vašimi zády něco špatného. Také se prý může stát, že k vám brzy přijdou špatné zprávy. Cukání v pravém oku dle nich věstí štěstí. Značí to, že potkáte někoho, koho jste dlouho neviděli, někdo vás pochválí nebo obdržíte dobrou zprávu. Na Havaji zase věří, že levé cukající oko značí ztrátu v rodině a pravé oko přírůstek do rodiny.

Info ikona
Oči

Zábavný japonský test osobnosti: Vaše 4 odpovědi vypovídají o tom, jak vnímáte minulost

svetzeny.cz

Magický význam cukání v oku dle času

Číňané věří, že záleží nejenom na tom, které oko vám cuká, ale také na čase, kdy se tak děje. Podívejte se na magický význam jednotlivých hodin, ve kterých se záškuby objevují.

23:00-1:00 Cukání pravého oka značí, že si užijete party. Cukání levého oka značí štěstí.

1:00-3:00 Pakliže vám cuká pravé oko, někdo na vás právě myslí. Jestliže vám cuká levé oko, budete muset čelit překážkám.

3:00-5:00 Cukání pravého oka značí, že se sejde celá rodina. Cukání levého oka značí, že vás navštíví přítel, co bydlí daleko.

5:00-7:00 Jestliže vám cuká v pravém oku, vše půjde podle plánu. Cukání v levém oku věstí návštěvu někoho, koho máte rádi a momentálně žije jinde.

7:00-9:00 Cukání pravého oka vás varuje před zraněním i ztrátou. Cukání levého oka symbolizuje návštěvu kamaráda, který žije daleko.

9:00-11:00 Cukání pravého oka vám říká, že brzy nastane hádka. Cukání levého oka značí dobrou party, které se zúčastníte.

11:00-13:00 Cukání pravého oka vás vybízí k tomu, abyste udělali dobrý skutek. Záškuby levého oka věstí, že za tvrdou práci budete odměněni.

13:00-15:00 Záškuby pravého oka předpovídají úspěch. Tik v levém oku vás vybízí k tomu, abyste využili příležitosti.

15:00-17:00 Cukání v pravém oku vám připomene osobu, kterou milujete. Záškuby v levém oku vás varují před ztrátou peněz.

17:00-19:00 Tik v pravém oku věstí, že budete potřebovat pomoc od kamaráda. Záškuby v levém oku symbolizují vašeho přítele, který žije daleko, ale bude od vás potřebovat pomoc.

19:00-21:00 Cukající pravé oko značí nečekaný zisk. Záškuby v levém oku upozorňují na blížící se hádku.

21:00-23:00 Cukající pravé oko vás varuje před potížemi se zákonem a soudními tahanicemi. Záškuby v levém oku značí, že byste si měli udělat čas na rodinu.

Zdroj: Healthkura

Prokletí očí: Člověka s rysem sanpaku prý potká tragický osud. Měla je princezna Diana i John F. Kennedy, co je pro ně typické?

svetzeny.cz