Přejít k hlavnímu obsahu

Velký přehled zatmění Slunce a Měsíce 2024: Kdy je letos očekávat a co přinesou?

Zatmění Slunce a Měsíce patří k astronomickým úkazům, které stojí v každém případě za pozornost. V letošním roce nás tyto momenty potkají hned čtyřikrát s tím, že první zatmění nastane už v březnu. Zajímavé budou i z pohledu astrologů. Vyznačte si je do kalendáře, ať vás svými energiemi nepřekvapí. Jako vždy půjde o výjimečné a energeticky náročné dny, kdy se může stát spousta důležitých věcí, jež mohou ovlivnit náš život.

Hned čtyřikrát letos dojde k zatmění, dvakrát Měsíc zastíní Slunce, dvakrát si užijeme naopak zatmění Měsíce. Poprvé astronomická podívaná nastane už v březnu a podle příslibu astrologických předpovědí přinese velké změny do mezilidských vztahů.

Zatmění Měsíce v březnu může prospět partnerským vztahům

Na zajímavé astronomické úkazy, které stojí za to letos sledovat na obloze, upozornila Česká astronomická společnost. Podle jejího kalendáře dojde k prvnímu letošnímu zatmění Měsíce 25. března v osm hodin ráno. Měsíc bude v úplňku, a tak bude úkaz dobře pozorovatelný. Zatmění je zajímavé nejen jako úkaz astronomický, ale také z pohledu astrologie. Obecně mívá zatmění schopnost odhalovat pravdy, které se dosud skrývaly ve stínech, přinášet nový pohled na věc a může urychlovat vývoj událostí. 

Během březnového zatmění bude Slunce v Beranu a Měsíc ve Vahách, to s sebou nese příslib partnerské rovnováhy a romantiky. Zatmění vás vybízí, abyste zvážili, jak na tom jsou vaše vztahy, snaží se vás pošťouchnout, abyste zlepšili ty aspekty, se kterými nejste spokojeni. Je dobré k partnerským sporům přistupovat s nadhledem, musíte najít kompromis mezi vlastními potřebami a péčí o potřeby blízkých. Uvědomte si, kdo jste, slevte ze své potřeby nezávislosti, která vás může zbytečně brzdit, zbavte se vzorců, které si s sebou vlečete z dětství i z předchozích nevydařených vztahů a nedovolí vám posunout se v mezilidských vztazích dál. 

Měsíční předpověď roku 2024 podle numerologie: Únor bude o vztazích, v září se odpoutejme od minulosti

Prastaré studium čísel a jejich vibrací nabízí hluboký vhled do našich životů. Přijetím vlivu numerologie můžeme získat cenné rady a také orientační návod, jak se lépe najít a kam směřovat v různých aspektech našeho bytí. Numerologické předpovědi pro rok 2024 vám neřeknou, co kdy máte udělat, ale získáte přehled v energetických vlivech pro jednotlivé měsíce.
svetzeny.cz

Dubnové zatmění Slunce vás vyžene z komfortní zóny

První zatmění Slunce v roce 2024 nastane 8. dubna ve 20:21, Měsíc bude v novu, zatmění se odehraje ve znamení Berana. Úplné zatmění, které potrvá jen necelých pět minut, bude ovšem možné pozorovat jen ze Severní Ameriky. Zatmění Slunce může být impulsem k novým začátkům, mělo by vás vyhnat z vaší komfortní zóny a vyburcovat k aktivitě. Přijít mohou i nečekané příležitosti a překvapivé zvraty. 

Vliv zatmění by měli nejsilněji pocítit zrozenci ve znamení Berana, Raka, Vah a Kozoroha. K životním výzvám v tomto období přistupujte s rozmyslem a klidem, nenechte rozjet svůj temperament naplno. Jestliže nejste spokojeni se svou pracovní pozicí, není od věci naplánovat si do dnů kolem zatmění rozhovor s nadřízeným. Nespoléhejte, že si vás štěstí najde samo, buďte iniciativní. Aktivně přistupujte také ke svým vztahům, a to nejen partnerským. Je ideální čas odhalit ve svém okolí lidi, kteří na vás mají toxický vliv.

Zářijové zatmění Měsíce zaměřte na duši

Mimořádný den z pohledu astronomie i astrologie můžeme očekávat 18. října 2024. Zaprvé nastane superúplněk, navíc dojde, konkrétně v 4:35 ráno, k částečnému zatmění Měsíce. Měsíc bude velmi blízko Země, jejich středy bude dělit “pouhých” 357 283 kilometrů. Při pohledu ze Země se bude zdát jeho kotouč větší a jasnější než obvykle. Nebeský úkaz by tak mohl být atraktivní, i když se do stínu Země zanoří asi jen 8,5 % povrchu Měsíce.

Pokud cítíte, že s vámi někdo manipuluje, berte toto zatmění jako ideální start a vymaňte se pozvolna z okovů nesvobody. Zamyslete se i nad svými nenaplněnými touhami a nedostatky, které na stávajícím životě vnímáte, zkuste na nich aktivně zapracovat. Úplněk v Rybách, obohacený ještě o zatmění, zapůsobí zejména na vaše duševní rozpoložení, může pro vás představovat i zdroj tvůrčí inspirace. Možná pocítíte i intenzivnější potřebu trávit čas s druhými, nechat se opečovávat, dopřát více pozornosti svému tělu a vlastní duchovní podstatě. Využít příležitosti by měli zejména zrozenci ve znamení Blíženců, Panny, Střelce a Ryb.

Jak stará je vaše duše. Odhalí vás vaše znamení zvěrokruhu. Ryby patří mezi ty nejstarší

Zatímco pro fyzické tělo si lidé přejí spíše věk nižší, pro duši je stáří naopak žádoucí. Staré duše jsou totiž moudré a umožňují jejich vlastníkům lépe chápat svět a poznat všechna jeho tajemství. Stáří duše se tedy neshoduje s vaším skutečným věkem, ale s dobou její celkové existence během všech životů, které prožila. Jaký je přibližný věk vaší duše vám může pomoci i vaše znamení zvěrokruhu.
svetzeny.cz

Říjnové zatmění Slunce přinese odpovědi

Poslední zatmění očekávejte 2. října, ve 20:49 dojde k zatmění Slunce. I to bude zajímavé, protože Měsíc při něm bude na své dráze v největší vzdálenosti od Země. Až se dostane před disk Slunce, bude se tak na nebi jevit měsíční disk menší a dojde k tzv. prstencovému zatmění. Škoda, že od nás nebude pozorovatelné, za sledováním prstencového zatmění byste museli do Pacifiku.

Toto zatmění využijte především k zbavení se předsudků o lidech kolem vás. Máte ideální příležitost prohlédnout jejich tajemství a nahlédnout do jejich nitra. Toto zatmění Slunce ve Vahách v partnerských vztazích představuje určitou dohru a dořešení. Posun, ke kterému se odhodláte během dubnového zatmění, by měl vyvrcholit právě v říjnu. U někoho to skončí romantickou žádostí o ruku, u jiného bohužel spíše rozchodem, alespoň ale získáte pravdivý pohled na váš vztah, konečně se vám uleví.

Zdroj článku